Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

KMP

 
 
Je konec spalovacích motorů do 13 let reálný?
9.červen 2022

Evropský parlament chce do roku 2035 vymýtit z trhu spalovací motory v osobních a LUV automobilech. Je obměna evropského vozového parku v této lhůtě reálná? Na otázku Českého rozhlasu Plus odpovídal šéfredaktor Automakers Erich Handl.

Elektrofest zve na plavbu s tiskovou konferencí
25.květen 2022

Elektrofest zve čtenáře, novináře a partnery našeho webu na plavbu po Vltavě s obědem na elektrické lodi Marie d‘ Bohemia. Na programu je tisková konference eventu, který se uskuteční v Pelhřimově 17.- 18. června 2022. Součástí plavby bude hudební ochutnávka a předání cen vítězům ankety PR roku 2021!

Do Hořic se vrací 300 zatáček Gustava Havla
20.květen 2022

Osmitisícové podkrkonošské město Hořice přivítá v sobotu 21. května, opět po covidové pauze, účastníky jednoho z nejtěžších závodů silničních motocyklů pod širým nebem. Novináři měli možnost si před závodem projet trasu závodu a navštívit výstavu Czech Road Racing v zámku i další městské atrakce. Vedle toho Hořice připravily několik výstav.

Časopis Automakers podpořil slovenský Refugee Camp
3.březen 2022

Časopis Automakers finančně podpořil dodávku zboží pro ženy a děti z Ukrajiny, kteří čekají na východní slovenské hranici v mrazivém počasí hodiny a dny na to, aby našli přechodný domov mimo válečné oblasti. Zásilku organizovala agentura CCL ve spolupráci s Červeným křížem.

Auto roku 2022 zve na březnové jízdy
2.březen 2022

Vyhlašovatel české ankety Auto roku, Svaz dovozců automobilů (SDA), chystá ročník 2022/2021. Termín prvních testovacích jízd pro novináře byl vyhlášen na 17. března. Jezdit se bude tradičně v pražské Hostivaři. 

Dopravní policie eviduje méně nehod než loni
27.prosinec 2021

Pandemie koronaviru se opět pozitivně podepsala na počtech nehod na českých silnicích. Jejich počet letos celkově klesá, v říjnu však na silnicích zemřelo víc lidí než minulý rok. Uvedl to ředitel služby dopravní policie Jiří Zlý na semináři Klubu motoristickcýh publicistů. Akci jako již tradičně hostila Europ Assistance.

Pražská Noblesa ukončila veteránskou sezónu
12.prosinec 2021

Portál Automakers se ohlédl do minulosti s Pražskou Noblesou, akcí, kterou Veteran Vintage Club tradičně připravuje na závěr veteránské sezóny. Letos to byl 13. ročník. Reportáž pro nás připravil Miroslav Hájek.

Vítězové ankety PR roku SDA převzali ceny
7.říjen 2020

Vítězové hlavní soutěže ankety o nejlepší mediální servis firem sdružených ve Svazu dovozců automobilů převzali 6. října před kamerami České televize i ČTK své ceny. Podívejte se na fotoreportáž z akce a zopakujte si statistiku soutěže a rozložení hlasů mezi jednotlivé kandidáty.

Prodeji luxusních aut koronavirus nevadí
22.září 2020

Pohled do jinak se propadajících statistik o registracích osobních automobilů nabízí jeden zajímavý úkaz. V oblasti luxusních sporťáků nebylo navzdory pandemii ještě nikdy tak dobře jako letos. Například značce Ferrari vzrostly meziročně za osm měsíců prodeje o 40 %, když dosáhl počtu 64 nových kousků a další přibyly i v září.

Syndikát novinářů představil barona Liebiega
12.srpen 2020

Když byla v roce 1898 dokončena výroba prvního automobilu u nás, a to zásluhou Theodora von Liebiega, nikdo netušil, kde za víc jak 120 let náš průmysl bude, kolik aut se ročně vyrobí a prodá. Liberečtí novináři připomínají automobilovou tradici prostřednictvím cyklu výstav.

Prodeje elektromobilů táhne Škoda Citigoe
8.červenec 2020

Letošní registrace elektromobilů a plug-in hybridů, tedy vozů, pro které platí mnohé provozní úlevy, stále zdaleka neodpovídají optimistickým představám ani přáním jejich propagátorů. Přitom elektromobily u nás prodává už 18 značek, a některé i několik modelů. Nabídka tedy je, ale poptávka už taková není.

Sledujte anketu PR manažer roku SDA na Linked In
31.květen 2020

Pro zájemce o sledování vývoje ankety PR manažer roku SDA zřídil portál Automakers.cz, novou stránku na síti Linked In. Budou se na ní od 12. května zobrazovat avíza na vývoj ankety, hodnocení poroty i průběžné výsledky jednotlivých kol a kategorií.

KMP zve na seminář s dopravní policií
28.říjen 2019

Klub motoristických publicistů zve 5. listopadu čtenáře našeho webu na seminář k nové dopravní legislativě 2019/20. Hosté: zastupující ředitel služby dopravní policie ČR Jiří Zlý a Vladimír Fuchs, ředitel Europ Assistance.

Zemřel motoristický novinář Otakar Gregora
18.červen 2019

Zemřel nejstarší motoristický novinář Ing. Otakar Gregora (*21.6.1931). Po vleklé nemoci skonal 18. června 2019 ve věku nedožitých 88 let. Smutnou zprávu nám oznámil jeho dlouholetý kolega a souputník Karel Beránek.

KMP zve na seminář s GLOBAL ASSISTANCE
7.květen 2019

Klub motoristických publicistů zve členy i další zájemce na seminář k bilanci zimní silniční sezony a na téma novinek v asistenčních službách. Termín: pátek 17. 5. od 10:00 hod v prostorách GLOBAL ASSISTANCE.

KMP zve na setkání se šéfem dopravní policie
25.březen 2019

Klub motoristických publicistů zve naše čtenáře na seminář k bilanci zimní silniční sezony, který povedou šéf dopravní policie Tomáš Lerch a Vladimír Fuchs, ředitel Europ Assistance. Termín: čtvrtek 4. 4. od 15:00 v prostorách Europ Assistance (Na Pankráci 1658/121, Praha 4).

Hlasování ankety PR roku jde do finále
1.březen 2019

Časopis Automakers organizuje, ve spolupráci s novinářskými kluby, anketu o nejlepší mediální servis v rámci Svazu dovozců automobilů v roce 2018. Termín hlasování, původně stanovený na 1. březen, byl posunut na 8. března 2019.

Vyhlášena anketa PR manažer SDA roku 2018
28.leden 2019

Časopis Automakers organizuje, ve spolupráci s novinářskými kluby, anketu o nejlepší mediální servis v rámci Svazu dovozců automobilů v roce 2018. Termín hlasování byl stanoven na měsíc únor, anketa se uzavře 1. března 2019. Podívejte se na pravidla a historii ankety.

Novinář Karel Beránek se dožil 80 let
30.říjen 2018

Nestor české motonovinařiny Karel Beránek se 30. října 2018 dožil osmdesáti let. Ve velmi dobré fyzické i duševní kondici je stále aktivní v médiích i osobním životě.