Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Toyota

 
 
Toyota ukázala Mirai druhé generace v Tokiu
11.říjen 2019

Toyota uvedla v roce 2014 vodíkový sedan Mirai. Letos automobilka na autosalonu v Tokiu ukázala druhou generaci tohoto bezemisního elektromobilu na palivové články (FCEV).

Toyotě se letos dařilo ve fleetových prodejích
10.červenec 2019

Počet zákaznických objednávek české Toyoty vzrostl v letošním prvním pololetí o sedm procent na 5983 vozů. Celý trh přitom zaznamenal téměř desetiprocentní pokles. V samotném červnu objednávky u Toyoty vzrostly o pět procent na 895 vozů.

Toyota: auto na vodík bude stát jako hybrid
21.červen 2019

Cena osobních aut na vodíkové palivové články se do deseti let vyrovná ceně hybridních modelů. Očekává to Toyota, která je výrobcem prvního sériového vozu na vodík Mirai.

Terminátor bude bojovat proti Land Cruiseru
19.červen 2019

Ve filmu Terminátor: Temný osud se na scénu vrací hvězda prvního a druhého dílu Linda Hamilton v roli Sarah Connor. Jednou z jejích neohrožených zbraní je klasický Land Cruiser 80.

Většina Čechů jezdí na dovolenou autem
17.červen 2019

Více než polovina Čechů (55 procent) jezdí na dovolenou autem. Pětina (22 procent) volí nejraději leteckou dopravu. Vyplývá to z průzkumu NMS Market Research pro Toyotu.

Hybridní Toyota Camry je v Česku
10.červen 2019

Po dlouhých patnácti letech se Toyota Camry vrátila na evropský trh a v prodeji už je i v Česku. Její nová generace má navíc vylepšený hybridní pohon, cena modelu začíná na 920 tisících korunách.

Forbes: největší hodnotu má opět Toyota
27.květen 2019

Nejhodnotnější automobilovou značkou na světě je letos podle časopisu Forbes opět Toyota. Japonský výrobce se umístil na 9. místě prestižního světového žebříčku značek.

Legendy: Toyota ukázala novou Supru a Camry
20.květen 2019

Automobilka Toyota pro letošní ročník slavnosti Legendy připravila českou premiéru nového modelu Supra. Ve výstavní premiéře se představil také sedan vyšší střední třídy Camry.

Legendy: česká premiéra Toyoty Supra
15.květen 2019

Automobilka Toyota pro letošní Legendy připravila českou premiéru nového modelu Supra. Legendární sportovní vůz se na trh vrátil po 17 letech a letošní produkce už je vyprodaná.

Nejoblíbenější automobily pro těžkou práci
3.květen 2019

Byly stvořeny hlavně pro práci. K užitkovým vozům disponujícím alespoň čtyřmi místy patří nejen velké dodávky, ale i automobily typu pick-up. Zde je pět z nich, které v loňském roce patřily k nejoblíbenějším.

Nejlepší hybrid? Podle Britů Toyota Corolla
26.duben 2019

Toyota Corolla je nejlepší hybridní automobil, jaký si v současné době můžete koupit, alespoň podle analytiků britského portálu WhatCar? Co je na nové verzi nejpopulárnějšího modelu na světě tolik nadchlo?

Pohonné hmoty lze vyrábět i z mořské vody
25.duben 2019

Vědci ze Stanfordské univerzity vyvinuli metodu, jak vyrábět vodík z mořské vody s využitím elektrické energie. Díky novému objevu lze vyrábět pohonné hmoty pro automobily poháněné palivovými články.

Toyota: 3000 nových objednávek v 1. kvartále
11.duben 2019

Novou toyotu si v prvním čtvrtletí objednalo v ČR 2947 zákazníků, což je prakticky stejný výsledek jako v prvním kvartále loňského roku. Čísla komentoval šéf importu Martin Peleška.

Prvním moderním SUV byla Toyota RAV4
2.duben 2019

Toyota RAV4 letos oslaví pětadvacáté narozeniny. Toto SUV ovlivnilo motoristickou historii a dočkalo se řady zajímavých řešení. Jako dárek si model nadělil novou verzi, která je už pátou generací.

Toyotu Auris nahrazuje v Evropě Corolla
18.březen 2019

Toyota zažívá velkou revoluci, která začala už v roce 2016, kdy se na trhu objevil kompaktní crossover Toyota C-HR. Letos se k němu připojily další velké novinky, jako Toyota RAV4, sedan Camry nebo sportovní Supra.

Lunární Toyota má ujet 10 tisíc kilometrů
14.březen 2019

Automobilka Toyota a japonská kosmická agentura JAXA vyvíjí průzkumné vozidlo na povrch měsíce. Měsíční vůz bude mít dojezd 10 tisíc kilometrů a bude využívat elektrický pohon na palivové články.

Supra testovala pod dohledem prezidenta
7.březen 2019

Toyota nachystala pro letošní rok sedm sedm zásadních premiér a jednou z nejdůležitějších je uvedení páté generace legendárního kupé Supra. Zatím představila koncept GR Supra Performance Line s označením TRD.

Toyota a Lexus budou mít internet LTE
24.leden 2019

Ještě letos dostanou automobily Toyota a Lexus pokročilý systém mobilního propojení. Budou se totiž moci připojit k mobilní síti LTE. Jako první dostane toto vylepšení americký trh.