Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

BMW

 
 
BMW mělo media Test Day v Nebřenicích
9.květen 2023

PR manažer českého BMW Group David Haidinger uspořádal pro novináře jízdy s novými modely BMW v areálu OAKS Prague v Nebřenicích u Prahy. Značka je od dubna partnerem místního golfového hřiště PGA National, které je jediné s licencí PGA u nás.

Modernizovaná BMW X5 a X6 v dubnu
13.únor 2023

Modely BMW segmentů SAV a SAC dostaly nový design, pohonné systémy nové generace, interiér s nejmodernějším BMW Operačním systémem 8 a v neposlední řadě i rozšířenou standardní výbavu. Jaké jsou ceny?

BMW rozšíří továrnu v Maďarsku
30.listopad 2022

Evropská unie přikázala automobilkám ukončit výrobu spalovacích motorů do roku 2035 a výrobci vozidel narychlo hledají lokality pro výrobu baterií pro elektromobily. Největší Volkswagen se stále rozhoduje mezi Českou republikou a Polskem, jeho konkurent BMW rozšíří svoji novou maďarskou továrnu o montážní linku pro vysokonapěťové baterie.

Motorkáři BMW zakončili sezónu v Inveltu
14.říjen 2022

Téměř sto majitelů motorek BMW přilákal sraz v Jeremiášově ulici, kde pro ně byl v prostorách showroomu invelt nachystán program k oficiálnímu uzavření moto sezóny, včetně setkání s freestyle motokrosařem a mistrem světa Liborem Podmolem.

BMW i4 ve verzi eDrive35 v listopadu
2.říjen 2022

BMW od listopadu 2022 rozšíří nabídku elektrického Gran Coupé BMW i4 o základní variantu i4 eDrive35. Ve srovnání se svými sourozenci má baterii s využitelnou kapacitou 66 kWh, která zajistí dojezd 490 km (WLTP). Cena začíná na 1 352 500 Kč.

BMW chystá díly z recyklovaných rybářských sítí
14.září 2022

Poprvé v automobilovém průmyslu budou modely Neue Klasse, jejichž uvedení na trh je naplánované na rok 2025, vybaveny plastovými díly, které jsou z přibližně 30 % vyrobeny z recyklovaných rybářských sítí a lan. Tyto suroviny jsou získávány v přístavech po celém světě, přičemž cílem je zajistit, že neskončí v moři.

BMW vyrábí v Mnichově vodíkové iX5
4.září 2022

Předseda představenstva BMW AG Oliver Zipse a Frank Weber, člen představenstva BMW AG zodpovědný za vývoj, se 31. srpna sešli, aby zahájili výrobu systémů palivových článků v mnichovském firemním kompetenčním centru pro vodík.

BMW vozem turnaje D+D REAL Czech Masters
19.srpen 2022

BMW Česká republika se pro letošní rok stala společně s Renocarem oficiálním vozem turnaje D+D REAL Czech Masters, v jeho rámci přepravuje hráče a zástupce DP WORLD Tour po celou dobu turnaje ve třiceti vozech BMW.

První náhled do vývojového centra BMW
30.červenec 2022

Předčasné zprovoznění dvou traťových úseků umožnilo BMW Group spustit první testovací programy nových asistenčních systémů pro autonomní jízdu. Exkluzivní testovací jízdy s prototypy na šestikilometrovém okruhu dálničního typu. Předpokládané spuštění plného provozu v létě 2023.

BMW předalo policejní vozy na Proseku
17.červenec 2022

Předání prvních deseti vozů BMW 540i xDrive Touring v rámci uzavřených dvou rámcových dohod na dodávku 70 automobilů proběhlo 15. července v showroomu BMW Stratos Auto v Praze na Proseku.

BMW startuje výrobu řady 7 v Dingolfingu
12.červenec 2022

Z výrobních linek továrny BMW Group v Dingolfingu sjely první sériové kusy nového BMW řady 7. Vrcholný Bavorák se vyrábí nejen se spalovacími motory, ale také jako čistě elektrické BMW i7.

BMW ukázalo X1 a i7 v Karlových Varech
4.červenec 2022

Vedle filmových premiér se na 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary ukázaly také novinky BMW. Novináři poprvé viděli ve statické prezentaci model X1. Vystavené je i BMW i7 a to i v předprodukčním maskovaném provedení jako upoutávka na blížící se otevření Vývojového centra u Sokolova.

Invelt otevřel shoowroom BMW v Plzni
28.březen 2022

Invelt, historicky první autorizovaný dealer vozů BMW v ČR, otevřel v Plzni u příležitosti 30 let na trhu nový dvoupatrový showroom. Prostor se nachází vedle stávajícího autosalonu. V patře o velikosti 800 m2 nabízí certifikované ojetiny BMW Premium Selection, přízemí stejné velikosti je věnováno jednostopým strojům BMW Motorrad.

Most: letošní BMW/M Day hostil 157 aut
27.březen 2022

Na tradiční sraz majitelů modelů BMW M, který se konal v pátek 18. března na Autodromu Most, dorazilo 157 automobilů BMW M různého typu i stáří.

Biermann nepovede vývoj Hyundai Group
20.prosinec 2021

Albert Biermann, prezident a vedoucí divize výzkumu a vývoje Hyundai Motor Group (HMG), odchází ze svých funkcí, ale pro HMG bude i nadále pracovat v roli vrchního technického poradce s kanceláří v Evropě.

Lex otevřel servis BMW a MINI v Ostravě
2.prosinec 2021

Společnost LEX AUTO otevřela nový autorizovaný servis BMW a MINI v Ostravě. I přesto, že je v provozu již od loňska, dočkal se slavnostního otevření až letos v říjnu.

BMW vozily tenisty na Billie Jean King Cup
5.listopad 2021

České BMW je oficiálním partnerem pražského finále ženského tenisového turnaje Billie Jean King Cup by BNP Paribas, které bylo letos prvně prezentováno jako tenisové mistrovství světa. Finále se konalo od 1. do 6. listopadu 2021 v pražské O2 Aréně. Padesát vozů BMW pro přepravu tenistek, organizátorů a hostů dodal CarTec.

Renocar otevřel druhý servis BMW v Brně
24.září 2021

Renocar otevřel v září na severozápadním okraji Brna nové servisní centrum pro vozy BMW a MINI. Jde o její čtvrtou pobočku po Brně-Slatině, Čestlicích u Prahy a Kongresovém centru v Praze.

CarTec otevřel showroom BMW Motorrad
13.září 2021

Pražské dealerství CarTec Praha letos rozšířilo své portfolio o nový showroom BMW Motorrad. K dispozici je kompletní řada motocyklů BMW Motorrad, BMW Motorrad Originální příslušenství a výbava pro motorkáře.