Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Toyota

 
 
Policie v Karlových Varech jezdí v Corollách
26.říjen 2022

Městská policie v Karlových Varech převzala od šéfa Auto Eder Jana Edera dvě Toyoty Corolly TS hybrid. Upravené vozy v policejních barvách budou sloužit při vykonávání každodenní běžné pořádkové činnosti.

Průměrný operativní leasing se prodloužil na 39 měsíců
13.září 2022

Délka operativního leasingu na nová auta se v posledních pěti letech zvýšila až o třetinu na průměrných 39 měsíců. Nejčastější jsou smlouvy na 36 měsíců a následuje 48 měsíců, podíl dvouletých smluv je minimální, vyplývá z údajů Toyoty, která se specializuje na financování vozů pod značkou Kinto.

Toyota má nové gastro ambasadory
1.září 2022

České zastoupení značky Toyota rozšiřuje svůj tým ambasadorů o nové oblasti, konkrétně o gastro scénu, cestování, přírodu a umění. Nově s Toyotou začala spolupracovat dvojice Jan a Zuzana Valentovi provozující gastro projekt Taste of Prague, který organizuje gastro výlety v Praze a na Moravě.

Toyota vyvíjí užitkové vozy na elektřinu a vodík
5.srpen 2022

Toyota Motor spolu se Suzuki Motor, Daihatsu Motor a Commercial Japan Partnership Technologies Corporation (CJPT) společně plánují v příštím roce dodat na trh elektrickou mini dodávku pro zásobování a dopravu zboží ve městech.

Video
Toyota startuje talk show s ambasadory
19.červenec 2022

Toyota uvádí novou talk show V hlavě, která představuje její ambasadory, většinou špičkové sportovce, kteří patří k nejlepším nejen v Česku, ale na celém světě. 

Auto roku: Toyota ovládla 3 kategorie hlasování
22.duben 2022

Toyota letos zvítězila ve třech kategoriích hlasování veřejnosti v anketě Auto roku 21/22. Ze slavnostního vyhlášení si tak odnesla nejvíc ocenění ze všech značek. V kategorii malých a mini vozů zvítězila v hlasování Toyota Yaris Cross, v kategorii sportovních aut nejvíce hlasů získal GR Yaris a nejoblíbenějším pick-upem je Hilux.

Toyota svolává dodávky ProAce
3.březen 2022

Dvě servisní svolávačky vyhlásila tento týden Toyota pro dodávky ProAce. První z nich je pro auta vyrobená od června 2016 do května 2017. Kvůli špatně upevněnému kabelu nemusí správně fungovat vyhřívání zadního okna.

Toyota dala dva vozy kolínským strážníkům
14.únor 2022

Vedení města Kolína společně se zástupci kolínské městské policie převzalo další dva vozy určené kolínským strážníkům. Novými zásahovými vozy jsou hybridní Toyota Yaris a Toyota Proace City Verso.

Toyota najala nové sportovní ambasadory
28.prosinec 2021

České zastoupení značky Toyota rozšířilo od podzimu tým svých ambasadorů o vodního slalomáře Lukáše Rohana, běžkyni Kristiinu Mäki a para atletku ve sprintu a vrhu koulí Annu Luxovou.

Kolín dostal nová auta od Toyoty
9.prosinec 2021

Toyota předala městu Kolín celkem šest automobilů. Dva získá městská policie, jeden městský úřad a jeden záchranná zdravotnická služba. Automobilka vozy městu bezplatně pronajme do roku 2025, uživatelé budou hradit pouze palivo.

Toyota startuje moduly palivových článků v Evropě
5.prosinec 2021

Toyota v lednu 2022 zahájí výrobu modulů 2. generace, postavených na vlastním systému palivových článků. Nový systém, přepracovaný do kompaktnějších a lehčích modulů, podle výrobce vykazuje vyšší energetickou hustotu.

Fortune: Toyota je největší automobilkou světa
12.listopad 2021

Magazín Fortune zveřejnil žebříček Fortune Global 500 pětiset největších firem světa na rok 2021. Toyota Motor Corporation se letos posunula z druhé na první příčku mezi automobilkami. Obsadila celkově deváté místo, hned po ní je Volkswagen.

Toyota startuje výrobu Yarisu v Kolíně
9.listopad 2021

Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ) zahájila v Kolíně výrobu Yarisu. TMMCZ se tak stává druhým evropským závodem, společně s Toyota Motor Manufacturing France, který bude vyrábět Yaris, nejlépe prodávané auto značky v regionu.

Toyota měla premiéru modelu Aygo X
5.listopad 2021

Toyota uspořádala 4. listopadu digitální premiéru modelu Aygo X . Crossover třídy minivozů, navržený v Evropě, se bude vyrábět v kolínském závodě Toyota Motor Manufacturing a na trh přijde během prvního pololetí příštího roku.

Corolla slaví 55 let a 50 milionů zákazníků
1.září 2021

Současná Corolla ze stáje Toyota pochází již z 12. generace a na pomyslném narozeninovém dortu by pro ni automobilka musela zapálit už 55 svíček. Za tu dobu si Corollu koupilo už 50 miliónů zákazníků po celém světě.

Toyota startuje výrobu SUV Yaris Cross
9.červenec 2021

Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) zahájila výrobu SUV Yaris Cross. Městský typ vozidla je navržený speciálně pro evropské zákazníky. Uvedení na trh se předpokládá letos v srpnu. 

Toyota Mirai ujela na jednu nádrž tisíc km
3.červen 2021

Vodíkový vůz Toyota Mirai překonal světový rekord, když na jedno natankování ujel 1003 kilometrů. Vzdálenost absolvoval na veřejných komunikacích na jih od Paříže. K překonání rekordu byl využit vodík z obnovitelných zdrojů.

Toyota rozzářila Eiffelovku světlem z vodíku
27.květen 2021

Eiffelova věž v Paříži se rozzářila zeleným světlem z vodíkových palivových článků od Toyoty v rámci prezentace projektu Energy Observer. Zelené osvětlení symbolizuje bezemisní udržitelný vodík. Cílem je ukázat, že vodík lze využít nejen v dopravě, ale i v dalších energetických oblastech.

Peking chce 10 tisíc aut na vodík
13.květen 2021

Peking chce mít do roku 2025 na silnicích více než 10 tisíc automobilů poháněných palivovými články a vybudovat 74 vodíkových čerpacích stanic. Čínská metropole pracuje na ambiciózním plánu rozvoje zahrnujícím využívání právě tohoto nízkoemisního paliva, informovala tamní média.

Japonci se dohodli na vzájemné komunikaci aut
7.květen 2021

Toyota uzavřela dohodu se značkami Suzuki, Subaru, Daihatsu a Mazda o společném vývoji technických specifikací pro komunikační zařízení vozidel nové generace. Společné standardy budou sloužit pro kvalitní a bezpečnou komunikaci vozidel mezi sebou i se svým okolím.