Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Značka MG prodala milion aut mimo Čínu

Značka MG dosáhla v červenci 2022 kumulativních zahraničních prodejů modelů MG výši 1 000 000 vozů (bez čínského trhu). Na oslavu tohoto historického okamžiku vytvořila video „MG’s New Global Legendary Journey“.

MG podle vlastního vyjádření nadále aktivně vstupuje na různé trhy po celém světě, rozšiřuje globální uspořádání a aktivity značky MG se již rozšířily na šest kontinentů.

„MG se dobře prodává na cca deseti trzích západní Evropy s tržním podílem kolem dvou procent, což je skvělý výsledek a náročnost evropských zákazníků je nezpochybnitelná. Co se týká kvality, MG se směle vyrovná tradičním evropským i japonským značkám,“ uvedl český import.

  • V roce 2007 zahájilo MG novou cestu globální strategie a vstoupilo na jihoamerický trh
  • V roce 2012 se MG vrátilo do Velké Británie, kde značka vznikla
  • 2015, MG dorazilo na Střední východ
  • 2016, vstoupilo na trh v Austrálii
  • 2019, úspěšné představení v západní Evropě
  • 2020, otevření nabídky v Mexiku
  • 2021, MG působí již v 84 zemích světa
  • 2022, vstup na trhy střední a východní Evropy (region CEE)
  • Červenec 2022, zahájení prodejů v ČR a SR

Nabídka MG v České republice a na Slovensku:

NOVÉ MG ZS

Nové ZS prošlo na jaře 2020 modernizací, plní roli skvělého zástupce segmentu B-SUV a nabízí velmi dobrou hodnotu za vynaložené peníze. ZS je současně obchodně nejúspěšnějším modelem MG a vůz byl pečlivě testován, a tedy také laděn v Evropě na britských silnicích. Kromě vysoké úrovně bezpečnosti si při jízdě posádka vychutná ideálně variabilní interiér a velký zavazadlový prostor. K pohonu slouží dva zážehové motory: menší přeplňovaný přímovstřikový tříválec o objemu 1,1 litru nabízí výkon 82 kW, a větší čtyřválec 1,5 litru. Kromě toho ale nejnověji existuje také elektrická verze ZS EV. Ta nabízí výkon 115 kW a na jedno nabití ujede až 440 km.

NOVÉ MG EHS

Nové EHS hned na první pohled zaujme svým atraktivním designem jasně ukazující na jeho SUV schopnosti. Při vývoji byla věnována značná pozornost kvalitě a výběru špičkových materiálů palubní desky i celého komfortního interiéru. Centrální dotyková obrazovka infotainmentu se chlubí úhlopříčkou 10,1 palců. Z výběru bezpečnostních technologií stojí za zmínku MG Pilot, který zastřešuje hned několik důležitých asistenčních systémů najednou a který dokáže do rychlosti 19,2 km/h auto sám zastavit.

K detekování prostoru před vozem EHS využívá kombinace kamery a radaru. K pohonu HS / EHS slouží zážehový přeplňovaný čtyřválec 1,5 s výkonem 119 kW, nebo ve verzi PHEV plug-in hybridní hnací jednotka, která nabízí systémový výkon 190 kW. Čistě elektrický dojezd na jedno nabití činí 52 km.

MG nabízí tovární záruku na 7 let nebo 150 000 km

Do ČR začal značku dovážet 29. června M Motors

Zdroj: MG, Marek Vodička
26.červenec 2022