Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Continental

 
 
Continental staví v Brandýse výrobní halu na displeje
1.červenec 2019

Continental v Brandýse nad Labem, producent elektronických komponentů pro automobilky, slavnostně zahájil stavbu výrobní haly. Budova s rozlohou 4 200 m2 má být hotova v průběhu příštího roku a start sériové výroby je v plánu na první měsíce roku 2021.

Continental v Brandýse končí s plasty v jídelně
29.květen 2019

Continental v Brandýse nad Labem, dodavatel autoelektroniky, končí s používáním plastů v rámci závodního stravování. Zaměstnanci firmy už v jídelně nenajdou plastové příbory, kelímky, ale ani PET lahve.

Historie: pneumatiky používáme už 175 let
29.leden 2019

Spolu s automobily se i pneumatiky staly neoddělitelnou součástí našich každodenních životů. Jaké byly klíčové momenty v dějinách plášťů a kdy získaly podobu, v jaké je známe dnes? Continental připomněl historii pneu i značky Barum.

Continental Dodavatelem pro Auto roku 2019
17.leden 2019

Continental získal ocenění Dodavatel pro Auto roku 2019. V útrobách nového Fordu Focus se nachází mnoho komponentů vyrobených v českých závodech Continental, díky kterým vůz disponuje bezkontaktním otevíráním a startováním a také dokáže zastavit.

Continental Barum: 400miliontá osobní pneumatika
12.prosinec 2018

Otrokovická Continental Barum je největším výrobcem osobních, nákladních, autobusových a industriálních plášťů koncernu Continental. Spojení českého tradičního výrobce s koncernem Continental se odehrálo dne 1. března 1993.

Historie: auto bez řidiče jezdilo už před 50 lety
19.listopad 2018

V roce 1967 uvedla společnost Continental do provozu okruh Contidrom. Měřil 2,8 kilometru a měl sloužit k testování nových pneumatik. Dráha svou stavbou měla za úkol simulovat všechny možné situace v běžném provozu.

Barum uvedl na trh pneumatiku Polaris 5
15.říjen 2018

Manažeři Barumu předvedli novinářům nástupce pneumatiky Polaris 3. Je jím Polaris 5, která podle výrobce nabízí ještě lepší, vyvážené jízdní vlastnosti na všech typech povrchů.

Continental jede první rok na Tour de France
18.červenec 2018

Z Noirmoutier v severozápadní Francii odstartovala v červenci první etapa Tour de France a pro výrobce pneumatik Continental tím začal první rok v úloze sponzora nejvelkolepějších cyklistických závodů na světě.

Značka Barum slaví sedmdesát let
23.duben 2018

Téměř na den přesně před 70 lety, tedy 22. 4. 1948, bylo zaregistrováno dodnes používané logo Barum. Tradiční česká značka navazuje na téměř 90letou tradici výroby pneumatik ve Zlíně a jeho okolí. Dnes je v rámci celého koncernu Continental druhým nejprodávanějším „brandem“ v Evropě. V Česku používá pláště Barum 18,1 % řidičů*.

Continental je v joint venture s Osramem
11.duben 2018

Continental a Osram úspěšně završily svá jednání o vytvoření joint venture Osram Continental GmbH. Výsledkem je podnik, v něm drží oba partneři 50% podíl a který si klade za cíl spojit znalosti firem Continental a Osram v oblastech osvětlení, ovládání světel a elektroniky.

Continental slíbil zaměstnancům podíl ze zisku
20.březen 2018

Technologický podnik Continental v roce 2017 vykázal výrazný růst a zisky. Tržby vzrostly o 8,5 % na 44 miliard eur a podíl EBIT na nich na 10,9 %. Společnost Continental tak překonala své roční cíle. Čeští zaměstnanci se můžou těšit na podíl ze zisku.

Barum slaví 25 let s německým Continentalem
2.březen 2018

Smlouva o joint-venture s koncernem Continental vstoupila v platnost před 25 lety, 1. března 1993. Od tohoto dne se datuje vznik společnosti Barum Continental, současného Continental Barum.

Continental rozšiřuje výrobu v Brandýse
16.leden 2018

Continental Automotive v Brandýse nad Labem vyprodukovala 1 milion řídících jednotek informačního systému vozidel pro PSA. Takzvané OVIP silverboxy zpracovávají informace z vozu a umožňují ovládání multimediálního systému. Firma nyní navyšuje jejich výrobu o 20 % a hledá 150 nových zaměstnanců.

Audi Ski Team má unikátní pneu od Continentalu
12.prosinec 2017

Continental vytvořil dvě umělecky ztvárněné pneumatiky, které vznikly při příležitosti oslavy partnerství společnosti Continental s Audi Ski Teamem, jehož členům společnost dodává zimní pneumatiky.

Continental v Brandýse: 3 miliony rádií pro Fiat
19.říjen 2017

Continental Automotive Czech Republic, dodavatel interiérové elektroniky do automobilů, slaví výrobní milník. Ve svém závodě v Brandýse nad Labem vyprodukovala už 3 miliony autorádií pro koncern Fiat Chrysler.

Continental nabízí WinterContact TS 860 S
14.září 2017

Continental uvádí novou zimní pneumatiku WinterContact™ TS 860 S, podle výrobce vhodnou pro sportovní a vysoce výkonné automobily. Dodávat se bude jak na běžný trh, tak přímo výrobcům automobilů jako součást originální výbavy.