Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Toyota

 
 
Legendy: česká premiéra Toyoty Supra
15.květen 2019

Automobilka Toyota pro letošní Legendy připravila českou premiéru nového modelu Supra. Legendární sportovní vůz se na trh vrátil po 17 letech a letošní produkce už je vyprodaná.

Nejoblíbenější automobily pro těžkou práci
3.květen 2019

Byly stvořeny hlavně pro práci. K užitkovým vozům disponujícím alespoň čtyřmi místy patří nejen velké dodávky, ale i automobily typu pick-up. Zde je pět z nich, které v loňském roce patřily k nejoblíbenějším.

Nejlepší hybrid? Podle Britů Toyota Corolla
26.duben 2019

Toyota Corolla je nejlepší hybridní automobil, jaký si v současné době můžete koupit, alespoň podle analytiků britského portálu WhatCar? Co je na nové verzi nejpopulárnějšího modelu na světě tolik nadchlo?

Pohonné hmoty lze vyrábět i z mořské vody
25.duben 2019

Vědci ze Stanfordské univerzity vyvinuli metodu, jak vyrábět vodík z mořské vody s využitím elektrické energie. Díky novému objevu lze vyrábět pohonné hmoty pro automobily poháněné palivovými články.

Toyota: 3000 nových objednávek v 1. kvartále
11.duben 2019

Novou toyotu si v prvním čtvrtletí objednalo v ČR 2947 zákazníků, což je prakticky stejný výsledek jako v prvním kvartále loňského roku. Čísla komentoval šéf importu Martin Peleška.

Prvním moderním SUV byla Toyota RAV4
2.duben 2019

Toyota RAV4 letos oslaví pětadvacáté narozeniny. Toto SUV ovlivnilo motoristickou historii a dočkalo se řady zajímavých řešení. Jako dárek si model nadělil novou verzi, která je už pátou generací.

Toyotu Auris nahrazuje v Evropě Corolla
18.březen 2019

Toyota zažívá velkou revoluci, která začala už v roce 2016, kdy se na trhu objevil kompaktní crossover Toyota C-HR. Letos se k němu připojily další velké novinky, jako Toyota RAV4, sedan Camry nebo sportovní Supra.

Lunární Toyota má ujet 10 tisíc kilometrů
14.březen 2019

Automobilka Toyota a japonská kosmická agentura JAXA vyvíjí průzkumné vozidlo na povrch měsíce. Měsíční vůz bude mít dojezd 10 tisíc kilometrů a bude využívat elektrický pohon na palivové články.

Supra testovala pod dohledem prezidenta
7.březen 2019

Toyota nachystala pro letošní rok sedm sedm zásadních premiér a jednou z nejdůležitějších je uvedení páté generace legendárního kupé Supra. Zatím představila koncept GR Supra Performance Line s označením TRD.

Toyota a Lexus budou mít internet LTE
24.leden 2019

Ještě letos dostanou automobily Toyota a Lexus pokročilý systém mobilního propojení. Budou se totiž moci připojit k mobilní síti LTE. Jako první dostane toto vylepšení americký trh.

První Toyota Supra prodána za 47 milionů korun
21.leden 2019

V Detroitu byla odhalena pátá generace Toyoty Supra. Na aukci Barrett-Jackson v arizonském Scottsdale byl poté vydražen první vůz, jehož výsledná cena se vyšplhala na 2,1 milionů dolarů (asi 47 milionů korun). Připomeňte si příběh této hvězdy mezi sportovními kupé.

Toyota omylem odhalila novou Supru
14.leden 2019

Oficiální premiéra nové generace Toyoty Supra sice byla naplánována až na autosalon v Detroitu, mexické zastoupení automobilky však omylem zveřejnilo první oficiální záběry.

Toyota partnerem Českého olympijského výboru
10.leden 2019

Toyota Central Europe-Czech uzavřela spolupráci s Českým olympijským výborem (ČOV), a stala se tak novým partnerem Českého olympijského týmu. Navazuje tím na celosvětové partnerství olympijských a paralympijských her a na lokální partnerství s Českým paralympijským výborem.

Toyota hlavním partnerem Svazu lyžařů ČR
2.leden 2019

Svaz lyžařů ČR sponzorovala dlouhá léta značka Audi. Novým hlavním partnerem svazu se od začátku roku 2019 stává Toyota Central Europe-Czech. Svaz lyžařů tak po čtyřech letech mění partnera a s ním také flotilu vozů.

Nejprodávanější je i letos Toyota Corolla
21.prosinec 2018

Podle nejnovějších údajů o světovém prodeji automobilů, které zveřejnil analytický portál focus2move.com zůstává nejpopulárnějším modelem na světě Toyota Corolla.

Novináři testovali Toyotu Corollu v Madridu
12.prosinec 2018

Jen několik novinářů z Evropy dostalo příležitost svézt se s prototypy nové Corolly, klíčového modelu automobilky Toyota. Kromě návratu k legendárnímu jménu tento typ přiváží i třetí generaci pověstného hybridního pohonu.

Česká Toyota letos zvýšila prodej o pětinu
11.prosinec 2018

Toyota registrovala od ledna do listopadu v ČR 9655 vozů, což představuje meziroční nárůst o téměř 20 procent. S čísly se pochlubil generální ředitel českého zastoupení Toyoty a Lexus Martin Peleška.

Toyota nasadí hybridům výkonnější baterie
6.prosinec 2018

Akumulátory budou mít větší objem i bezpečnost, čímž hybridní vozy zvýší svůj výkon. Vědci z Toyota Research Institute North America (TRINA) a australské University Monash totiž vytvořili nové elektrolyty.

Toyota Camry se po 14 letech vrací do Česka
4.prosinec 2018

Ještě v roce 2004 byla Toyota Camry v prodeji i v Česku, pak ji ale kvůli emisním limitům výrobce stáhl z evropského trhu. Nyní se velký sedan vrací v podobě hybridu…