Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Vznikl druhý klub motoristických žurnalistů

Česká novinářská komunita už nemá jeden klub motoristických žurnalistů, ale dva. Nedávno byl založen Klub motoristických publicistů, který bude působit pod křídly Syndikátu novinářů a hodlá konkurovat dosavadnímu spolku. V úterý večer se konala jeho druhá schůze. Jaké má nový klub členy a jaký je jeho program?

Čtyřiačtyřicet let existoval v České republice jeden novinářský motoristický klub. Nyní už to není pravda. V rámci syndikátu novinářů vznikl Klub motoristických publicistů. „Tento klub založili motožurnalisté nespokojení s fungováním dosavadního spolku. Ten se orientoval na organizaci ankety auto roku a to bylo vše. Rádi bychom vybudovali organizaci, která žurnalistům nabídne alternativu se širším programem,“ řekl v úterý našemu portálu místopředseda výboru KMP Vojtěch Štajf s tím, že významným institucím a firmám byl rozeslán dopis s oznámením o založení klubu.

Co bude v programu klubu? „Rádi bychom poskytli novinářům zázemí Syndikátu a nabídli jim kromě klubové profesní činnosti také spolupráci se státními, veřejnými i soukromými institucemi v oblasti automobilového průmyslu, bezpečnosti automobilové dopravy a ochrany životního prostředí,“ uvedl Karel Beránek, další ze zakládajících členů. Nový klub se podle jeho slov nebude uzavírat členům dosavadního spolku, nevylučuje členství v obou institucích. Jaká je členská základna KMP? „Tvoří ji ji významní publicisté a přední odborníci a pracovníci státní správy,“ uvádí zpráva klubu s tím, že členy výboru jsou Petr Hanke, Vojtěch Štajf a Karel Beránek. Na úterní schůzi byli k vidění mezi patnáctkou přítomných členů například novináři Jaroslav Šimek, Igor Pírek, Jaroslav Vavera nebo Pavel Olivík.
 

23.únor 2008