Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Dacia

 
 
Dacia má ceník nového Sandera
17.leden 2021

Dacia zveřejnila ceny nového Sandera. Mají odpovídat politice automobilky, kterou staví na dostupných automobilech za odpovídající cenu. Základ startuje na necelých 240 000 korunách .

Video
Dacia vytvořila obchodní divizi s Ladou
14.leden 2021

Skupina Renault prezentovala 14. ledna strategický plán s názvem Renaulution, ve kterém mimo jiné poodhalila strategii značky Dacia na příštích pět let. Vytvořením obchodní jednotky DaciaLada má rumunská automobilka zvýšit svou efektivitu a konkurenceschopnost a chce oslovit další trhy.

TÜV Report 2021 – Škoda průměrná, Dacia s problémy
1.prosinec 2020

Téměř každý pátý vůz (19,9 procenta) neprošel v Německu v uplynulém roce technickou kontrolou kvůli závažným závadám, jak ukazuje letošní hodnocení spolehlivosti „TÜV Report 2021“. Situaci přiblížil web Svolavacky.cz.

Dacia nasazuje nové Sandero a Logan
11.říjen 2020

Rumunská Dacia nabídla nové verze svých prodejních hitů v segmentu menších levných aut – Sandera a Loganu. Jsou postaveny na platformě Renaultu Clio, jejich specifikace popsal portál Autoweek.cz.

Dacia Logan slaví 15 let na evropském trhu
28.květen 2020

Rumunská Dacia, která vznikla za druhé světové války jako továrna na letecké motory, uzavřela v roce 1999 spojenectví s Renaultem. V roce 2005 pak začala prodávat první „novodobý“ model Logan.

Papež František si koupil Dacii Duster
29.listopad 2019

Papež František převzal Dacii Duster 4×4. Vozidlo bylo předáno Svatému Otci v jeho rezidenci ve Vatikánu Christophem Dridim, šéfem Renaultu v Rumunsku a Xavierem Martinetem, ředitelem Renault Itálie.

Dacia vrací do nabídky LPG pohon
19.listopad 2019

Dacia ukončila v roce 2018 výrobu pohonů na propan-butan. Nyní se LPG vrací do nabídky modelů Duster, Logan, Logan MCV a Sandero. Dostupné bude výhradně v kombinaci s novým motorem 1,0 TCe.

Dacia partnerem Tiche kavarny a cukrarny
14.květen 2019

Tichý svět propojuje od roku 2006 svět slyšících a neslyšících a působí již v deseti krajích ČR. Dacia poskytla jeho zaměstnancům dva vozy Dokker.

Dacia v Česku třetí nejprodávanější značkou
12.duben 2019

Automobilka Dacia zdolala další příčku, poprvé poskočila na třetí místo nejprodávanějších značek na českém trhu za první Škodou a druhým Volkswagenem. Podíl prodeje vozů Dacia se v české kotlině blíží sedmi procentům.

Dacia nasazuje limitovanou edici Techroad
29.březen 2019

Na ženevském autosalonu představila Dacia svoji limitovanou edici Techroad. Edice je dostupná na vozech Duster, Logan a rodině vozů Stepway – Sandero, Logan MCV, Lodgy a Dokker.

Šiklův Mlýn hostil akci Dacia Piknik
19.červen 2018

V Šiklově mlýně se v sobotu 16. června 2018 uskutečnil již čtvrtý ročník neformálního setkání majitelů vozů značky Dacia zvaný Dacia Piknik.

Dacia letos sází na 2. generaci SUV Duster
25.únor 2018

Brand manažer Dacie David Špiler nedávno předvedl v terénech pražského Hummer centra poslední verzi Dacie Duster. Rumunské SUV se vyrábí na linkách v Pitesti, na evropském trhu se prodává od roku 2010. Jaký je vůz v praxi?