Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Carvago

 
 
Carvago: ceny ojetin porostou i v roce 2022
29.prosinec 2021

Globální krize v automobilovém průmyslu, způsobená nedostatkem čipů, materiálu, ale i pracovních kapacit, se dramaticky promítá také do trhu ojetin. Počet nabízených vozů z druhé ruky spadl na úroveň krizového období roku 2009. Situaci analyzoval šéf Carvaga Jakub Šulta.

Startup Carvago expanduje do Německa
15.listopad 2021

Český startup Carvago začal poskytovat služby na německém trhu. Online platforma má podle vlastních informací pro Němce v nabídce přes 650 000 automobilů. Kolik chce prodat aut měsíčně?

Nabídka ojetých vozidel je nejnižší za 5 let
24.září 2021

Zájemci o koupi auta z druhé ruky nyní v kamenných prodejnách vybírají z nejomezenější a taky nejdražší nabídky za poslední roky. Počet dostupných ojetých aut v Evropě je nejnižší za uplynulých pět let a jejich ceny navíc tlačí nahoru poptávka, která stále silněji převyšuje nabídku.

Carvago: dovoz aut je v ČR jednodušší než na Slovensku
6.červenec 2021

Pokud chce Slovensko omladit vozový park, je načase, aby se proces dovozu ojetých vozů ze zahraničí výrazně zjednodušil. Největší překážkou zůstává především extrémně velká byrokracie při přihlašování aut.

Video
Carvago má na YouTube pořad o ojetinách
12.březen 2021

 YouTube kanál automotive startupu Carvago se začal věnovat recenzím ojetin. Pořadem provází moderátor Petr Šimek, známý z Auto Moto Revue České televize a vysílání Frekvence 1.

Carvago: trh s ojetinami se propadl o 53 miliard
1.únor 2021

Trh ojetých vozů zaznamenal v rámci meziročního srovnání propad obratu o 53,6 miliard korun a celkově se prodalo o 47 % méně ojetých automobilů. Vyplývá to z datových analýz online autotržiště Carvago, spadajícího do skupiny European Automotive Group (EAG).

Carvago: trh ojetin se propadl o dalších 23 %
28.prosinec 2020

Druhá vlna koronakrize a opětovné uzavření kamenných prodejen drasticky prohloubilo ztráty na českém trhu ojetých vozů. Výsledkem je meziroční propad obratu o více než 48 miliard korun, přičemž ojetých automobilů se prodalo o 46 % méně.

Carvago otevírá online prodejní kanál pro dealery aut
5.listopad 2020

Autotržiště Carvago umožnilo českým dealerům vstup do online tržiště, kde prodej a předání vozu probíhá zcela bezkontaktně včetně uzavření smlouvy a VOP, financování, pojištění a doručení vozu až ke dveřím domu.

Carvago: Pandemie změní trh s ojetinami
29.říjen 2020

Během prvního pololetí 2020 se oproti loňsku prodalo o čtvrtinu méně nových aut a ojetiny jsou na tom ještě hůře –jejich prodeje meziročně klesly o 40 %. Trh nových vozů se z koronavirového šoku pomalu vzpamatovává, ale na oživení prodejů ojetých vozů si počkáme nejméně do konce podzimu.