Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

ERV Evropská

 
 
Dovolenou v ČR budou trávit dvě třetiny Čechů
29.květen 2020

Vládní restrikce a omezení cestování do zahraničí zapříčinily, že téměř dvě třetiny Čechů (63 %) stráví letošní letní dovolenou doma, vyplývá z průzkumu pro Czech Tourism. Se zvýšenou poptávkou po tuzemské dovolené souvisí i tenčící se nabídka ubytování a jeho rostoucí cena.

Každý šestý Čech jezdí na hory do zahraničí
28.leden 2020

Podle průzkumu NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu ročně za sněhem vyrazí na hory dvě pětiny Čechů. Každý šestý se pak vydá do zahraničí. Naprostá většina z nich míří do Rakouska, Itálie a na Slovensko. Nejčastěji jezdí s partnerem (75 %) a s dětmi (39 %).

ERV: jak se pojistit na adventní trhy do zahraničí
16.prosinec 2019

Podle průzkumu společnosti NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu na adventní trhy do zahraničí vyráží celá třetina Čechů, každoročně pak každý desátý. Nejraději jezdí do Německa a Rakouska. Téměř 40 % z nich ale opomíjí cestovní pojištění. Přitom i jednodenní cesta do zahraničí je stejná jako každá jiná cesta mimo ČR a má svá rizika.

ERV: Srpen je nejrizikovějším letním měsícem
23.srpen 2019

Vysoký zájem o cestování se projevuje i v počtu škod z dovolených, který za prvních sedm měsíců vzrostl meziročně o 13 %. Ze tří letních měsíců (červen, červenec, srpen) hlásí klienti nejvíce škod, celých 40 %, právě v srpnu.

ERV: Ročně jsou v ČR ukradena kola za 100 milionů
13.květen 2019

Podle statistik policie ČR je u nás denně ukradeno 13 jízdních kol a elektrokol. V loňském roce to bylo celkem 4 723 kol. Škody napáchané zloději dosáhly částky 96,7 milionu korun. Ani takto vysoké číslo ale není finální, protože do statistik se evidují pouze řádně nahlášené případy. Policii se podaří objasnit pouhou pětinu krádeží. 

ERV Evropská hodnotila letní sezónu
7.říjen 2018

Podle údajů ERV Evropské pojišťovny bylo léto opět rekordní. Během tří letních měsíců vycestovalo do zahraničí o čtvrtinu více lidí než v roce 2017. Celkový počet nahlášených škod stoupl o 13 %, ale velkých škod nad 100.000 Kč bylo o 40 % více. 

Kuriozity ERV Evropské pojišťovny 2017
28.prosinec 2017

Na zahraničních cestách se mohou přihodit různé věci. Co všechno potkalo klienty ERV Evropská v letošním roce? Pády z plážových lehátek, uklouznutí po velbloudím trusu nebo úraz selfie tyčí!