Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Yeti bude mít premiéru v Ženevě

Škoda nakonec přece jen představí svou letošní nejočekávanější novinku, lehký terénní vůz Škoda Yeti, už na březnovém autosalonu v Ženevě. K zákazníkům by se měl dostat asi již během léta, oznámila ve čtvrtek automobilka.

S premiérou vozu v Ženevě se původně počítalo, nedávno však automobilka oznámila, že Yetiho ukáže až na zářijovém autosalanu ve Frankfurtu. "Po aktuálním zhodnocení situace na automobilovém trhu rozhodlo vedení Škoda o světové premiéře nového modelu Yeti na nadcházejícím ženevském autosalonu," vysvětlil Evžen Krauskopf důvody změny. O zavedení Yetiho na trh se přitom v poslední době velmi diskutovalo, automobilka se totiž potýká s recesí automobilového průmyslu, přičemž trh s terénními vozy postihla krize citelně.
 
    Návštěvníci výstavy uvidí vůz v podobě, v níž půjde do sériové výroby. Škoda už nyní vyrábí ověřovací sérii a dělá poslední testy vozu. "Zároveň prověřujeme veškeré možnosti, abychom mohli zahájit sériovou výrobu a následné zavedení na trh dříve, než bylo původně oznámeno. Tím by se první vozy u zákazníků mohly objevit už během léta," dodal Krauskopf. Další informace, jako je cena vozu nebo plán výroby, zatím automobilka nezveřejnila.
 
 
    V Ženevě představí firma také ve světové premiéře Škodu Octavii GreenLine, která tak rozšíří řadu ekologicky šetrných vozů vyráběných mladoboleslavskou automobilkou. Lidé uvidí i pokračování sériové linie Scout – model Fabia Scout a závodní speciál S2000, který se představil na rallye Monte Carlo.
 
    Model Yeti by ovšem neměl být jedinou letošní velkou premiérou pro mladoboleslavskou automobilku. Na trh by měl ještě letos přijít také Superb ve verzi combi.
 
22.únor 2009