Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

KIA

 
 
TEST: Kia Niro HEV – hybridní crossover do města
26.březen 2023

Kia letos v tuzemsku nabízí několik verzí crossoveru Niro druhé generace, kterou nabízí jako hybrid, plug-in hybrid a čistý elektromobil. Otestovali jsme klasické hybridní provedení s označením HEV, jehož ceny startují na 754 980 korunách.

e-SALON: Kia předvedla výkonný EV6 GT
13.listopad 2022

Dosud nejvýkonnější sériově vyráběný vůz značky Kia, model EV6 GT, se ukázal na pražském e-SALOLONu a je také k objednání u českých autorizovaných prodejců. Prvním zákazníkům budou vozy dodávány od prvního čtvrtletí roku 2023.

Kia má alternativu k recyklaci akumulátorů
29.září 2022

Evropská Kia potvrdila plán opětovného využívání vysloužilých akumulátorů z elektromobilů v systémech typu ‚Second Life‘ (Druhý život) pro ukládání energie. Iniciativa je součástí celosvětového zaměření společnosti na trvalou udržitelnost.

Kia XCeed s novými asistenty a verzí GT-line
2.srpen 2022

Žilinská Kia XCeed, která byla uvedena na trh v září 2019, si v Evropě našla více než 120 000 zákazníků. Pro modelový rok 2023 automobilka crossover značně přepracovala.

Pelhřimov zve na letní Elektrofest
16.červen 2022

Pod záštitou Pelhřimova, města rekordů,  a se značkou Kia jako generálním partnerem se bude 17. – 18. června konat Festival čisté mobility „ElektroFest“. Organizátoři seznámili novináře s programem akce v rámci tiskovky konané 2. června na palubě elektrické lodi Marie d Bohemia.

Kia startuje předprodej 2. generace Nira
9.červen 2022

Kia oznámila ceny a podrobnosti o výbavě nového modelu Niro. Druhá generace nejprodávanějšího elektromobilu značky je nabízena jako hybrid, plug-in hybrid a čistý elektromobil, který nese název Niro EV (dříve e-Niro). Novinku popsal šéf importu značky Arnošt Barna.

Barna má šestého dealera značky KIA v Praze
10.květen 2022

Generální ředitel Kia Czech Arnošt Barna si v zimě stěžoval pro náš importérský speciál, že kvůli covidu má skluz otevření nového showroomu značky v Praze. V květnu se dočkal a mohl slavnostně přestřihnout pásku u nového partnera v jihovýchodní části hlavního města.

Kia EV6 Ekologickým autem roku 2022
20.duben 2022

Ekologickým autem roku 2021/2022 byl v rámci ankety Auto roku 2021/2022 v České republice, vyhlašované Svazem dovozců automobilů (SDA) zvolen elektrický crossover Kia EV6. O vítězství modelu, kterému konkurovalo 15 elektrifikovaných aut, v 28. ročníku ankety rozhodla odborná porota složená z 23 motoristických novinářů.

Kia partnerem Australian Open 2022
20.leden 2022

Kia Corporation podpořila tenisový grandslamový turnaj Australian Open 2022 (AO22), pořádaný v rámci regionu Asie a Tichomoří: značka plánuje řadu marketingových aktivit poukazujících na vize společnosti a její zasazení o trvale udržitelnou mobilitu.

Kia navýší svoji investici do IONITY
3.prosinec 2021

Kia se rozhodla opět navýšit svoji investici do evropské sítě ultra rychlých dobíjecích stanic IONITY pro elektromobily. Jako akcionář spojila Kia síly s dalšími investory projektu s cílem navýšit investice o 700 milionů eur ve prospěch rozšíření sítě výkonných dobíjecích míst napříč Evropou.

Video
Kia odhalila Niro na Mobility Show v Soulu
25.listopad 2021

Kia Corporation odhalila 25. listopadu na Seoul Mobility Show 2021 zbrusu nové Niro. Model je součástí nabídky ekologických modelů automobilky, má reagovat na nároky spotřebitelů prosazujících udržitelnost.

Kia chce uhlíkovou neutralitu do 2045
12.listopad 2021

Kia Corporation se zavázala do roku 2045 dosáhnout uhlíkové neutrality. Automobilka oznámila aktuální podobu vlastní firemní vize prostřednictvím virtuální prezentace ‚Kia Sustainability Movement‘ (Hnutí Kia za trvalou udržitelnost), která se uskutečnila 11. listopadu.

Kia EV6 boduje v německé anketě
2.listopad 2021

Elektrický crossover Kia EV6 získal titul ‚Německé auto roku 2022‘ (GCOTY) v kategorii ‚Prémiové vozy‘. Vůz v soutěži porazil českou Škodu Enyaq. Ocenění přichází v době probíhající evropské premiéry elektromobilu.

Kia startuje podzimní servisní akci
6.říjen 2021

Kia Czech vyhlásila ve spolupráci s autorizovanou dealerskou sítí značky připravila Podzimní servisní akci. Součástí akce je také nabídka originálního příslušenství Kia za akční ceny. Akce trvá do 19. 11. 2021.

Telematický systém UVO se mění na “Kia Connect”
30.září 2021

Systém palubní telematiky a mobilní aplikace UVO Connect dostal nové označení Kia Connect. Jeho cílem je usnadnit cestování prostřednictvím prvků navržených ve prospěch co nejlepší palubní konektivity, funkčnosti a uživatelského ovládání.

Kia chystá na náplavku tři premiéry
24.srpen 2021

Pražská náplavka slibuje poslední srpnový víkend tři premiéry značky Kia. Automobilka na výstavě ‚Auta na náplavce‘ (26. do 29. srpna) představí v české premiéře facelift sportovní verze ProCeed GT a kombi varianty Ceed Sportswagon. Veřejnou výstavní předpremiéru v Česku bude mít také elektromobil Kia EV6.

Česká Kia rozjíždí dynamické turné
21.červenec 2021

Kia Czech chystá na termíny 24. 7. – 29. 8.dynamické turné po městech České republiky, v rámci kterého představí novou identitu značky a zároveň nabídne možnost otestovat modely. Turné ‚Kia v pohybu‘ zavítá do 6 měst včetně Prahy, kde bude probíhat v rámci tradiční open-air akce Auta na náplavce.

Kia se připojí ke klimatické iniciativě RE100
12.červenec 2021

Skupina HMG oznámila, že pětice klíčových přidružených společností vč. Kia Corporation („Kia“) a Hyundai Motor Company („Hyundai Motor“) se zapojí do celosvětové iniciativy klimatické skupiny RE100, zasazující se o přechod ke 100% využívání obnovitelných energií.

Kia spouští program ‚Creativity Drive‘
3.červen 2021

Kia spustila program ‚Creativity Drive‘ s cílem zkoumat kreativitu. Jeho cílem je podporovat a chránit kreativitu pro budoucí generace. Za tímto účelem se Kia spojila s inovátory, tvůrci a specialisty v oblasti vzdělávání k prozkoumání možných způsobů podpory kreativity ve vývoji dětí.