Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Zájem o vozy koncernu VW se propadl skoro o pětinu

Prodej automobilky Volkswagen se v listopadu meziročně snížil o 16,5 procenta na 447.000 vozů. Oznámila to firma. Dodala, že v období od ledna do listopadu prodej stoupl o necelé procento na 5,73 milionu automobilů, napsala agentura DPA.

Společnost Volkswagen, jejíž součástí je rovněž česká Škoda, je největším výrobcem automobilů v Evropě. Firma za první tři čtvrtletí letošního roku zvýšila provozní zisk o 15 procent na 4,9 miliardy eur (zhruba 127 miliard korun).
 
Na převzetí Volkswagenu nyní pracuje německý výrobce sportovních automobilů Porsche. Evropská komise schválila plán Porsche na ovládnutí Volkswagenu v červenci.
 
 
    Automobilka Škoda oznámila, že omezí kvůli hospodářské krizi od ledna do června výrobu na čtyři pracovní dny. "Důvodem je pokles poptávky po našich vozech, především na nejdůležitějších západoevropských trzích," zdůvodnil rozhodnutí firmy její mluvčí.
 
    Prodej automobilů ve vyspělých zemích již delší dobu klesá a poptávka začíná v poslední době ochabovat rovněž na rozvíjejících se trzích. Za slabou poptávkou po automobilech stojí mimo jiné zhoršení přístupu k úvěrům a zpomalení ekonomického růstu v důsledku finanční krize.
25.prosinec 2008