Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Z Nošovic vyjely první vozy se STOP & Go

První vozy Hyundai i30 Stop & Go vyjely z bran výrobního závodu Hyundai v Nošovicích. Modely nabízejí sníženou úroveň spotřeby paliva a emisí CO2, oznámila ve zprávě mluvčí značky Veronika Jakubcová.

Hospodárné modely i30 Stop & Go vypadají navenek stejně jako běžné varianty i30 vybavené zážehovým motorem Gamma o zdvihovém objemu 1,4 resp. 1,6 litru, avšak díky systému ISG dosahují v oficiálně uznávaném kombinovaném režimu o sedm procent nižší spotřebu paliva. Současně se také podařilo snížit emise CO2 ze 145 g/km na pouhých 135 g/km resp. 152 g/km na pouhých 142 g/km u verze hatchback.
 
„i30 Stop & Go je prvním plodem naší strategie Blue Drive, jež směřuje k vývoji cenově dostupných vozidel, která jsou obzvlášť ohleduplná k životnímu prostředí. Systém ISG se brzy rozšíří do dalších modelových řad. Náš tržní podíl v Evropě výrazně vzrostl od začátku roku 2009 a i30 Stop & Go naše postavení dále posílí, neboť evropští zákazníci požadují stále častěji vozidla s nízkými emisemi a malými provozními náklady. Pod značkou Blue Drive představíme celou řadu nových technických řešení, která zlepší hospodárnost provozu a omezí emise na minimum,“ vysvětluje Allan Rushforth, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe.
 
Systém ISG je ideální pro hustý městský provoz, v němž vozidla často zastavují a následně se rozjíždějí. Tento inteligentní systém automaticky vypíná motor, jakmile je vůz v klidu, a okamžitě ho opět spustí, když řidič projeví záměr znovu se rozjet.
 
Elektronická řídicí jednotka propojená se spouštěčem používá různé senzory rozmístěné po celém vozidle, aby určila vhodný okamžik pro vypnutí motoru. Je také zárukou toho, že motor naskočí ještě dřív, než řidič zařadí první převodový stupeň.
 
„Očekáváme, že o nový model i30 Stop & Go bude obzvlášť velký zájem ze strany zákazníků v evropských zemích, v nichž je zdanění vázáno na množství emisí CO2. Tento model navíc pomůže snížit celkové zatížení globálního klimatu emisemi skleníkových plynů. V tomto duchu jsou vyvíjeny I další produkty společnosti Hyundai, což platí i pro budoucí vozidla připravovaná v rámci strategie Blue Drive,“ doplňuje Rushforth.
 
První modely i30 Stop & Go se objevují u autorizovaných prodejců Hyundai v těchto dnech. Zákazníci mají na výběr zážehové motory 1,4 litru a 1,6 litru v karosářských provedeních pětidveřový hatchback nebo kombi ( cw.)
 
11.červen 2009