Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Tesla

 
 
Tržní hodnota Tesly předčila Volkswagen
23.leden 2020

Tržní hodnota amerického výrobce elektromobilů Tesla ve středu poprvé překročila 100 miliard dolarů. Tesla tak v tržní hodnotě předstihla německý automobilový koncern Volkswagen a před sebou již má pouze japonskou automobilku Toyota Motor, napsala agentura Bloomberg.

Tesla Roadster zvládne tisíc kilometrů
30.duben 2019

Elon Musk se svou značkou Tesla rozhýbal elektromobilní trh. Ostatní světové automobilky musely reagovat, a tak se objevují stále nové modely s čistě elektrickým pohonem.

Elon Musk ukázal Model Y
15.březen 2019

Tesla začne svůj nový Model Y prodávat v roce 2021, řekl při jeho představení v Los Angeles šéf automobilky Elon Musk. Značka chce reagovat na stále rostoucí zájem o kompaktní SUV.

Bude servisní středisko Tesly pod Prahou?
29.leden 2019

Americký výrobce elektromobilů Tesla otevře v Praze nejpozději v březnu své první servisní středisko v České republice. Zatím shání pracovní síly. Kde bude opravna amerických elektromobilů stát?

Tesla: model 3 dostal povolení, může do Evropy
28.leden 2019

Americká automobilka Tesla může zahájit prodej svého elektromobilu Model 3 v Evropě. Povolení jí vydal nizozemský úřad pro silniční dopravu, který je k tomu oprávněný. Dodávky do Evropy mohou začít už v únoru.

Tesla hledá lidi pro pobočku v ČR
15.leden 2019

Tesla založila pobočku v Česku. V úterý na to upozornil deník E15. Záměry společnosti jsou v tuto chvíli nejasné. Je možné, že začne své vozy v budoucnu prodávat přímo v Česku. Spekuluje se také, že by zde mohla zahájit výrobu. Na webu už společnost hledá zaměstnance.

V ČR se letos prodalo více elektromobilů než loni
13.listopad 2018

Za deset měsíců letošního roku se už v České republice prodalo 533 „čistých“ elektromobilů. Poprvé tak v segmentu padla půl tisícová hranice. Vloni bylo touto dobou zaregistrováno 331 vozů, letošní výsledek je tedy o citelných 200 vozů lepší, napsal portál Autanaelektrinu.

Baterií je nedostatek, většinu spolkla Tesla
29.květen 2018

Světový trh zasáhl nedostatek bateriových článků. Za problémem stojí vznik gigatováren na výrobu akumulátorů pro elektromobily. Zejména nedokončená Gigafactory společnosti Tesla zatím produkuje necelou třetinu plánované výroby, a proto Tesla absorbuje většinu produkce Panasonicu.

Tesla opět pozastavuje výrobu Modelu 3
19.duben 2018

Zaměstnanci Tesly jsou údajně nuceni vybírat si dovolenou nebo neplacené volno. Po obnovení výroby by měla továrna pracovat v nepřetržitém třísměnném provozu. Pozastavení výroby Modelu 3 je podle automobilky plánované, podle odborníků však velmi neobvyklé.