Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Raiffeisen

 
 
Česká ekonomika se zatím vyhnula poklesu
29.červenec 2022

Český statistický úřad vydal předběžný odhad vývoje české ekonomiky v Q2´22, podle něhož reálný HDP vzrostl o 0,2 % oproti předchozímu kvartálu. Medián tržního odhadu počítal s poklesem o 0,4 %, náš byl optimističtější na +0,5 %. V meziročním srovnání, ovlivněném efektem pandemických lockdownů, ekonomika vzrostla o 3,6 %.

Raiffeisen – Leasing nabídl online kalkulačku
24.červen 2022

Portfolio digitálních služeb Raiffeisen Leasingu doplnila online kalkulačka úvěru na auto. Zájemci o financování si mohou spočítat výši měsíčních splátek pro vybraný model auta a nastavit si individuálně délku splácení. Pokud jim nabídka vyhovuje, stačí jen několik kliknutí a mohou o financování přímo požádat.

Raiffeisen – Leasing má nový web
24.leden 2022

Raiffeisen – Leasing vstupuje do nového roku s novým portálem a řadou digitálních novinek. Stránky nabízí přehledný přístup ke všem potřebným informacím, klientům pak usnadní komunikaci s leasingovou společností.

Průzkum: Jaký má být nákup auta budoucnosti?
4.srpen 2021

Víc než třetina lidí by chtěla, aby pro pořízení jejich příštího auta stačil jeden jediný podpis. Přes 45 % českých zákazníků by za největší zefektivnění považovalo to, že o voze budou mít předem všechny potřebné a pravdivé informace. Vyplývá to z průzkumu, který mezi českými řidiči realizovala společnost Raiffeisen – Leasing.

Raiffeisen Bank zasponzoruje Djokoviče
19.duben 2021

Srbská tenisová hvězda Novak Djokovic a vídeňská skupina Raiffeisen Bank International AG (RBI) ohlásili uzavření dohody o partnerství. Djokovič, který strávil na pozici světové tenisové jedničky rekordních 316 týdnů, se stane ambasadorem značky RBI a společností skupiny v oblasti střední a východní Evropy (CEE).

Raiffeisen-Leasing podpořil neslyšící
15.leden 2021

Raiffeisen-Leasing pořídil pro rok 2021 netradiční diáře pro své klienty i zaměstnance. Dodá mu je organizace Tichý svět – chráněná pracoviště, která pomáhá neslyšícím. Prostředky tak poputují nejen zaměstnancům pracoviště, které kalendáře vytvořilo, ale i do dalšího rozvoje služeb a projektů na podporu neslyšících.

Vyjma prodeje aut je maloobchod v plusu
5.listopad 2020

Malooobchod stihnul před zavedením restrikcí, vyjma automobilů, zvýšit své meziroční tempo růstu o půl procentního bodu na 0,4 %. Na druhé straně výsledek maloobchodu včetně prodeje motorových vozidel přinesl negativní překvapení, když tržby meziročně poklesly o 2,8 %, přičemž trh v průměru počítal s poklesem o 0,6 %.

Raiffeisen-Leasing zkoumal preference českých motoristů
21.srpen 2020

Jaké auto si Češi chtějí koupit? Průzkum Raiffeisen – Leasing se zaměřil na to, jaké jsou rozhodující faktory při nákupu osobního vozidla. V další fázi šetření mezi řidiči zkoumal, jaké mají Češi zkušenosti s financováním aut a co za své prostředky očekávají.

Raiffeisen-Leasing bodoval ve Zlaté koruně
23.červenec 2020

Raiffeisen – Leasing získal mezi leasingovými společnostmi stříbrné ocenění v prestižní české soutěži Zlatá koruna. Uspěl se svou online nabídkou financování vozů, která je určená jak pro soukromé osoby, tak i pro podnikatele a firmy.

Řídká síť dálnic brzdí českou ekonomiku
2.srpen 2019

Analytici Raiffeisenbank spočítali, jaké ztráty působí české ekonomice nízká hustota dálniční sítě a nekvalitní silnice. Výsledky průzkumu prezentovala 1. srpna na tiskové konferenci v Praze jejich šéfka Helena Horská.

Raiffeisen – Leasing nabídne firmám miliardu na inovace
18.červenec 2019

Raiffeisen – Leasing umožní českým firmám získat až 1 mld. Kč na inovativní projekty. Díky spolupráci s Evropským investičním fondem (EIF) nabídne klientům z řad malých a středních podniků zvýhodněné financování investic do vývoje a inovací. O podporu se firmy budou moci ucházet v nejbližších třech letech.

Koruna oslabuje vlivem vnějších faktorů
15.červenec 2019

Již druhý týden v řadě česká měna oslabuje. Podobně jako v minulém týdnu, i tentokrát stačila za sedm dní odepsat něco přes 8 haléřů a prolomila hranici EUR/CZK 25,60. Rovněž zůstává skutečností, že spíše než na domácí jde o reakci na vnější vývoj, uvedla Raiffeisenbank.

Raiffeisenbank: export (prozatím) odolá poklesu
12.červenec 2019

Výsledek zahraničního obchodu a výkonnost českého exportu překonala v květnu očekávání, když obchodní přebytek dosáhl nejen letošního maxima, ale i historicky nejvyššího květnového přebytku, uvedli experti Raiffeisenbank na tradičním setkání s novináři.

Index exportu: autoprůmysl začal zpomalovat
12.duben 2019

Zatímco přírůstek českého exportu na začátku roku vykázal nejnižší lednové tempo od roku 2013, únor přinesl mírné zlepšení. Podle odhadů Indexu Exportu ale pouze přechodné.

Raiffeisen – Leasing financuje Mercedes Lucie Bílé
4.únor 2019

Nejpopulárnější česká zpěvačka Lucie Bílá jezdí od ledna v Mercedesu-Benz, který si královna popu pořídila díky financování od Raiffeisen – Leasing. Zlaté slavici předal klíče od černého SUV Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen – Leasing.

Bilanci zahraničního obchodu vylepšil autoprůmysl
7.prosinec 2018

Bilance zahraničního obchodu v národním pojetí po úspěšném září zaznamenala značný propad. I přesto se udržela v kladných číslech. Přebytek obchodu v říjnu činil 5,7 mld. Kč. Zářijový výsledek byl revidován z původních 13,7 mld. Kč na 12,9 mld, uvedla Raiffesenbank.