Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Continental

 
 
Continental vytíží Brandýs novou zakázkou
14.listopad 2022

Koncern Continental získal obří zakázky od automobilek na dodávky displejů přes celou palubní desku a OLED displejů, jejichž hodnota převyšuje 2 miliardy eur.  Významnou roli ve vývoji a produkci této technologie zastává tuzemský závod v Brandýse nad Labem.

Continental přitlačil na efektivitu v Brandýse
9.listopad 2022

Continental Automotive Czech Republic, dodavatel elektroniky do aut, ve svém výrobním závodě v Brandýse nad Labem implementovala systém Siemens Condition Monitoring. Díky tomuto softwarovému nástroji firma zvýšila efektivitu výroby, snížila náklady a pokračuje tak ve své transformaci v digitální výrobní závod.

Continental posílá z Brandýsa počítače do BMW
25.březen 2022

Continental AG jako první dodavatel autodílů zavedl do výroby výkonné počítače pro automobily. Řešení, které si lze představit jako mozek auta v podobě jediné krabičky, zajistí chod všech funkcí vozu. Závod v Brandýse nad Labem, specialista na produkci interiérové elektroniky, zahájil výrobu těchto výkonných počítačů pro BMW.

Značka Continental slaví 150 let
7.říjen 2021

Continental si 8. října připomíná 150 let od svého založení. Firma začínala jako výrobce pneumatik pro jízdní kola a dnes je globálním lídrem v produkci klíčových komponentů do automobilů. V Česku má firma celkem sedm závodů, z nichž většina se zaměřuje na elektroniku.

Pneumatiky Continental bodovaly u motorkářů
13.leden 2021

Největší evropský online dodavatel motocyklových pneumatik “MotorradreifenDirekt.de” provedl průzkum oblíbenosti motocyklových pneumatik. V anketě nejvíce bodovala značka Continental.

Continental podpořil Tour de France
6.září 2020

V pořadí 107. ročník legendárního závodu Tour de France musel být z důvodu koronavirové krize přesunut z původního červnového termínu na 29. srpen až 20. září 2020. Continental se jako jeden z hlavních partnerů závodů zavázal podporovat organizátory minimálně do roku 2022.

Continental má 3D displej s paralaxní bariérou
19.březen 2020

Jako první bude 3D displejem, který nevyžaduje použití speciálních brýlí, vybaven vůz Genesis GV80 z koncernu HMC. Technologie 3D zobrazení je založena na vnitřní kameře, která snímá, jakým směrem se řidič dívá. Ve vývoji je již další generace 3D displejů

Continental Barum má kolektivní smlouvu na 2020
13.prosinec 2019

Na podzim 2019 začalo kolektivní vyjednávání mezi vedením společnosti a závodní odborovou organizací o dodatku kolektivní smlouvy na rok 2020. Rozhovory byly začátkem prosince ukončeny a ve čtvrtek 12. prosince byl podepsán dodatek na další rok.

Continental staví v Brandýse výrobní halu na displeje
1.červenec 2019

Continental v Brandýse nad Labem, producent elektronických komponentů pro automobilky, slavnostně zahájil stavbu výrobní haly. Budova s rozlohou 4 200 m2 má být hotova v průběhu příštího roku a start sériové výroby je v plánu na první měsíce roku 2021.

Continental v Brandýse končí s plasty v jídelně
29.květen 2019

Continental v Brandýse nad Labem, dodavatel autoelektroniky, končí s používáním plastů v rámci závodního stravování. Zaměstnanci firmy už v jídelně nenajdou plastové příbory, kelímky, ale ani PET lahve.

Historie: pneumatiky používáme už 175 let
29.leden 2019

Spolu s automobily se i pneumatiky staly neoddělitelnou součástí našich každodenních životů. Jaké byly klíčové momenty v dějinách plášťů a kdy získaly podobu, v jaké je známe dnes? Continental připomněl historii pneu i značky Barum.

Continental Dodavatelem pro Auto roku 2019
17.leden 2019

Continental získal ocenění Dodavatel pro Auto roku 2019. V útrobách nového Fordu Focus se nachází mnoho komponentů vyrobených v českých závodech Continental, díky kterým vůz disponuje bezkontaktním otevíráním a startováním a také dokáže zastavit.

Continental Barum: 400miliontá osobní pneumatika
12.prosinec 2018

Otrokovická Continental Barum je největším výrobcem osobních, nákladních, autobusových a industriálních plášťů koncernu Continental. Spojení českého tradičního výrobce s koncernem Continental se odehrálo dne 1. března 1993.

Barum uvedl na trh pneumatiku Polaris 5
15.říjen 2018

Manažeři Barumu předvedli novinářům nástupce pneumatiky Polaris 3. Je jím Polaris 5, která podle výrobce nabízí ještě lepší, vyvážené jízdní vlastnosti na všech typech povrchů.

Continental jede první rok na Tour de France
18.červenec 2018

Z Noirmoutier v severozápadní Francii odstartovala v červenci první etapa Tour de France a pro výrobce pneumatik Continental tím začal první rok v úloze sponzora nejvelkolepějších cyklistických závodů na světě.

Značka Barum slaví sedmdesát let
23.duben 2018

Téměř na den přesně před 70 lety, tedy 22. 4. 1948, bylo zaregistrováno dodnes používané logo Barum. Tradiční česká značka navazuje na téměř 90letou tradici výroby pneumatik ve Zlíně a jeho okolí. Dnes je v rámci celého koncernu Continental druhým nejprodávanějším „brandem“ v Evropě. V Česku používá pláště Barum 18,1 % řidičů*.

Continental je v joint venture s Osramem
11.duben 2018

Continental a Osram úspěšně završily svá jednání o vytvoření joint venture Osram Continental GmbH. Výsledkem je podnik, v něm drží oba partneři 50% podíl a který si klade za cíl spojit znalosti firem Continental a Osram v oblastech osvětlení, ovládání světel a elektroniky.

Continental slíbil zaměstnancům podíl ze zisku
20.březen 2018

Technologický podnik Continental v roce 2017 vykázal výrazný růst a zisky. Tržby vzrostly o 8,5 % na 44 miliard eur a podíl EBIT na nich na 10,9 %. Společnost Continental tak překonala své roční cíle. Čeští zaměstnanci se můžou těšit na podíl ze zisku.

Barum slaví 25 let s německým Continentalem
2.březen 2018

Smlouva o joint-venture s koncernem Continental vstoupila v platnost před 25 lety, 1. března 1993. Od tohoto dne se datuje vznik společnosti Barum Continental, současného Continental Barum.