Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Zlatý skarabeus oslaví století Citroënu

V roce 2016 byla zahájena rekonstrukce prvního automobilu, který v roce 1922 překročil Saharu, což byl polopásový vůz Citroën pojmenovaný „Zlatý skarabeus“.

Replika byla představena 13. května v technickém muzeu Musée des Arts et Métiers (Muzeum umění a řemesel) v Paříži za přítomnosti partnerů tohoto školního projektu. Polopásové vozidlo, které v přesné kopii vyrobili středoškolští a vysokoškolští studenti techniky, se od června bude účastnit oslav 100. výročí značky Citroën a v červenci bude vystaveno na akci „Rassemblement du Siècle“ (Setkání století).

 

Citroën je historickým partnerem školního projektu, k němuž přispěl mnoha způsoby: zápůjčkou vozu (B2 Type HP model K1, který jako první automobil v historii přejel v prosinci 1922 Saharu), finanční, technickou a logistickou podporou a medializací akce. To vše bylo impulsem pustit se do rekonstrukce „Zlatého skarabea“. Cílem nebyla jen rekonstrukce, ale též vystavení repliky „Zlatého skarabea“ vedle jeho historické předlohy během oslav stého výročí založení značky v roce 2019.

Akce, při které účastníci a partneři projektu představí repliku Zlatého skarabea, je příležitostí podělit se o detaily a historky z realizace projektu rekonstrukce, kterého se zúčastnilo 160 studentů středních a vysokých škol spolu se 40 pedagogy, jež se do projektu zapojili bezpochyby se stejným zápalem jako posádka přejezdu Sahary v roce 1922. Je to také příležitost (znovu) se seznámit s týmem, který sestavil André Citroën z 10 mužů a fenky Flossie, která později inspirovala kreslíře Hergého pro psa Filutu doprovázejícího Tintina při jeho dobrodružstvích!

Zdroj: Citroën
20.květen 2019