Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Začíná boj o porotu Auta roku 2014

Komunita motoristických novinářů zahájí toto pondělí tradiční diskuse o složení odborné poroty ankety Auto roku 2014 v ČR.

Měl by zasednout organizační výbor ankety, se kterým chtějí novináři prodiskutovat složení poroty. „Jdu na výbor s tímto námětem,“ řekl nám předseda Klubu motoristických publicistů (KMP) Radek Pecák. O co v diskusi půjde?

Podobně jako v minulém roce se budou novináři dohadovat o velikosti poroty a poměrech zástupců jednotlivých klubů. Klub motoristických novinářů (KMN) si již dříve odhlasoval poměr 4:1 ve vlastní prospěch. „Poměr odráží počty členů obou klubů,“ řekl nám předseda KMN Petr Jansa. Jeho klub má totiž v současnosti přes sto členů, zatímco základna menšího KMP čítá zhruba čtyřicítku publicistů.

„Poměr navržený KMN neodpovídá velikosti klubů ani původním dohodám o složení poroty,“ oponuje Radek Pecák, který bude prosazovat jiné počty.

Letošní diskuse navazuje na minulý ročník, kdy z 32členné poroty bylo jen 6 zástupců KMP. „Nejde jen o počty a jména, ale celý koncept odborné části ankety. V minulém roce ovládla subtilní porotu tři velká vydavatelství. Publicisté proto letos prosazují větší otevřenou porotu, která by reprezentovala více médií a omezila machinace s hlasy,“ doplňuje člen výboru KMP Erich Handl.

 

22.duben 2013