Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Witte Nejdek bude připravovat absolventy ve speciálním programu

Společnost Witte Automotive Nejdek, která vyrábí zamykací systémy a kliky pro automobilový průmysl, bude poprvé připravovat absolventy škol ve speciálním tréninkovém programu. Jeho úspěšní účastníci budou zařazeni do vybraných funkcí. Firma chce tímto způsobem dosáhnout toho, aby se na klíčové pozice dostali jen odborníci, kteří pro ni budou přínosem. Vybraní absolventi vysokých škol začnou s půlroční přípravou od října.

Absolventi zařazení do tréninkového programu Witte budou usilovat o čtyři místa, a to konstruktér, logistik, měrový technik a materiálový specialista. Jestli na tato místa opravdu dosáhnou, o tom rozhodnou až jejich výsledky při půlroční praxi. “Součástí programu je mimo jiné seznámení se absolventů se špičkovými technologiemi a firemním prostředím. Po jeho úspěšném ukončení a hodnocení budou zařazení do konkrétního týmu,” poznamenala Dana Tyralová, specialista Witte pro práci se školami. 
Účastníci programu budou navštěvovat jazykové kurzy, školení technických i manažerských dovedností. Každý bude mít po celou dobu tréninkového programu k dispozici vlastní notebook pro průběžné zpracovávání konkrétních zadaných projektů a mobilní telefon. Při přípravě uchazeči navštíví také mateřský závod Witte Automotive ve Velbertu. 
Společnost Witte Automotive Nejdek letos zahájila i nový projekt IQ Auto. Je zaměřen na středoškoláky a Witte při něm spolupracuje se Střední průmyslovou školou Ostrov. Cílem projektu je příprava lidí pro automobilový průmysl, jichž se v tomto odvětví nedostává. Specialisty přitom potřebuje Witte získat kvůli rozšiřováním vývojového centra i k zajištění dlouhodobé zakázky pro koncern General Motors, jíž právě získal.
Witte v roce 2006 zaměstnával kolem 1540 lidí. Dodává kolem 46 procent produkce koncernu Volkswagen, dalšími zákazníky jsou Ford nebo Mercedes. Za rok 2006 vykázala společnost zisk před zdaněním zhruba 212,1 milionu korun. Byl to meziroční pokles o deset procent. Loňské tržby za prodej vlastních výrobků a služeb dosáhly 5,7 miliardy korun, v roce 2005 to bylo kolem 5,9 miliardy korun.

 

9.září 2007