Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Ford

 
 
První snímek crossoveru Ford Puma
10.duben 2019

Ford zveřejnil první fotografii kompaktního crossoveru Ford Puma. Novinka nejlepší zavazadlový prostor ve své kategorii, 48V mild-hybridní pohon a začne se prodávat na konci letošního roku.

Ford ukázal hybridy a další novinky v Amsterodamu
4.duben 2019

Na exkluzivní prezentaci v Amsterdamu ukázal Ford nejen nové modely Kuga, Explorer a Puma, ale též další „elektrifikované“ vozy. Akci nám přiblížil Jiří Duchoň, šéfredaktor magazínu Automobil a zástupce ČR v porotě COTY.

Premiéra: hybridní Ford Tourneo Custom
4.duben 2019

Ford ve světové premiéře představil velkoprostorový model Tourneo Custom s plug-in hybridním pohonem. Představení se událo na speciální akci v Amsterdamu, první vozy dostanou zákazníci koncem roku 2019.

Ford představuje nové SUV Kuga
3.duben 2019

Ford odhalil novou řadu SUV Kuga. K dostání bude mimo jiné v provedeních Kuga Plug-In Hybrid, Kuga EcoBlue Hybrid (mild-hybrid) a Kuga Hybrid (full-hybrid).

Mild hybrid budou mít i Fiesta a Focus
29.březen 2019

Ford oznámil, že příští rok uvede na trh nové modely Fiesta a Focus EcoBoost Hybrid se 48V mild-hybridním pohonem. Přednosti elektrifikace se stanou dostupnějšími pro ještě širší okruh zákazníků.

Ford odejde z ruského trhu
28.březen 2019

Agentura Reuters oznámila, že Ford se v květnu chystá opustit ruský trh a zavře tamní dva montážní závody i továrnu na výrobu motorů. Rozhodnutí je součástí restrukturalizace aktivit v nerentabilních oblastech.

Stone novým finančním ředitelem Fordu
24.březen 2019

Ford Motor Company oznámila, že její vrchní finanční ředitel Bob Shanks plánuje ke konci roku 2019 odejít. Nahradí ho Tim Stone, zkušený finanční manažer, který 20 let působil v Amazon Inc. a byl i finančním ředitelem Snap Inc.

Ford Focus má sedadla, ze kterých nebolí záda
14.březen 2019

Bolest zad je celosvětově  nejčastější příčinou invalidity. Podle odborných odhadů se s ní někdy v životě setká až polovina všech obyvatel Evropy. Mimo jiné dokáže bolest zad pořádně znepříjemnit cestování autem.

Ford ukázal v Barceloně navigační aplikace
1.březen 2019

Ford na veletrhu MWC v Barceloně oznámil integraci dvou rozšířených navigačních aplikací pro chytré telefony do palubních systémů svých vozů. Nové navigační služby rozšiřují aplikace, podporované platformou Ford SYNC 3. 

Nový Ford Focus ST bude v ČR v červnu
19.únor 2019

Ford představil nový Focus ST, vyvinutý divizí Ford Performance. Je to stylový, komfortní a praktický rodinný vůz, přitom však nabízí vysoký dynamický potenciál a intenzivní zážitky ze sportovní jízdy. Nový Focus ST se v České republice objeví během června 2019.

Prodejci Fordu nabídli Mondeo Hybrid kombi
5.únor 2019

Na trhu se objevuje modernizovaný Ford Mondeo s novými designovými detaily a zejména s novou variantou Mondeo Hybrid kombi, která nabízí přednosti hybridního pohonu i zákazníkům, kteří potřebují větší přepravní kapacitu.

Výkonnější Ford Ranger bude v Česku na jaře
28.leden 2019

Ford představil nový pick-up Ford Ranger. Podle výrobce ještě výkonnější, úspornější, kultivovanější a technicky vyspělejší. V České republice se inovovaný model Ranger objeví ve druhém čtvrtletí roku 2019.

Westfalia přestaví Ford Transit Custom Nugget
21.leden 2019

Nový obytný Ford se začne na vybraných evropských trzích prodávat během jarních měsíců. Vychází z užitkového modelu Ford Transit Custom. Přestavbu na obytný automobil vyvinula specializovaná společnost Westfalia.

Volkswagen a Ford uzavřely v Detroitu alianci
16.leden 2019

Automobilky Volkswagen a Ford vyjádřily na tiskovce v Detroitu odhodlání zkoumat možnosti spolupráce v oblastech elektromobilů, autonomních vozů a služeb osobní mobility. Budou také pokračovat ve společné produkci užitkových vozidel.

Detroit: VW a Ford mají ohlásit partnerství
14.leden 2019

Koncerny Ford a Volkswagen plánují v americkém Detroitu ohlásit užší spolupráci ve světle zpomalování největších automobilových trhů, které ústí v tlak na snižování nákladů. Spolupracují už na užitkových vozech.

Autosalon Detroit začíná novinářským dnem
14.leden 2019

V americkém Detroitu začíná novinářským dnem autosalon (NAIAS – North American International Auto Show). Letos naposledy se koná v lednovém termínu a příští rok jej můžeme čekat až v červnu.

Ford Focus letos pobral 12 cen v anketách
28.prosinec 2018

Nově navržený Ford Focus získal od zahájení prodeje letos v létě 12 ocenění různých anketách včetně dvou titulů „auto roku“. Ke konci listopadu má na kontě již více než 42 100 prodaných kusů. Model je také ve finále českého Auta roku 2019.