Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Benzina

 
 
Škoda a ORLEN se dohodly na rychlonabíječkách
17.květen 2023

Škoda Auto a ORLEN Unipetrol uzavřely Memorandum o vzájemné spolupráci s cílem podpořit rozvoj elektromobility v Česku. Spolupráce má vést k rozšíření nabíjecí infrastruktury a společnému úsilí o naplnění cílů z Národního akčního plánu čisté mobility.

Video
ORLEN otevřel vodíkové čerpadlo v Praze
12.březen 2023

Skupina ORLEN Unipetrol začala ve své síti čerpacích stanic ORLEN Benzina nabízet nový druh paliva. Na čerpací stanici na pražském Barrandově uvedla do provozu vodíkový plnicí stojan pro automobily, nákladní vozidla a autobusy.

Benzina zrychlí investice na Slovensku
13.duben 2022

Sít čerpacích stanic Benzina ORLEN pokračuje v expanzi na Slovensku. Lídr českého trhu nyní rozšíří svoji tamní síť o síť stávajících expresních čerpacích stanic.

Benzina ORLEN otevřela v Karlíně Stop Cafe
26.únor 2021

Benzina ORLEN expanduje se svým konceptem rychlého občerstvení Stop Cafe z čerpacích stanic do tradičních kamenných prodejen v centrech měst. Svůj první obchod otevřela v pražském Karlíně v Thámově ulici přímo u stanice metra Křižíkova.

Přes bankomaty KB na Benzinách proteklo 800 milionů
3.leden 2021

Nouzový stav a omezení pohybu ukázaly přednosti čtyř drive-up bankomatů Komerční banky. Klienti banky mohou vybírat a vkládat hotovost z okénka svého automobilu na čtyřech čerpacích stanicích Benzina ORLEN, a to v Praze, Brně, Hradci Králové a Ostravě.

Benzina: 4 nové rychlodobíječky pro elektromobily
11.červenec 2019

Nové čerpací stanice Benziny s rychlodobíjecími stojany od ČEZ se nacházejí v Břeclavi u dálnice D2, u Siřejovic na dálnici D8, v Domažlicích a Hlinsku. Na dvanácti lokalitách Benziny po celé České republice je nyní v provozu celkem 15 rychlodobíjecích stanic ČEZ.

Wiatrak šéfem představenstva Unipetrolu
4.červenec 2019

Novým předsedou představenstva Unipetrolu byl s účinností od 3. července 2019 zvolen jeho dosavadní místopředseda zodpovědný za Benzinu Tomasz Wiatrak.

Benzina otevřela na Slovensku první čerpadlo
18.duben 2019

Benzina, největší síť čerpacích stanic v Česku, otevřela svou první čerpací stanici na Slovensku. Řidiči mohou v Malackách tankovat aditivovaná paliva Efecta 95 a Efecta Diesel i prémiová paliva Verva 100 a Verva Diesel.

Benzina se po 30 letech vrací na Slovensko
24.leden 2019

Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice, vstupuje na slovenský trh. Svou první čerpací stanici na Slovensku plánuje otevřít v Malackách blízko slovensko-českých hranic na jaře letošního roku.

Benzina: nové dobíječky ČEZ v Ostravě, Plzni a Hradci nad Svitavou
21.leden 2019

Unipetrol rozšířil počet stanic Benzina, které vedle klasických pohonných hmot nabízejí rychlodobíjecí stanice pro elektromobily. Instalaci zajišťuje Elektromobilita ČEZ. K Rousínovu přibyly stojany v Ostravě-Zábřehu, v Plzni-Borských polích a v Hradci nad Svitavou poblíž budoucí dálnice D35.

Benzina má nový systém kontroly kvality paliv
15.leden 2019

Benzina zavádí nový program kontroly kvality paliv. Začala ho od nového roku provádět nezávislá akreditovaná laboratoř Unipetrolu. Zákazníci naleznou na výdejním stojanu Benziny zlatou samolepku s logem LAB GARANCE.

Benzina má téměř čtvrtinu trhu a chce víc
28.prosinec 2018

Benzina, největší síť čerpacích stanic v ČR patřící do skupiny Unipetrol, uzavírá letošní rok s tržním podílem na prodeji pohonných hmot v České republice ve výši 23 %. Nejnovějšími přírůstky jsou čerpací stanice v Brtnici u Jihlavy a v pražských Horních Počernicích.

Čerpadla Benziny začala nabízet zimní naftu
27.listopad 2018

Všech 406 čerpacích stanic společnosti Benzina, patřící do skupiny Unipetrol, je připraveno na zimní období. V tankovacích nádržích je připraven zimní typ motorové nafty s odolností do -20 °C.

Robot Pepper představil mobilní aplikaci Benziny
8.listopad 2018

Mluvící robot byl středem pozornosti na čerpací stanici Benzina v Praze v Argentinské ulici. Mimo běžných konverzačních frází seznámil řidiče hlavně s možností bezkontaktní platby za tankování přímo u výdejních stojanů.

KB pokřtila drive-up bankomat na Benzině
14.září 2018

První výsledky přinesla statistika využívání prvního Drive-up bankomatu v ČR, který spustila Komerční banka s Benzinou letos na čerpací stanici v Argentinské ulici v Praze. Za dva měsíce fungování činil objem vkladů téměř 10 milionů Kč, kdežto výběry přesáhly 8 milionů Kč.

Benzina otevřela čerpadlo v Sadové
10.srpen 2018

Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, uvádí do provozu novou čerpací stanici na kraji obce Sadová, na silnici první třídy E442 (35) ve směru z Jičína na Hradec Králové.

ČEZ bude stavět rychlonabíječky na Benzinách
6.červen 2018

Unipetrol se dohodl se skupinou ČEZ na zprovoznění desítek rychlodobíjecích stojanů po celé České republice. Postaví je Elektromobilita Skupiny ČEZ, provozovatel tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic.