Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Stellantis

 
 
Stellantis chystá továrnu na baterie v Kanadě
27.březen 2022

Stellantis a LG Energy Solution (LGES) oznámily uzavření závazných konečných dohod o založení prvního závodu na výrobu baterií pro elektromobily v Kanadě. Společný podnik bude vyrábět lithium-iontové bateriové články a moduly. Tato produkce bude pokrývat významnou část požadavků spojených s výrobou vozů skupiny Stellantis v Severní Americe.

Stellantis má partnerství s Amazonem
19.leden 2022

Amazon a Stellantis oznámily přípravu několika víceletých globálních dohod, jejichž cílem je změnit prostředí ve vozidlech pro miliony zákazníků skupiny Stellantis a urychlit přechod odvětví k udržitelným řešením mobility a softwarově definované budoucnosti.

Video
Tavares stanovil v Amsterodamu cíle Stellantisu
12.červenec 2021

Šéf skupiny Stellantis Carlos Tavares uspořádal v Amsterodamu mezinárodní online konferenci, na které ukázal plány automobilky pro nejbližší roky. Skupina plánuje do roku 2025 investovat více než 30 miliard EUR do elektrifikace a softwaru.

Stellantis ukázala elektrické dodávky v Předboji
21.duben 2021

Skupina Stellantis začala v dubnu uvádět na český trh elektrické verze modelů Peugeot Traveller/Expert, Citroën SpaceTourer/Jumpy a Opel Zafira/Vivaro. Novinářskou premiéru si vozy odbyly v Yard Resortu Předboj.

Stellantis založila Free2Move eSolutions
6.duben 2021

Významným krokem k finalizaci společného podniku je oznámení Stellantis a Engie EPS o složení správní rady a oficiálním názvu nového subjektu, kterým je Free2Move eSolutions.

Stellantis možná zavře výrobní linku v Itálii
29.březen 2021

Podle odborových svazů začal koncern Stellantis šetřit v italských továrnách, a to na úklidu a s toaletami. Také však panuje obava z uzavření jedné ze dvou výrobních linek v továrně v Melfi.

Video
Stellantis zveřejnila manažerskou strukturu
22.leden 2021

Tiskovou konferencí zahájila oficiálně činnost automobilka Stellantis, která vznikla spojením PSA a FCA. Startuje jako mezinárodní společnost se 400 000 zaměstnanci. Jedenáctičlennému představenstvu předsedá John Elkann, generálním ředitelem se stal Carlos Tavares. Jaká je nižší manažerská struktura nového koncernu?