Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Ford

 
 
Ford odstartoval Pro™ Experience Day v Letňanech
5.duben 2023

Výkonný ředitel české Ford Motor Company Libor Beneš rozjel v prostorách PVA EXPO LETŇANY putovní akci, na které ukazuje novou divizi Ford Pro™, která se specializuje na užitkové vozy. V úterý 4. dubna se jí zúčastnilo zhruba sedmdesát dealerů značky a flotilových zákazníků Fordu, ve středu se dostavili také novináři.

Ford měl premiéru e-Exploreru v Kolíně
26.březen 2023

Ford představil 21. března ve světové premiéře nový elektrický Explorer – elektromobil, který má kombinovat německou konstrukční vyspělost (vyrábí se v Kolíně nad Rýnem) s americkým stylem. Prezentaci moderoval evropský manažer FMC Martin Sander.

Ford investuje do továrny na baterie
17.únor 2023

Ford začne letos montovat do vozů Mustang Mach-E 1 určených pro evropský trh lithium-železo-fosfátové (lithium iron phosphate, LFP) baterie. Současně investuje 3,5 miliardy dolarů (v přepočtu přibližně 78 mld. Kč) do výstavby továrny na baterie LFP v americkém Michiganu. Závod s názvem BlueOval Battery Park Michigan bude otevřen v roce 2026.

Český Ford dodal E-Transity do DHL
6.říjen 2022

České zastoupení DHL Express, která je součástí mezinárodní logistické skupiny DHL, převzalo do užívání prvních 14 vozů E-Transit s elektrickým pohonem. Po Spojeném království se tak Česká republika stává teprve druhou zemí v Evropě, kde byly tyto užitkové automobily s nulovými lokálními emisemi předány.

Novináři jeli orientační závod s Fordem
20.září 2022

Ford uspořádal v září českou novinářskou premiéru modelu Tourneo Connect na Hrazanech. Akci doplnil orientační závod jednotlivých redakčních posádek typu “Cíl neznámý”. Dramatickou rally doplněnou o plnění řady úkolů vyhrál Ondřej Běhal z Autosalonu Prima.

Ford Tourneo Connect měl novinářskou premiéru
13.září 2022

Ford začal v polské Poznani vyrábět novou verzi vozu Tourneo Connect. Jde o víceúčelovou malou osobní dodávku, která může mít až 7 míst a cílí na rodiny. Českou novinářskou premiéru měla v září ve středočeském hotelu Hrazany, vůz představila brand manažerka modelu Zuzana Zajícová.

Ford přijímá objednávky na nový Ranger
1.září 2022

Ford začíná přijímat objednávky na nový pick-up Ranger. Automobilka se chlubí, že jde o “nejinteligentnější, nejpraktičtější a nejvšestrannější” Ranger v historii. První vozy dorazí k dealerům v červenci 2023. Startovní cena pod milionem korun.

Ford chce do roka vyrábět 600 tisíc elektroaut
27.červenec 2022

Ford oznámil řadu iniciativ směřujících k zajištění výrobních kapacit pro baterie v rozsahu potřebném k dosažení cílového objemu 600 000 elektromobilů ročně do konce roku 2023 a více než dva miliony do konce roku 2026.

Ford uvede model Bronco i do Evropy
17.červenec 2022

Ford oznámil, že na evropský trh uvede další americkou legendu – off-road Bronco, který se vyznačuje extrémní průchodností terénem a bude se dodávat výhradně s pohonem 4×4.

Továrna Fordu v Craiově jde pod Otosan
11.červenec 2022

Ford of Europe převedl vlastnictví svého rumunského závodu na Ford Otosan, a pokračuje tak v transformaci svého podnikání v Evropě s cílem dosáhnout plně elektrické budoucnosti. Po předchozím oznámení a schválení regulačními orgány byla nyní dohoda mezi Ford of Europe a Ford Otosan dokončena.

Nový ředitel pro elektrickou divizi Fordu
10.červen 2022

Ford činí další krok v transformaci svých evropských aktivit. S platností od 1. června jmenovala automobilka Martina Sandera z Ford of Europe generálním ředitelem Ford Model e.

Hasiči z Josefodolu převzali Ford Transit
26.duben 2022

Dobrovolní hasiči z obce Josefův Důl na Jablonecku si slavnostně převzali upravený Ford Transit od společnosti Auto Trutnov. Společnost se hasičskými přestavbami zabývá už od roku 2016 a právě tento kus se u Auto Trutnov pyšní pořadovým číslem 400.

Ford chce prodat 600 000 elektromobilů ročně
3.duben 2022

Ford oznámil významný pokrok na cestě k plně elektrické budoucnosti v Evropě. Společnost se do roku 2024 restrukturalizuje a nabídne novou generaci sedmi osobních a užitkových modelů s čistě elektrickým pohonem.

Video
Ford ukázal video s novým Raptorem
18.březen 2022

Již od uvedení prvního Rangeru Raptor na evropské trhy předvádí Ford terénní schopnosti tohoto sportovního pick-upu prostřednictvím videí, které by divák mohl snadno považovat za scény z hollywoodských akčních filmů.

Video
Ford měl premiéru nového Rangera
30.listopad 2021

Ford Motor Company předvedla v mezinárodní premiéře novou generaci pick-upu Ranger. V Evropě zahájí automobilka příjem objednávek ve druhé polovině roku 2022 s tím, že první vozy budou zákazníkům dodány začátkem roku 2023.

Beecam nabízí prověření ojetých Fordů
13.říjen 2021

Bývalý šéf českého FMC Jan Laube a jeho Beecam Solutions přichází s novou službou nazvanou Prověření vozidla před koupí, jejímž cílem je profesionálně realizovaná kontrola stavu celého vozidla včetně diagnostiky Ford s dodáním výsledků měření.