Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

AGC

 
 
AGC Automotive Czech bude řídit Slivoň
27.leden 2023

Novým generálním ředitelem jednoho z největších evropských závodů na výrobu automobilových skel, AGC Automotive Czech se od ledna stal Zbyněk Slivoň. Na pozici nahradil Angela Semerara, který bude nově řídit výrobu všech evropských závodů v rámci evropské divize AGC Automotive OEM.

AGC vyrábí head-up displeje pro Mercedes
23.srpen 2022

Rozsáhlá investice do nové linky umožnila jednomu z největších závodů na výrobu autoskel v Evropě, chudeřickému AGC Automotive Czech, výrobu čelních skel s head-up (HUD) displeji. Jedním z odběratelů je Mercedes-Benz.

Volvo objednalo čelní skla do XC40 z Chudeřic
28.červenec 2022

Evropské auto roku Volvo XC40 má i českou stopu. Boční skla pro něj dodává už delší dobu chudeřická AGC Automotive Czech. Nyní začal český výrobce díky stamilionové investici do moderní linky dodávat také čelní skla.  

Chudeřická AGC investuje do automatizace
4.květen 2022

Největší domácí výrobce autoskel, AGC Automotive Czech Chudeřice, loni investoval více než 200 milionů korun. Zhruba polovina investic přitom směřovala do automatizace a robotizace výroby.

AGC investuje do výroby čelních autoskel
23.březen 2021

Novou linku na výrobu čelních autoskel dokončila společnost AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku. Celková investice do výrobního zařízení a nových hal vyšla firmu v přepočtu na 650 milionů korun. Díky nové lince jeden z největších výrobců autoskel v Evropě zvýší kapacitu výroby čelních skel.

AGC Chudeřice vyrábí skla pro BMW Gran Coupé
23.únor 2020

Mercedesy, Porsche nebo BMW – na výrobě těchto prémiových značek vozů se již roky podílí AGC Automotive Czech v Chudeřicích u Bíliny. Posledním z prémiových modelů těchto značek je BMW Gran Coupé řady 2.

AGC Automotive letos investuje v Chudeřicích
29.červenec 2019

Největší závod na výrobu autoskel v Evropě, AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku, letos proinvestuje téměř 450 milionů korun. Z této částky půjde téměř 200 milionů na automatizaci výroby.

AGC Automotive loni vyrobil 32,5 milionů autoskel
13.únor 2019

AGC Automotive Czech překonal i loni rekordní hranici vyrobených autosklel. Firma ze severu Čech, která patří mezi největší výrobce autoskel v Evropě, loni vyrobila téměř 32,5 milionů autoskel. Zhruba 80 procent produkce směřovala do zahraničí.

AGC Automotive vyrábí skla pro ruské limuzíny
4.únor 2019

Pouze 156 ročně – tolik se vyrobí nových vládních vozů Aurus. Speciálně upravenými vozy jezdí ruští poslanci a prezidentská kolona. V AGC Automotive Czech v Chudeřicích se vyrábějí laminovaná boční skla pro přední a zadní dveře. Zbylá skla zajišťuje závod AGC v ruském Boru.

AGC loni vyrobila rekordních 32 mil. autoskel
27.březen 2018

Hranici 32 milionů vyrobených autoskel loni překročila chudeřická AGC Automotive Czech, jeden z největších závodů na výrobu autoskel v Evropě. Jde o nový rekord v závodě, který během posledních pěti let zvýšil výrobu o více než polovinu.

AGC Automotive podpoří region 750.000 Kč
21.březen 2018

Chudeřická AGC Automotive Czech, největší závod na výrobu autoskel v Evropě, věnuje letos na podporu regionu 750.000 korun. Prostřednictvím svého dárcovského fondu bude podporovat především technické vzdělávání.

AGC otevřela halu na výrobu autoskel
23.listopad 2017

Novou halu s linkou, která bude schopna vyrobit až 2,5 milionu kusů bočních autoskel ročně, uvedla 22. listopadu do provozu  AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku. Jeden z největších výrobců automobilových skel v Evropě investoval do nových výrobních prostor a technologií zhruba 180 milionů korun.