Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Zájem o levná auta z Číny prý předčil očekávání

Zhroucené web stránky, email zahlcený objednávkami, ale i osobní výhrůžky smrtí majiteli AUTO DISKONTu Martinu Emesovi. Tuto smršť údajně odstartoval Emesův záměr prodávat nové čínské automobily.
 
AUTO DISKONT nedávno zveřejnil projekt na dovoz automobilů z Číny za sto tisíc korun. „Zájem je obrovský! Dostali jsme stovky emailů, nejčastěji s žádostmi o podrobnější informace včetně cen. Návštěvnost v našich autocentrech vzrostla trojnásobně a permanentně přetížená byla i infolinka, i když jsme ztrojnásobili kapacitu operátorů,“ řekl dnes portálu Automakers Martin Emes.
 
AUTO DISKONT podle něj obdržel množství dotazů ohledně cen a typů vozů, ale i plno konkrétních objednávek, přestože stále nezveřejnil, které vozy hodlá prodávat. „To vše je stále v jednání. Tento týden jsme ve vyjednávání podmínek výrazně pokročili. Výsledky bychom mohli oznámit do konce listopadu, “ dodal Emes.
 
Zájem o čínská auta a úspěch AUTO DISKONTu Martinu Emesovi přinesl ale i vážné osobní potíže. „Dostal jsem několik výhružek smrtí a likvidací mé rodiny, pokud nepřestanu se svými aktivitami kolem čínských vozů, “ uvedl Emes a připustil, že zvažuje podání trestního oznámení na neznámého pachatele. Kvůli vážným výhrůžkám si dokonce musel najmout osobní ochranku.
 
„Ať už je to vyšinutý jedinec nebo tlak prodejců nových vozů, kteří ze mě mají strach, nenechám se odradit, “ svěřil se Emes s tím, že od zveřejnění svého záměru je permanentně sledován. Zájem veřejnosti ho údajně naopak nutí pokračovat a vyhovět ohromné poptávce po „extrémně“ levných nových vozech.
1.prosinec 2005