Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Toyota

 
 
Policie převzala terénní Land Cruisery
29.květen 2020

Policie České republiky převzala v Průhonicích od zástupců značky Toyota prvních 12 terénních vozů Land Cruiser. Budou sloužit v příhraničních oblastech po celé ČR pro potřeby Cizinecké policie.

Toyota umožní odklad splátek a nižší úročení
24.duben 2020

České zastoupení Toyoty začalo tuzemským podnikatelům, živnostníkům i soukromým osobám nabízet možnost pořízení vozu s odkladem splátek o tři měsíce, tedy až do doby, kdy se tuzemské ekonomické prostředí stabilizuje po epidemii koronaviru. Novinku popsal šéf importu Martin Peleška.

Česká Toyota startuje virtuální showroomy
2.duben 2020

Automobilka Toyota na českém trhu spouští online prohlídku vozů přes virtuální showroom. V situaci, kdy jsou kamenné showroomy kvůli koronavirové epidemii z nařízení vlády zavřené, bude Toyota vozy prezentovat on-line prostřednictvím svého webu a živého rozhovoru s prodejcem.

Toyota a Hino vyvíjejí vodíkové nákladní auto
23.březen 2020

Toyota Motor Corporation a Hino Motors se dohodly na společném vývoji těžkého nákladního vozidla na vodíkové palivové články s dojezdem až 600 km. Společně též podniknou kroky k praktickému využívání vodíkového paliva prostřednictvím ověřovacích zkoušek i dalšími způsoby.

Česká Toyota přechází na online prodej
20.březen 2020

Zaměstnanci dealerství Toyoty mohou docházet do práce a kromě servisu vykonávat i administrativní činnosti, mohou např. oslovovat zákazníky s nabídkami a dojednávat specifikace poptávaných automobilů po telefonu, e-mailu, stejným způsobem přijímat a potvrzovat objednávky.

Škoda Auto i kolínská TPCA přerušují výrobu
18.březen 2020

Dočasné uzavření továren kvůli problémům způsobených koronavirem ohlásila na začátku týdne řada evropských automobilek, ve středu 18. března se k nim přidávají i dva tuzemští výrobci –  Škoda Auto a TPCA.

Toyota chystá v Číně továrnu na elektroauta
12.březen 2020

Japonská Toyota plánuje postavit novou továrnu na elektrické vozy v Číně ve spolupráci s místním FAW Group. Investice by měla činit 8,5 miliardy jüanů (28,1 miliardy Kč). Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na dokumenty místních úřadů.

Vodíková loď má palivové články od Toyoty
5.únor 2020

Energy Observer je plavidlo budoucnosti, které kombinuje obnovitelné energie a systém produkující vodík z mořské vody bez uhlíkových emisí. Už třetím rokem se plaví kolem zeměkoule. Toyota se v projektu tohoto katamaránu angažuje již od počátku. Nyní nově vyvinula speciální soustavu palivových článků pro další plavbu.

Toyota spouští sdílenou mobilitu KINTO
20.leden 2020

Toyota oznámila uvedení nové značky KINTO zaměřené výhradně na nabídku služeb mobility uživatelům z celé Evropy. Bude nabízet pronájem, sdílení a spolujízdu vozů. Jaká je její strategie?

Toyota chce v TPCA Kolín vyrábět Yaris
15.leden 2020

Automobilka TPCA oznámila, že v budoucnu plánuje ke stávající výrobě přidat i výrobu modelu Toyota Yaris. Načasování výroby nového modelu, objem investic a předpokládaný objem výroby budou oznámeny později.

Toyota hledá projekty pro handicapované
3.leden 2020

Toyota Motor Europe (TME) a ISDI Business School prostřednictvím podnikového akcelerátoru ISDI Accelerator vyhlásily soutěž Toyota Startup Awards. Ta je určena pro firmy poskytující služby mobility fyzicky handicapovaným lidem.

Hybridní Corolla má cenu veřejnosti ČEEP
26.listopad 2019

Nová hybridní Toyota Corolla získala cenu veřejnosti v 17. ročníku celostátní soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku 2018 (ČEEP 2018).

Beutl rozšiřuje flotilu vozidel Anytime
31.říjen 2019

Služba na sdílení aut Anytime Carsharing mění vizuální styl a rozšíří svou flotilu v České republice. O pronájmu nových aut hovořil šéf značky Milan Beutl.

Toyota ukázala Mirai druhé generace v Tokiu
11.říjen 2019

Toyota uvedla v roce 2014 vodíkový sedan Mirai. Letos automobilka na autosalonu v Tokiu ukázala druhou generaci tohoto bezemisního elektromobilu na palivové články (FCEV).

Toyotě se letos dařilo ve fleetových prodejích
10.červenec 2019

Počet zákaznických objednávek české Toyoty vzrostl v letošním prvním pololetí o sedm procent na 5983 vozů. Celý trh přitom zaznamenal téměř desetiprocentní pokles. V samotném červnu objednávky u Toyoty vzrostly o pět procent na 895 vozů.

Toyota: auto na vodík bude stát jako hybrid
21.červen 2019

Cena osobních aut na vodíkové palivové články se do deseti let vyrovná ceně hybridních modelů. Očekává to Toyota, která je výrobcem prvního sériového vozu na vodík Mirai.

Terminátor bude bojovat proti Land Cruiseru
19.červen 2019

Ve filmu Terminátor: Temný osud se na scénu vrací hvězda prvního a druhého dílu Linda Hamilton v roli Sarah Connor. Jednou z jejích neohrožených zbraní je klasický Land Cruiser 80.

Většina Čechů jezdí na dovolenou autem
17.červen 2019

Více než polovina Čechů (55 procent) jezdí na dovolenou autem. Pětina (22 procent) volí nejraději leteckou dopravu. Vyplývá to z průzkumu NMS Market Research pro Toyotu.