Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Fiat

 
 
Fiat chce být v roce 2030 elektrickou značkou
15.červen 2021

Italský Fiat se zavázal, že se do roku 2030 stane značkou prodávající pouze elektromobily. Od roku 2025 bude postupně vyřazovat všechny své modely se spalovacími motory, a to v globální nabídce.

FCA chce vyrábět elektromobily v Polsku
4.leden 2021

Polská továrna koncernu FCA ve městě Tychy se stane producentem připravovaných elektromobilů značek Fiat, Jeep i Alfa Romeo. Informaci zveřejnil italsko-americký koncern v oznámení o investici do tohoto výrobního závodu.

Video
Fiat předvedl facelifty modelů Panda a Tipo
1.prosinec 2020

Italský Fiat pořádal 1. prosince virtuální tiskovou konferenci na které představil novinky u modelů Fiat Tipo, Tipo Cross a Panda. Novinky prezentoval Luca Napolitano, Head of EMEA Fiat, Lancia and Abarth brands.

Pěkný: Fiat jede přes systém car@home
6.listopad 2020

Český import FCA na jaře opustil svoji centrálu na Praze 4 a přešel na kompletní home office. Jak značka a její prodejní sít reaguje na podzimní vlnu pandemie? Hovořili jsme s manažerem pro osobní vozy Fiat a dalších značek FCA Vítem Pěkným.

Italský Fiat končí spolupráci s Renaultem
27.říjen 2020

Automobilka Fiat ukončí produkci LUV, které dosud vyrábí ve spolupráci s Renaultem, uvedl web Automotive News. Po fúzi Fiat Chrysleru s francouzským PSA se předpokládá, že společný vývoj a výrobu dodávek této velikosti obstarají právě značky v nově vznikajícím gigantu Stellantis.

DoDo rozšiřuje flotilu o 200 CNG vozidel
18.říjen 2020

Logistický startup DoDo, který zajišťuje rozvoz pro e-shopy jako Tesco či Košík.cz, od ledna vyrostl o 49 % a před vánoční sezónou dále navyšuje kapacity. Firma pořídila na rozvoz potravin dvě stovky nových dodávek.

Fiat ukončí vývoj platformy pro malá auta
11.srpen 2020

Fiat Chrysler Automobiles a Skupina PSA se spojují do jednoho koncernu s názvem Stellantis. V rámci této spolupráce chce Fiat využít platformy CMP vyvinutou PSA pro malá auta. Italové poté ukončí vývoj vlastní architektury pro vozy segmentu B.

EU bude vyšetřovat spojení PSA a FCA
17.červen 2020

Automobilky Fiat Chrysler a PSA čeká čtyřměsíční vyšetřování. Podle zdrojů agentury Reuters totiž odmítly nabídnout ústupky, díky kterým by jim evropské antimonopolní orgány povolily plánovanou fúzi za 50 miliard dolarů (si 1,2 bilionu Kč).

Video
Šéfové PSA a FCA podepsali dohodu o fúzi
20.prosinec 2019

Šéfové Fiat Chrysler Automobiles a francouzské skupiny PSA podepsali dohodu o sloučení. Fúze má trvat 15 měsíců, v nové společnosti bude každá ze stran vlastnit 50 % akcií. Vznikne tak čtvrtý největší výrobce aut z hlediska objemu a třetí největší z hlediska obratu.

Fiat Chrysler a PSA prý jednají o spojení
30.říjen 2019

Fiat Chrysler Automobiles a PSA údajně jednají o spojení, které by mohlo vytvořit automobilku s roční produkcí 9 milionů vozidel. Obě firmy odmítají informace médií komentovat, nicméně vedení PSA se sejde k mimořádnému jednání. 

FIAT oslavil 120. výročí založení v Troji
1.říjen 2019

FIAT Classic Car a FIAT klub Praha uspořádaly v zahradách Trojského zámku v Praze výstavu automobilů u příležitosti 120. výročí založení automobilky. Na akci se představilo celkem 280 vozů.

Fiat letos posílí českou prodejní síť
20.březen 2019

Divize Fiat osobní vozy + Abarth prodala v loňském roce na tuzemském trhu 2152 vozidel. Značce loni přibyl jeden dealer a jeden partner Fiat opustil. Obchody značek FCA (Fiat, Alfa Romeo, Jeep) má letos vylepšit rozšíření sítě.

Zemřel šéf Fiat Chrysler Marchionne
25.červenec 2018

Bývalý generální ředitel Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Sergio Marchionne (66) zemřel. Oznámila to ve středu rodina Agnelliových, která vlastní kontrolní podíl v FCA.