Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Žatecká HP Pelzer spustí další výrobní linku

Ústecký kraj čeká další automobilová investice. Německý výrobce tepelných a akustických izolací a ochranných prvků do automobilů HP Pelzer zprovozní v srpnu v žateckém závodě další výrobní linku.

Firma tak rozšíří kapacity pro nejžádanější, ale zároveň technologicky nejnáročnější komponenty do značek Honda, Opel, Volkswagen či BMW, řekl mediální zástupce firmy Milan Křivohlavý. Linka produkující netkanou textilii, z níž se vyrábějí izolační díly do motorového prostoru aut, se do Žatce přesune z mateřského závodu koncernu HP Pelzer v německém Wittenu.

Žatecký závod HP Pelzer se 450 zaměstnanci a ročními tržbami kolem 1,5 miliardy korun zásobuje komponenty takřka všechny automobilky v Evropě, zákazníky má i v Jižní Africe. Společnost působí v ČR od roku 1991. Kromě Žatce má závody i v Mladé Boleslavi a Plzni, před dokončením je stavba nové výrobní haly v Nošovicích. V Mladé Boleslavi firma formuje koberce pro Škodu, v Plzni vyrábí především pro BMW izolační díly z pěny. HP Pelzer provozuje na 30 závodů rozmístěných po celém světě, zaměstnává v nich zhruba 4000 lidí.

 

6.červenec 2008