Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Opel

 
 
Opel Astra Sports Tourer se blýskl v loftu
23.leden 2023

Loft BUB-NY v pražských Holešovicích hostil 19. ledna novinářskou premiéru nové Astry Sports Tourer. Vůz představil country manažer značky Josef Šopík. Hodnotil také loňské prodeje Opelu a ukázal novou produktovou manažerku.

Opel se vrátil do TOP10 importérů
10.leden 2023

Český automobilový trh prochází údolím stínů – v roce 2022 se v ČR prodalo jen 208 995 osobních a lehkých užitkových vozů (OA+LUV), což představuje pokles o téměř 8 procent proti roku 2021. Opelu se přesto daří podle vedení importu plout proti proudu – zvýšil svůj tržní podíl a posunul se na žebříčku SDA vzhůru. Čísla komentuje šéf značky Josef Šopík.

Novináři testovali Opel Astra v Dlouhé Lhotě
14.červenec 2022

Šéf českého Opelu Josef Šopík předvedl v zimě dealerům značky a novinářům ve statické premiéře novou Astru, nejdůležitější letošní produkt značky. Na začátku léta přišel čas i na dynamické jízdy. Testovací trasa vedla z pražských Arkád do barokního areálu Panství Dlouhá Lhota, kde se technické prezentace ujali Martin Hejral a Tomáš Zahel.

Opel odstartoval 2. června „Astra Tour“
1.červen 2022

Český Opel rozjíždí ve čtvrtek 2. června „Opel Astra Tour“, která bude po celý měsíc křižovat zemí a zastaví se na 16 místech. Pod patronací lokálních dealerů si volant jedné ze čtyř nových Aster vyzkoušet kdokoli z příchozích.

Opel rozjel výrobu Astry v Rüsselsheimu
14.únor 2022

Z výrobních pásů mateřského závodu Opelu v německém Rüsselsheimu vyjela v únoru první Astra nové generace. Slavnostního momentu se vedle ředitele automobilky Uwe Hochgeschurtze zúčastnili také Volker Bouffier, ministerský předseda spolkové země Hesensko, a ministr hospodářství Hesenska Tarek Al-Wazir.

Video
Nový Opel Astra měl online premiéru
3.září 2021

Světová premiéra nového modelu Opel, která se konala v Rüsselheimu, odhalila novou, šestou generaci bestselleru kompaktní třídy. Nová Astra přichází s plně digitálním panelem přístrojů a technologiemi, jako je nejnovější verze adaptivního osvětlení Intelli-Lux LED Pixel Light.

Opel ukázal Astru šesté generace
19.červenec 2021

Opel odhalil Astru, v pořadí již šesté generace! Tradice modelové řady započala před 30 lety, kdy se po legendárním modelu Kadett poprvé objevil nástupnický model.

Opel představil Elektrické Combo-e Life
15.únor 2021

Opel hlásí příjezd dalšího elektrického modelu: elektromobil Combo-e Life! může mít posuvné boční dveře v jednom či obou bocích, zákazníci mohou volit vůz ve standardní délce 4,4 metru nebo jako XL verzi délky 4,75 m, obě verze mohou mít pět nebo sedm sedadel.

Opel ukázal elektrické Combo-e
24.leden 2021

Opel začal lákat provozovatele malých podniků a profesionály, kteří hledají vozidlo s nulovými emisemi do měst, na elektrické Combo-e!

Na český trh vyjíždí Opel Crossland
24.leden 2021

Celosvětově druhým nejprodávanějším modelem Opelu je SUV Crossland, který ve své druhé generační podobě právě vyjíždí na tuzemský trh. Omlazený Crossland má představovat novou tvář značky „Opel Vizor“, která bude identifikátorem všech budoucích vozů německé automobilky.

Opel Mokka se představil v on-line premiéře
25.září 2020

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller poprvé představil veřejnosti a médiím zcela nový model Opel Mokka. Tento model je prvním Opelem, který představí novou čelní masku Opel Vizor. Detailní změnou je i nově přestylizované logo automobilky a název vozu vyvedený výraznými literami po celé šířce zádi.

Video
Šéf Opelu ukázal novou Mokku
23.září 2020

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller představil veřejnosti a médiím nový model Opel Mokka. Model je prvním Opelem, který představí novou čelní masku Vizor. V Německu již zveřejnili základní cenu, česká cena bude známa až se přiblíží uvedení vozu na náš trh.

Opel ukázal první snímky nové Mokky
24.červen 2020

Opel představil první snímky druhé generace modelu Mokka. Vůz se u prodejců objeví na začátku roku 2021. V nabídce bude elektromobilní verze i varianty se zážehovými a vznětovými motory.

Opel nabídl slevy „bojovníkům první linie“
8.duben 2020

Opel CZ nabízí lékařům, lékárníkům, členům záchranného zdravotního systému, městským i státním policistům, hasičům, příslušníkům Armády ČR, pracovníkům lokálních úřadů státní správy na všech úrovních nebo poštovním zaměstnancům speciální zvýhodněné ceny na všechny modely.

Zemřel Erhard Schnell, designér Opelu
12.únor 2020

Ve věku 92 let zemřel v hessenském Treburu Erhard Schnell, který se navždy zapsal do historie moderního automobilového designu především ikonickým modelem Opel GT.

Německá vláda řešila krizi v autoprůmyslu
23.leden 2020

V loňském roce klesla výroba automobilů v Německu na minimum za posledních 23 let. Pro zmírnění dopadu krize na zaměstnance automobilek navrhuje spolkový ministr práce Hubertus Heil zavedení finančních náhrad.

Anketu Autobest vyhrál Opel Corsa
17.prosinec 2019

Nová Corsa se ozdobila titulem „Best Buy Car of Europe in 2020“ (tedy „Nejlepší koupě Evropy pro rok 2020“) o kterém každoročně rozhoduje porota ankety AUTOBEST, složená z novinářů ze 31 zemí Evropy.

Opel začal prodávat Corsu na českém trhu
25.listopad 2019

Šestá generace Corsy si odbyla světovou premiéru na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem v září a nyní jde do prodeje v Česku, začíná na částce 289 990 CZK.

Opel rozjel v Zaragoze výrobu nové Corsy
8.říjen 2019

Z linky španělské továrny Opelu sjela 7. října první Corsa šesté generace! U slavnostního zahájení výroby asistovali španělský král Filip VI, šéf koncernu PSA Carlos Tavares a generální ředitel Opelu Michael Lohscheller.