Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Mercedes-Benz

 
 
Mercedes AMG ukázal vysokovýkonný hybrid
19.září 2021

Mercedes-AMG zahajuje sériovou výrobu svého prvního vysokovýkonného hybridního modelu, který využívá technologie z Formule 1. Koncept zahrnuje speciální uspořádání pohonu s elektromotorem a vysokovýkonnou sadou akumulátorů z vlastního vývoje na zadní nápravě.

Mercedes-Benz Třídy C ve verzi All-Terrain
22.srpen 2021

Mercedes-Benz nabídl i v segmentu C všestranný model All-Terrain, jako alternativu pro všechny zákazníky, kteří považují konvenční kombi za nedostačující pro jízdu v terénu, ale SUV za příliš vysoké.

Máj hostí premiéru Supermercedesu EQS
27.červenec 2021

Český Mercedes si zvolil čtvrté patro pražského obchodního domu Máj ke statické premiéře luxusního elektromobilu EQS. Dva předprodukční kusy nového sedanu se dva dny ukazují novinářům a dva dny jsou věnovány zákazníkům.

Mercedes-Benz má u sídla v Praze včelí úly
26.červenec 2021

Český Mercedes-Benz umístil v areálu svého sídla v Praze na Chodově šest včelích úlů. Výběr vhodné lokality a uspořádání úlů zajistil odborný včelař, který se na městské instalace zaměřuje.

Video
Mercedes vyřadí spalovací motory do 9 let
23.červenec 2021

Ola Källenius, předseda představenstva Daimler AG a Mercedes-Benz AG, představil na online konferenci strategii automobilky zaměřenou na elektrickou mobilitu. Mercedes-Benz podle něj směřuje do zcela elektrické budoucnosti.

Mercedes modernizoval kupé AMG GT
21.červen 2021

Globální model AMG GT, 4dveřové kupé, je nyní ještě individuálnější. Exkluzivní edice má upevnit postavení dokonalého automobilu pro mimořádně náročné, sportovně založené řidiče.

MB Trucks ukázal světovou novinku v bezpečnosti
21.duben 2021

Mercedes-Benz Trucks je tradičním průkopníkem v oblasti zvyšování bezpečnosti silničního provozu. Společnost již mnoho let investuje stovky milionů eur do výzkumu a vývoje, aby její asistenční systémy ještě lépe podporovaly řidiče při jejich práci a zvyšovaly bezpečnost všech účastníků silničního provozu.

Mercedes-Benz CLS se sportovnějším vzhledem
12.duben 2021

Model CLS přijíždí v dubnu 2021 na start s ostřejším designem. Dynamiku čtyřdveřového kupé zřetelněji vyjadřuje především přední partie s novou mřížkou chladiče a nárazníkem. Interiér je navíc nabízí širší kombinaci kůže s ozdobnými prvky a novou generaci volantů.

Mercedes-Benz prodal za kvartál 2300 aut
8.duben 2021

Mercedes-Benz se vloni počtvrté v řadě umístil mezi TOP 10 importéry na českém trhu a obsadil devátou příčku. Během prvních tří měsíců roku 2021 svoji pozici ještě upevnil: poprvé v historii svými registracemi vyšplhal na 4. příčku absolutního pořadí a zaznamenal tak nejlepší první kvartál během svého působení na českém trhu.

Video
Mercedes-Benz předvedl novou Třídu C
25.únor 2021

Produktový manažer Mercedes-Benz Dirk Fetzer předvedl ve světové premiéře novou verzi Třídy C. Od uvedení dosud aktuální generace v roce 2014 bylo prodáno více než 2,5 milionu sedanů a kombi. Mezi novinky patří řízení zadních kol a řada digitálních inovací.

Karin Rådström šéfuje Mercedes-Benz Trucks
17.únor 2021

Karin Rådström nastoupila v únoru na pozici člena představenstva společnosti Daimler Truck AG. Přebírá odpovědnost za Mercedes-Benz Trucks. Karin naposledy zodpovídala za prodej a marketing ve Scanii jako člen výkonné rady.

Přes Aukro se v lednu vydražil luxusní Mercedes
12.únor 2021

V žebříčku 10 nejzajímavějších položek, které se za leden prodaly přes tuzemský aukční portál Aukro, vedou tentokrát předměty z kategorie Starožitnosti a umění. Ty se mezi desítkou nejžádanějšího zboží vyskytují hned pětkrát.

Software mercedesů lze rozšířit datovým přenosem
7.únor 2021

Mercedes-Benz rozšířil možnosti, jak udržovat softwarové vybavení a palubní systémy ve vozidle stále aktuální. Děje se tak vzduchem  stažením aktualizací s využitím datových sítí: tedy bez nosičů nebo kabelů (angl. OTA – Over the Air).

Mercedes-Benz Truck opět jedničkou trhu
19.leden 2021

Mercedes-Benz Trucks loni obhájil již po devatenácté v řadě celkové prvenství v prodeji nákladních automobilů nad 6 tun celkové hmotnosti v České republice. Výsledky komentuje Josef Mařík, ředitel českého importu značky.

Video
Mercedes-Benz partnerem Prague Fashion Weeku
8.září 2020

Praha hostí módní akci Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Jejím hlavním partnerem je Mercedes-Benz, který zastřešuje rodinu prestižních týdnů módy ve více než 40 zemích po světě. Českou premiéru si na akci odbyl modernizovaný kabriolet Třídy E.

AutoTechnologi nominována na Český Goodwill
4.září 2020

Autorizovaný servis pro osobní a dodávková vozidla Mercedes-Benz v Praze AutoTechnologi  se dostala do finální nominace 8. ročníku ocenění Český Goodwill pro firmy, kterých si lidé váží.

Mercedes-Benz startuje elektrické roadshow
26.srpen 2020

Mercedes-Benz startuje české roadshow, během kterého umožní zákazníkům vyzkoušet si jízdu s elektricky poháněnými modely. Akce se koná od 10. září do 1. října u autorizovaných prodejců. Začátek je u dealerství v Praze a pokračuje se přes Olomouc, Ostravu, Zlín, Brno, Plzeň, Karlovy Vary, Hradec Králové až do Liberce.

Mercedes me Charge slibuje jednoduché dobíjení po Evropě
7.srpen 2020

Produktová a technologická značka EQ Mercedes-Benz má novou službu pro uživatele elektromobilů. Jejich hlavním zájmem je jednoduché a rychlé dobíjení na veřejných stanicích a také snadné platby a správa nákladů. Má ho zajistit služba Mercedes me Charge.

Mercedes-Benz investuje do výroby akumulátorů
11.červen 2020

Mercedes-Benz AG sází na vybudování celosvětové sítě specializovaných podniků na akumulátory, a investuje za tím účelem více než 1 miliardu eur. Globální síť bude zahrnovat devět závodů pro výrobu akumulátorů v sedmi lokalitách v Evropě, Severní Americe a Asii.

Mercedes-Benz Trucks na nové adrese
13.květen 2020

Mercedes-Benz Trucks Česká republika se od 1. května 2020 přestěhoval do nové budovy v areálu v Praze 5 ve Stodůlkách v Bavorské ulici č.p.16. Finanční divize značky zůstává na Chodově.