Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

KIA

 
 
Kia Motors Corporation s novým prezidentem
30.březen 2020

Kia Motors Corporation jmenovala dosavadního ředitele globálních operací Ho-sung Songa prezidentem společnosti. Jeho ambicí je budování vedoucí pozice značky KIA v automobilovém průmyslu příštích let.

Servismani KIA nepodají ruku, auto ale opraví
24.březen 2020

Většina autorizovaných servisních míst KIA zůstává otevřena pro zajištění maximální míry mobility zákazníků. Z nařízení Vlády ČR jsou výhradně zajištěny veškeré opravy a servis vozidel značky.

Kia a Hyundai investují do firmy Arrival
23.leden 2020

Kia Motors a Hyundai Motor oznámily strategickou investici 100 milionů eur v rámci partnerské spolupráce s britským startupem Arrival zaměřeným na produkci elektromobilů.

Kia má nového marketéra pro Evropu
9.leden 2020

Kia Motors Europe jmenovala Carlose Lahoze novým marketingovým ředitelem. Lahoz bude mít na starosti programy marketingu a komunikace značky, bude odpovídat za digitální marketingové aktivity, plánování marketingu a strategické plánování, vztahy s médii a sociální média.

KIA otevřela výrobní závod v Indii
20.prosinec 2019

Kia Motors Corporation v Indii otevřela svůj nový výrobní závod v okrese Anantapur svazového státu Ándhrapradéš. Závod KMI je novým výrobním centrem prvního modelu Kia s označením ‚made in India‘, kompaktního SUV Seltos.

Kia oslavila desetiletí výroby aut v Georgii
28.listopad 2019

Kia Motors Corporation slaví 10. výročí výroby vozidel v americkém West Pointu (stát Georgia). Výrobní závod byl vůbec prvním výrobním závodem, které společnost v Severní Americe otevřela.

Kia připomněla Světový den mozkové obrny
7.říjen 2019

Na neděli 6. října připadl Světový den mozkové obrny, jehož cílem je upozornit na tuto problematiku. K iniciativě se připojila také KIA MOTORS CZECH, která se spolu s Nadací Naše dítě dlouhodobě věnuje podpoře rodin s dětmi s mozkovou obrnou a autismem.

Karim Habib novým šéfdesignérem KIA
19.září 2019

Kia Motors jmenovala Karima Habiba viceprezidentem a šéfem návrhářského centra Kia. Habib nastoupí do pozice počátkem října a bude působit v globálním návrhářském centru Kia v korejském Namyangu.

Kia VEX: robot pro práci nad hlavou
4.září 2019

KIA vyvinula nového nositelného robota VEX (Vest EXoskeleton) pro zaměstnance v průmyslu, kteří dlouhé hodiny pracují s rukama nad hlavou.

Kia obnovila flotilu mosteckého Autodromu
2.září 2019

KIA a AUTODROM MOST vstoupily do pátého roku vzájemné spolupráce. Patří k ní také každoroční obnova flotily vozů KIA, jež slouží jako instruktážní a předváděcí vozidla v kurzech bezpečné jízdy na výcvikových plochách polygonu.

Kia XCeed s novými komponenty odpružení
22.srpen 2019

Městský crossover Kia XCeed se v září představí s naladěným podvozkem a řízením i novými komponentami odpružení, kterými se odliší od ostatních zástupců rodiny Ceed.

Čaputová se objevila v Kia Motors Slovakia
16.srpen 2019

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zavítala 15. srpna do výrobního závodu Kia Motors Slovakia. Byl to úplně první výrobní závod, který prezidentka ve svém funkčním období navštívila.

Kia e-Niro vozí hosty festivalu na Špilberk
14.srpen 2019

Brněnský Špilberk ožil tóny doby romantismu i mixem dalších žánrů. Jubilejní 20. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk 2019, který pořádá Filharmonie Brno ve dnech 14. – 22. srpna, je zároveň prvním ročníkem, při kterém budou návštěvníky festivalu vozit elektromobily Kia.

Hasiči testují vozy Kia z Autobondu
7.srpen 2019

Smlouvu o tříměsíčním bezplatném testování devíti vozů Kia uzavřeli pražští hasiči s AUTOBOND GROUP. Klíčky převzal brigádní generál.

Kia začala na Slovensku vyrábět XCeed
6.srpen 2019

Kia Motors Slovakia spustila 6. srpna sériovou výrobu crossoveru Kia XCeed. Vůz je čtvrtou karosářskou verzí řady Ceed, kterou dosud reprezentují varianty Hatchback, Sportswagon a Shooting brake (ProCeed). Zahájení prodeje XCeedu v ČR je naplánováno na září.

Kia spouští předprodej elektromobilů e-NIRO a e-SOUL
2.srpen 2019

Česká Kia rozšiřuje nabídku o dvě čistě bateriová provedení modelů e-Niro a e-Soul. Model e-Niro je třetí elektrifikovanou zástavbou pohonu a doplňuje již stávající hybridní model Niro HEV a Plug-in hybridní variantu Niro PHEV uvedených v letech 2016 a 2017.

Kia: rekordní pololetní prodeje v Evropě
22.červenec 2019

Kia Motors podle nejnovějších údajů Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA) vykázala na evropských trzích historicky nejvyšší pololetní objemy nových registrací. Prodeje značky v Evropě* během prvních šesti měsíců 2019 vzrostly meziročně o 1,6 % na 268 305 kusů.

Kia a Rafael Nadal oslavují 15 let spolupráce
15.červenec 2019

Kia Motors a Rafael Nadal letos oslavují 15 let partnerské spolupráce. Tenisová superstar se v roce 2004 stala ambasadorem značky Kia pro španělský trh ve věku pouhých 17 let, kdy stála na prahu jedné z nejpozoruhodnějších tenisových kariér v historii tohoto sportu.