Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Zellmer ukázal v O2 nový design Škody Auto

Šéf Škody Auto Klaus Zellmer svolal 30. srpna mezinárodní novinářskou komunitu do pražské haly O2 Universum. Prezentoval nové logo a změnu firemní identity. Ukázal designovou studii Vision 7S a slíbil rozšířit elektrickou ofenzívu automobilky.

Do roku 2026 podle něj uvede na trh tři nové čistě elektrické modely a další budou následovat. Studie VISION 7S nabízí konkrétní pohled na jeden z těchto modelů.

Podíl čistě elektrických vozů na prodeji značky ŠKODA má v Evropě do roku 2030 vzrůst na více než 70 %. ŠKODA AUTO investuje v příštích pěti letech dalších 5,6 miliard eur do elektromobility a 700 milionů eur do digitalizace.

O investici mluvil před 450 novináři člen představenstva za oblast Prodeje a marketingu Martin Jahn:

„S novou identitou značky se ŠKODA přizpůsobuje elektrické budoucnosti a zaujímá jasnou pozici mezi konkurenty. Zároveň se ještě zřetelněji vymezuje od ostatních značek koncernu Volkswagen. VISION 7S je předzvěstí nového designového jazyka značky ŠKODA, který v příštích letech zavedeme do celého produktového portfolia a s nímž se ještě více zaměříme na oslovování zákazníků. Posouváme tak značku ŠKODA na novou úroveň, abychom ji přizpůsobili novým potřebám a očekáváním našich zákazníků, pokud jde o uživatelskou zkušenost, konektivitu a celou cestu zákazníka.“

 

 

Zdroj: TK Škoda, Erich Handl, O2 Universum
31.srpen 2022