Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Dachser

 
 
Dachser mění vedení controllingu
6.prosinec 2022

Logistický provider Dachser Czech Republic má nové vedení controllingu. Do jeho čela nastupuje Jiří Mencl, který působí ve společnosti jedenáctým rokem.

Dachser rozšiřuje flotilu bezemisních vozidel
3.únor 2022

Logistický provider DACHSER investuje do nákladních vozidel a firemních osobních vozů na elektrický pohon a odpovídajících nabíjecích systémů. Společnost má v plánu také testování nákladních vozidel poháněných vodíkem.

DACHSER nabídl linku na sever Německa
14.březen 2021

Nová linka DACHSER Czech Republic míří na sever Německa. Přímé denní spojení sběrnou službou z Kladna do Hamburku a zpět je realizované ve výměnných nástavbách s řízeným teplotním režimem a nabízí tak možnost přepravy zboží citlivého na okolní teplotu.

DACHSER rozšiřuje spolupráci s e-shopem Notino
22.květen 2020

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic už čtvrtým rokem zajišťuje importní přepravy zásilek pro Notino, významného online prodejce parfémů a kosmetiky v Evropě. V minulém roce byla spolupráce rozšířena i na distribuční logistiku.

Dachser Brno s novým manažerem provozu
22.leden 2020

Čerstvý manažer nastoupil na pozici Manager Operations pobočky DACHSER Brno. Bude mít na starosti řízení všech klíčových týmů logistického provozu.

Dachser investoval ve slovenském Lozornu
30.září 2019

DACHSER Slovakia dokončil rozšíření překládkové haly logistického centra v Lozorně u Bratislavy. Investice ve výši cca 3 miliony euro přinesla zvětšení prostor o 3 000 m2 a navýšení počtu nakládacích bran.

Český DACHSER nasadil další silniční vlak
15.červenec 2019

Logistický provider DACHSER nasadil další silniční vlak, tzv. road train, na pravidelné tuzemské lince. Tato vozidla na pravidelných denních linkách mezi Ostravou a Brnem mají o 40 procent vyšší kapacitu než stávající soupravy se dvěma výměnnými nástavbami, které na linkách doposud jezdily.

DACHSER testuje elektrický nákladní Mercedes
24.květen 2018

Mercedes-Benz dodá letos na jaře německým a švýcarským přepravním firmám deset plně elektrických nákladních vozů eActros. Mezinárodní logistický provider DACHSER si rezervoval jeden z těchto žádaných vozů z takzvané inovativní flotily a bude ho rok důkladně testovat.

Dachser nasazuje nákladní elektromobily
5.únor 2018

Mezinárodní logistický provider DACHSER je prvním zákazníkem plně elektrického kamionu FUSO eCanter od značky Daimler. Od jara 2018 nasadí DACHSER dva rozvozové vozy pro zásilky určené do centra Berlína a Stuttgartu.

Dachser letos rostl v kontraktní logistice
7.prosinec 2017

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic letos odbaví přes milion zásilek o celkové tonáži více než 540 tisíc tun a posilovala zejména v oblasti kontraktní logistiky. Za rok 2017 očekává nárůst obratu o 9 procent na přibližně 2,6 miliardy korun.