Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

PSA

 
 
Peugeot, Citroën, Opel a DS zavádějí Videocheck
25.březen 2020

Značky Peugeot, Citroën, Opel a DS se zavázaly zachovat provoz svých servisů a zajistit opravy vozidel, což je důležité zejména pro udržení zásobování, zásilkových a doručovacích služeb, ale také z pohledu udržení možnosti individuální přepravy osob. Servisy budou vybaveny aplikací Videocheck.

PSA zavírá továrny v Evropě, včetně Trnavy
17.březen 2020

Krizová komise skupiny PSA v čele s předsedou představenstva rozhodla o uzavření továren vyrábějících automobily. Slovenská Trnava přestane vyrábět 19. března, uzavírky potrvají do 27. března.

Fiat Chrysler a PSA prý jednají o spojení
30.říjen 2019

Fiat Chrysler Automobiles a PSA údajně jednají o spojení, které by mohlo vytvořit automobilku s roční produkcí 9 milionů vozidel. Obě firmy odmítají informace médií komentovat, nicméně vedení PSA se sejde k mimořádnému jednání. 

Skupina PSA letos prodala 1,9 milionu vozů
17.červenec 2019

Koncern PSA prodal v letošním pololetí celkem 1,9 milionu aut. Zahájil výrobu v marocké Kenitře na podporu obchodní ofenzívy v regionu Afrika a Střední východ a pokračuje v elektrifikaci. Celkem 9 modelů s elektromotorem je připraveno k uvedení na trh.

PSA testoval průjezd autonomních vozů mýtnicí
17.červenec 2019

Skupiny Vinci Autoroutes a PSA provedly 11. července další rozsáhlejší testování jízdy bez řidiče a projíždění mýtné brány. V reálných podmínkách provozu v síti Vinci Autoroutes byly vyzkoušeny dvě nové složité situace plně autonomní jízdy:

PSA testuje autonomní řízení ve Francii
5.duben 2019

Skupina PSA pokračuje v testech autonomního řízení. Od začátku dubna jezdí v rámci evropského projektu L3Pilot po běžných francouzských silnicích vozy skupiny vybavené systémy pro autonomní řízení 3. úrovně. 

PSA otestuje v Číně autonomní řízení
31.leden 2019

Skupina PSA získala jako první francouzská automobilka povolení ke spuštění testů vozů s autonomním řízením na silnicích v Číně (Čchung-čching). Posiluje tím zaměření značky na čínský trh.

Gefco začalo dodávat železniční vagóny PSA
30.leden 2019

Společnost GEFCO zajistila v prosinci 2018 pro Skupinu PSA přepravu prvních dvou železničních vagonů do nového závodu v marockém městě Kenitra. Dalších 45 železničních vagonů vypraví postupně z francouzského přístavu Saint-Nazaire do přístavu Tangier v průběhu roku 2019.

PSA spouští v Polsku výrobu tříválců
18.leden 2019

Skupina PSA spustila novou montážní linku na výrobu benzínového tříválcového motoru Turbo PureTech v Tychy (Polsko). Kapacita produkce může dosáhnout 460 tisíc motorů.