Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Z TPCA odchází prezident Takahaši

V kolínské automobilce TPCA Toyota Peugeot Citroën dochází od ledna 2010 ke změně ve vrcholovém vedení.
 
Od nového roku bude mít společný podnik světových automobilových koncernů Toyota Motor Corporation a PSA Peugeot Citroën nového prezidenta. Dosavadní prezident Jasuhiro Takahaši po více než třech letech odchází do mateřské Toyoty.
 
Jasuhiro Takahaši nastoupil do společnosti Toyota Motor Corporation ihned po ukončení studíí. Působil na různých pozicích v administrativě. V roce 1990 se stal viceprezidentem odborové organizace Toyota. Od roku 2003 zastával funkci generálního manažera oddělení Lidských zdrojů a všeobecných záležitostí v japonské Takaoce. Takahaši je ženatý, má tři syny a mezi jeho koníčky patří sport, cestování a klasická hudba.
 
Na post prezidenta TPCA nastoupil v červenci roku 2006. Jeho úkolem bylo stabilizovat oblast lidských zdrojů po rekordně rychlém dosažení plné výrobní kapacity.  Takahaši se vrací do mateřské společnosti Toyota Motor Corporation. TPCA však neopouští, protože bude zastávat pozici vedoucího evropských projektů Toyoty, mezi které právě kolínská TPCA také patří. Nový prezident se ujme své funkce 4. ledna 2010.
31.prosinec 2009