Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Toyota

 
 
Akio Toyoda osobností automobilového světa 2021
19.duben 2021

Prezident a generální ředitel Toyota Motor Corporation Akio Toyoda získal ocenění nejvýznamnější osobnost automobilového světa roku 2021. Zvolila ho porota organizace World Car Awards složená z více než 90 významných mezinárodních novinářů.

Toyota založila firmu KINTO pro sdílení aut
12.duben 2021

Toyota Motor Europe (TME) bude v Evropě nabízet služby mobility prostřednictvím nově založené KINTO Europe GmbH. Značka bude poskytovat komplexní leasing vozů, předplacený pronájem, sdílení vozidel nebo spolujízdu. Firma začala působit na devíti evropských trzích a chystá expanzi do dalších zemí.

Toyota má stylovější verzi kolínského Ayga
17.březen 2021

Evropské návrhářské centrum ED² automobilky Toyota v Nice vytvořilo na základě modelu Aygo, který se vyrábí u středočeského  Kolína, jeho stylovější modifikaci pojmenovanou X Prologue.

Toyota chystá třetí minivůz pro Evropu
8.březen 2021

Toyota hodlá pokračovat v rozvoji segmentu minivozů a potvrdila výrobu třetího modelu značky postaveného na podvozkové platformě GA-B. Plánovaný model má hrát roli vstupní brány ke značce Toyota a zachová si svůj klíčový parametr, kterým je cenová dostupnost.

Toyota Yaris Evropským Autem roku 2021
2.březen 2021

Evropským Vozem roku 2021 (Car of the Year) byla 1. března slavnostně vyhlášena Toyota Yaris. Opět v Ženevě, a i tentokrát bez diváků. Výsledky i finální ceremoniál popsal našemu portálu český člen odborné poroty Jiří Duchoň.

Toyota začala budovat město Woven City
1.březen 2021

Toyota zahájila v prostorách centra Higashi-Fuji v Susono City v prefektuře Šizuoka výstavbu prototypového města budoucnosti s plně propojenými systémy infrastruktury.

Toyota chystá expanzi v Liberci, Lexus v Hradci a Ostravě
25.leden 2021

Česká Toyota loni dokázala navzdory koronavirové situaci zvýšit jako jediná značka meziroční prodeje a dokonce rozšiřovala svoji prodejní síť. Jaké jsou plány na letošní rok? Importérský speciál Automakers vyslýchal ředitele importu Martina Pelešku.

Evropa: tržní podíl Toyoty na rekordních 6 %
15.leden 2021

Toyota Motor Europe (TME) v roce 2020 prodala 993 113 vozidel značek Toyota a Lexus. Meziroční pokles činí 9 % a je tak příznivější než propad celého trhu (pokles o 20 %). Podíl TME na trhu vzrostl o 0,7 % na rekordních 6 procent, nejvyšší za celou dobu působení značky v Evropě.

Toyota jediným vlastníkem závodu v Kolíně
4.leden 2021

TPCA mění vlastníka, u Kolína už se nebudou vyrábět francouzské vozy.  Za účasti prezidenta závodu Koreatsu Aokiho, ředitele importu Martina Pelešky a starosty Kolína Michaela Kašpara bylo odhaleno nové jméno automobilky Toyota Motor Manufacturing Czech Republic.

Toyota urychlí výrobu vodíkových autobusů
21.prosinec 2020

Toyota Caetano Portugal se stává přímým akcionářem portugalských společností CaetanoBus, výrobce a prodejce autobusů, a Finlog poskytující služby financování osobních automobilů. Cílem posíleného strategického spojenectví je urychlit rozvoj vodíkové mobility.

Video
Vodíková Toyota Mirai slibuje dojezd 650 km
30.listopad 2020

Toyota Mirai nové generace slibuje díky přepracovanému systému palivových článků a nové aerodynamice jízdní dosah přibližně na 650 km, přičemž vozidlo neprodukuje jiné emise než čistou vodu.

Historie: japonská Toyota slaví 83 let
27.říjen 2020

Japonská Toyota oslavila na konci léta 83 let své existence. Dala světu nejprodávanější osobní auto planety, revoluční přístup k výrobě a mnoho patentů, z nichž ty nejmodernější poskytla zdarma konkurenci, aby posunula automobilový trh dál.

Kolínští hasiči jezdí v autech od TPCA
29.září 2020

Další pomoc od TPCA v době koronaviru míří do regionu. I přes těžkou situaci předala TPCA tři vozy ze své produkce do rukou hasičů a policistů města Kolín. Všechna tři auta budou sloužit ke zvýšení bezpečnosti v regionu a dále v sociálních službách, tedy těm, kteří v této době pomáhají nejvíce.

Toyota trojkou českého trhu
22.září 2020

Toyota letos na českém trhu zažila nejúspěšnější měsíc ve své historii a s prodejem 930 osobních aut skončila v srpnu třetí na trhu. Dohromady s prodejem lehkých užitkových vozů patří Toyotě pátá příčka s tržním podílem 5,5 procent a s 988 registracemi.

Toyota razí nový design značky
28.červenec 2020

Toyota v Evropě představuje nový design značky zahrnující přepracované logo a písmo. Tato změna symbolizuje proměnu Toyoty z klasické automobilky ve firmu poskytující služby mobility. Nový designový jazyk bude využitelný napříč všemi digitálními i fyzickými komunikačními platformami.

Toyota prodala v Evropě 3 miliony hybridů
24.červenec 2020

Japonská Toyota prodala od roku 2000 v Evropě 3 miliony vozů s hybridním elektrickým pohonem (HEV). Jen loni to bylo 550 000 hybridů dodaných evropským zákazníkům. Třímiliontý vůz byla Corolla GR Sport předaná v minulých dnech zákazníkovi ve Španělsku. Kolik hybridů prodala značka v Česku?

ADAC pořídil vodíkovou Toyotu Mirai
17.červenec 2020

Německý autoklub ADAC rozšířil svůj vozový park o vodíkový vůz Toyota Mirai. Provozovat jej budou zaměstnanci pobočky klubu v severním Bavorsku.

Toyota vyrábí ve Francii nový Yaris
7.červenec 2020

Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) ve svém výrobním závodu ve Valenciennes na severu Francie zahájila výrobu nové generace Toyoty Yaris.

Policie převzala terénní Land Cruisery
29.květen 2020

Policie České republiky převzala v Průhonicích od zástupců značky Toyota prvních 12 terénních vozů Land Cruiser. Budou sloužit v příhraničních oblastech po celé ČR pro potřeby Cizinecké policie.