Kategorie
Značky
Regiony
 
 

WITTE Automotive pokřtila budovu

Dceřiná společnost skupiny WITTE Automotive a výrobce plastových dílů, firma RIKU z německého Bitburgu, pokřtila  novou budovu. 

Nová hala více než zdvojnásobí celkovou plochu podniku, který spolupracuje s nejdeckým výrobcem zamykacích systémů a klik. Úsek plastů společnosti WITTE Automotive v Nejdku, ve kterém v současné době pracuje více než dvě stě zaměstnanců, se dále profiluje jako specialista na obstřikované díly, výztuhy klik či lišty.  
V přístavbě o rozloze cca 1.000 m2, která je spojena s dosavadním sídlem firmy RIKU v Bitburgu, budou umístěny vstřikovací stroje, sklad hotových výrobků, rozšířená konstrukce forem a sociální zázemí.
 
RIKU vyrábí technické plastové díly s dekorativními povrchy – převážně vnější dveřní kliky pro automobilový průmysl. I přes celosvětovou hospodářskou krizi sází firma dlouhodobě na rozšiřování výroby a kapacit. V nové hale budou vyráběny dveřní kliky pro značky Audi, VW a Škoda, které jsou z části novými akvizicemi.
 
Za druhé dostane tok materiálu od skladu surovin přes výrobu pro sklad hotových dílů v nové hale novou strukturu. „Díky tomu můžeme naše procesy utvářet mnohem efektivněji,“ vysvětluje jednatel společnosti Richard Eckertz. Zároveň odpadnou veškeré externí skladovací plochy, které se v mezidobí staly nutností. Nové sociální prostory a zařízení by měly přispět k motivujícím pracovním podmínkám.
 
WITTE Automotive v Nejdku vyrábí výlisky technologií Insert, jako jsou kovové obstřikované díly, které jsou bezpečnostními komponenty zámků, a technicky náročné obstřikované vodivé dráhy. Ve škále výrobků jsou plastové výztuhy dveřních klik, lišty zadních dveří či barevné indikátory sedaček. Nejtěžším dílem o váze 200g, který firma světovým automobilkám dodává, je výztuha dveřních klik pro vozy Audi. Naopak do kategorie „minidílů“ patří pouze dvougramová plastem obstříknutá zinková pojistka.
 
Od roku 1988 vyrábí RIKU plastové komponenty pro automobilový průmysl. V roce 1995 převzala společnost WITTE Automotive bitburgský podnik jako většinový vlastník. S více než 100 zaměstnanců se firma řadí mezi „TOP 20“ zaměstnavatelů v Bitburgu. Výstavbou nové haly posílila RIKU svoji pozici jako výrobce plastových dveřních klik pro automobily.
13.srpen 2009