Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

AVIA

 
 
Z letňanské Avie bude developerský projekt
7.srpen 2020

Z průmyslového areálu Avie v pražských Letňanech, kde se dříve vyráběly nákladní vozy, má být nová městská čtvrť za desítky miliard korun. Postavit ho chce společnost Odien.

Avia ukončila výrobu nákladních aut
4.srpen 2020

Automobilka Avia v Přelouči na Pardubicku ukončuje podle Hospodářských novin po 74 letech výrobu nákladních aut. Podnik s více než stoletou tradicí už nevyrábí ani dieselová nákladní auta a nyní se soustředí už jen na servisní služby.

Tatra získala zakázku pro jordánskou armádu
3.únor 2019

Po loňských propadech ve výrobě hlásí kopřivnická Tatra novou zakázku. Moravskému výrobci nákladních automobilů podařilo uzavřít významnou obchod s jordánskou armádou.

Avia končí výrobu nákladních aut v Přelouči
28.listopad 2018

Avia Motors ukončí v lednu v Přelouči výrobu nákladních vozů, zájem o ně nedosáhl očekávané úrovně, řekl Andrej Čírtek, mluvčí holdingu Czechoslovak Group (CSG), který podnik vlastní. V Přelouči firma začala vyrábět teprve loni na podzim.

AVIA představila nový vůz 4×4 v Přelouči
30.květen 2018

AVIA Motors poté, co loni na podzim představila v nových výrobních prostorách v Přelouči vůz AVIA D120 4×2 Euro 6 s obchodním označením INITIA, uvedla 29. května 2018 na trh další novinku: vozidlo v provedení 4×4.

AVIA Motors má homologaci pro nové vozy
21.květen 2018

Přeloučská automobilka AVIA Motors získala homologaci pro svou nejnovější modelovou řadu INITIA, rozjela její výrobu a dodává na trh i náhradní díly.

Avia chce vyvíjet elektromobily s polským partnerem
2.listopad 2017

Na veletrhu MSPO v polských Kielcích podepsali zástupci polské H. CEGIELSKI-POZNAŃ (HCP) a holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) memorandum o spolupráci na projektu nové generace užitkových elektromobilů. Jde o další z několika česko-polských projektů, na kterých HCP spolupracuje se společnostmi holdingu CSG.

AVIA ukázala nový vůz a výrobní prostory
5.září 2017

Tradiční česká značka AVIA vstupuje znovu na trh. Na podzim tohoto roku opět podle slov svých majitelů zahájí výrobu lehkých nákladních vozidel s logem albatrosa v novém provozu v Přelouči.