Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Zeman bude jezdit v Superbu

Nově zvolený prezident České republiky Miloš Zeman bude jezdit vozem ŠKODA Superb. Jako státnická limuzína bude sloužit černý Superb ve špičkové výbavě Laurin & Klement. Vlajkovou loď značky ŠKODA Miloš Zeman využil již pro cestu na svou inauguraci 8. března 2013. Prezidentská flotila bude navíc od dubna rozšířena o další dva vozy ŠKODA Superb.

„Velice nás těší, že i nastupující prezident republiky Miloš Zeman bude používat vůz značky ŠKODA,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA Winfried Vahland. „Všichni zaměstnanci společnosti ŠKODA jsou hrdi na to, že i ve 118. roce existence automobilky bude prezident republiky jezdit vozem značky ŠKODA.“

Již ve 30. letech vyráběla Škodovka pro náročné zákazníky model Superb. Od roku 2001 Superb opět korunuje modelovou paletu. V uplynulém roce se na celém světě pro model ŠKODA Superb rozhodlo zhruba 110.000 zákazníků.

Novou prezidentskou limuzínou je ŠKODA Superb v nejvyšší specifikaci Laurin & Klement. Vůz v černé metalické barvě Magic je poháněn benzinovým motorem 3,6 FSI V6 o výkonu 191 kW v kombinaci s šestistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG. U příležitosti inaugurace pojede prezidentský Superb na 18″ kolech Sirius v tmavém provedení. V běžném provozu bude vozidlo jezdit na 17″ kolech.

Nastupující prezident Miloš Zeman jezdí vozy ŠKODA dlouhá léta i v soukromém životě. 

8.březen 2013