Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Raiffeisen

 
 
Řídká síť dálnic brzdí českou ekonomiku
2.srpen 2019

Analytici Raiffeisenbank spočítali, jaké ztráty působí české ekonomice nízká hustota dálniční sítě a nekvalitní silnice. Výsledky průzkumu prezentovala 1. srpna na tiskové konferenci v Praze jejich šéfka Helena Horská.

Raiffeisen – Leasing nabídne firmám miliardu na inovace
18.červenec 2019

Raiffeisen – Leasing umožní českým firmám získat až 1 mld. Kč na inovativní projekty. Díky spolupráci s Evropským investičním fondem (EIF) nabídne klientům z řad malých a středních podniků zvýhodněné financování investic do vývoje a inovací. O podporu se firmy budou moci ucházet v nejbližších třech letech.

Koruna oslabuje vlivem vnějších faktorů
15.červenec 2019

Již druhý týden v řadě česká měna oslabuje. Podobně jako v minulém týdnu, i tentokrát stačila za sedm dní odepsat něco přes 8 haléřů a prolomila hranici EUR/CZK 25,60. Rovněž zůstává skutečností, že spíše než na domácí jde o reakci na vnější vývoj, uvedla Raiffeisenbank.

Raiffeisenbank: export (prozatím) odolá poklesu
12.červenec 2019

Výsledek zahraničního obchodu a výkonnost českého exportu překonala v květnu očekávání, když obchodní přebytek dosáhl nejen letošního maxima, ale i historicky nejvyššího květnového přebytku, uvedli experti Raiffeisenbank na tradičním setkání s novináři.

Index exportu: autoprůmysl začal zpomalovat
12.duben 2019

Zatímco přírůstek českého exportu na začátku roku vykázal nejnižší lednové tempo od roku 2013, únor přinesl mírné zlepšení. Podle odhadů Indexu Exportu ale pouze přechodné.

Raiffeisen – Leasing financuje Mercedes Lucie Bílé
4.únor 2019

Nejpopulárnější česká zpěvačka Lucie Bílá jezdí od ledna v Mercedesu-Benz, který si královna popu pořídila díky financování od Raiffeisen – Leasing. Zlaté slavici předal klíče od černého SUV Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen – Leasing.

Bilanci zahraničního obchodu vylepšil autoprůmysl
7.prosinec 2018

Bilance zahraničního obchodu v národním pojetí po úspěšném září zaznamenala značný propad. I přesto se udržela v kladných číslech. Přebytek obchodu v říjnu činil 5,7 mld. Kč. Zářijový výsledek byl revidován z původních 13,7 mld. Kč na 12,9 mld, uvedla Raiffesenbank.

Propad prodejů aut snížil maloobchodní tržby
6.červenec 2018

Maloobchodní tržby v květnu vzrostly o 2,1 % v meziročním srovnání. Tržby bez započtení prodejů automobilů dosáhly meziročního tempa růstu na 5,0 %. Trh očekával o něco optimističtější výsledek. Nižší než očekávaný výsledek plyne z vyšší srovnávací základny z minulého roku.

Raiffeisenbank otvírá salonek na letišti
21.červen 2018

Pražské Letiště Václava Havla má nově zrekonstruovaný salonek pro klienty Raiffeisenbank, ale i další hosty. Nachází se ve 2. patře odletové haly na Terminálu 2 a jeho výhody jsou k dispozici držitelům vybraných prémiových platebních karet banky. Součástí služeb je také Private Check-in Service.

Průměrná mzda vzrostla o více než 8%
5.červen 2018

Průměrná nominální měsíční mzda vzrostla v prvním čtvrtletí o 8,6 % r/r, po očištění o inflaci o 6,6 % r/r reálně. Za svižným růstem mezd stojí především extrémně nízká nezaměstnanost. Firmy trápí nedostatek volné pracovní síly a přetahují se o zaměstnance výrazným navyšováním mezd.