Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Z Nošovic vyjel první kombík i30

Nošovická automobilka Hyundai začala toto pondělí sériově vyrábět vůz kombi i30. Mluvčí automobilky Petr Vaněk řekl, že firma výrobu tohoto typu uspíšila jako jeden z nástrojů boje se současnou kritickou situací automobilového průmyslu.

    "Kombíky jsou navíc velmi populární, a to nejen v České republice, ale v celé Evropě," kam závod automobily dodává, uvedl mluvčí.
 
    Minulý týden novinářům řekl, že automobilka zvažuje kvůli růstu zakázek zavést pracovní soboty. Nabírat nové zaměstnance na rozjezd druhé pracovní směny se ale továrna ještě nechystá. Nábor nošovický závod zastavil počátkem ledna kvůli hospodářské krizi.
 
"Situace v zakázkách se zlepšuje. Zatímco objednávky na únor byly taktak, na březen je objednávek tolik, že dokonce zvažujeme, jestli eventuálně nezařadíme pracovní sobotu, abychom to všechno při jedné směně stihli," uvedl minulý týden ve středu mluvčí.
 
    Korejský výrobce Hyundai v Nošovicích zahájil výrobu loni na podzim. Zatím vyráběl jen vůz i30 hatchback, který patří k menším vozům, po nichž je nyní poptávka. Firma plánuje v Nošovicích vyrábět čtyři typy  aut- kromě hatchbacku a kombi i30 i dva velkoprostorové vozy MPV, z nichž jedno bude pod značkou Kia.
5.březen 2009