Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Toyota

 
 
Corolla slaví 55 let a 50 milionů zákazníků
1.září 2021

Současná Corolla ze stáje Toyota pochází již z 12. generace a na pomyslném narozeninovém dortu by pro ni automobilka musela zapálit už 55 svíček. Za tu dobu si Corollu koupilo už 50 miliónů zákazníků po celém světě.

Toyota startuje výrobu SUV Yaris Cross
9.červenec 2021

Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) zahájila výrobu SUV Yaris Cross. Městský typ vozidla je navržený speciálně pro evropské zákazníky. Uvedení na trh se předpokládá letos v srpnu. 

Toyota Mirai ujela na jednu nádrž tisíc km
3.červen 2021

Vodíkový vůz Toyota Mirai překonal světový rekord, když na jedno natankování ujel 1003 kilometrů. Vzdálenost absolvoval na veřejných komunikacích na jih od Paříže. K překonání rekordu byl využit vodík z obnovitelných zdrojů.

Toyota rozzářila Eiffelovku světlem z vodíku
27.květen 2021

Eiffelova věž v Paříži se rozzářila zeleným světlem z vodíkových palivových článků od Toyoty v rámci prezentace projektu Energy Observer. Zelené osvětlení symbolizuje bezemisní udržitelný vodík. Cílem je ukázat, že vodík lze využít nejen v dopravě, ale i v dalších energetických oblastech.

Peking chce 10 tisíc aut na vodík
13.květen 2021

Peking chce mít do roku 2025 na silnicích více než 10 tisíc automobilů poháněných palivovými články a vybudovat 74 vodíkových čerpacích stanic. Čínská metropole pracuje na ambiciózním plánu rozvoje zahrnujícím využívání právě tohoto nízkoemisního paliva, informovala tamní média.

Japonci se dohodli na vzájemné komunikaci aut
7.květen 2021

Toyota uzavřela dohodu se značkami Suzuki, Subaru, Daihatsu a Mazda o společném vývoji technických specifikací pro komunikační zařízení vozidel nové generace. Společné standardy budou sloužit pro kvalitní a bezpečnou komunikaci vozidel mezi sebou i se svým okolím.

Toyota startuje prodej vodíkové Mirai
20.duben 2021

V České republice odstartoval prodej prvního osobního automobilu na vodíkové palivové články Toyota Mirai. Aktuální model je již druhou generací vodíkového elektromobilu, která se může pochlubit dojezdem 650 km. Natankování přitom nezabere více než 5 minut. Jaké jsou tuzemské ceny?

Akio Toyoda osobností automobilového světa 2021
19.duben 2021

Prezident a generální ředitel Toyota Motor Corporation Akio Toyoda získal ocenění nejvýznamnější osobnost automobilového světa roku 2021. Zvolila ho porota organizace World Car Awards složená z více než 90 významných mezinárodních novinářů.

Toyota založila firmu KINTO pro sdílení aut
12.duben 2021

Toyota Motor Europe (TME) bude v Evropě nabízet služby mobility prostřednictvím nově založené KINTO Europe GmbH. Značka bude poskytovat komplexní leasing vozů, předplacený pronájem, sdílení vozidel nebo spolujízdu. Firma začala působit na devíti evropských trzích a chystá expanzi do dalších zemí.

Toyota má stylovější verzi kolínského Ayga
17.březen 2021

Evropské návrhářské centrum ED² automobilky Toyota v Nice vytvořilo na základě modelu Aygo, který se vyrábí u středočeského  Kolína, jeho stylovější modifikaci pojmenovanou X Prologue.

Toyota chystá třetí minivůz pro Evropu
8.březen 2021

Toyota hodlá pokračovat v rozvoji segmentu minivozů a potvrdila výrobu třetího modelu značky postaveného na podvozkové platformě GA-B. Plánovaný model má hrát roli vstupní brány ke značce Toyota a zachová si svůj klíčový parametr, kterým je cenová dostupnost.

Toyota Yaris Evropským Autem roku 2021
2.březen 2021

Evropským Vozem roku 2021 (Car of the Year) byla 1. března slavnostně vyhlášena Toyota Yaris. Opět v Ženevě, a i tentokrát bez diváků. Výsledky i finální ceremoniál popsal našemu portálu český člen odborné poroty Jiří Duchoň.

Toyota začala budovat město Woven City
1.březen 2021

Toyota zahájila v prostorách centra Higashi-Fuji v Susono City v prefektuře Šizuoka výstavbu prototypového města budoucnosti s plně propojenými systémy infrastruktury.

Toyota chystá expanzi v Liberci, Lexus v Hradci a Ostravě
25.leden 2021

Česká Toyota loni dokázala navzdory koronavirové situaci zvýšit jako jediná značka meziroční prodeje a dokonce rozšiřovala svoji prodejní síť. Jaké jsou plány na letošní rok? Importérský speciál Automakers vyslýchal ředitele importu Martina Pelešku.

Evropa: tržní podíl Toyoty na rekordních 6 %
15.leden 2021

Toyota Motor Europe (TME) v roce 2020 prodala 993 113 vozidel značek Toyota a Lexus. Meziroční pokles činí 9 % a je tak příznivější než propad celého trhu (pokles o 20 %). Podíl TME na trhu vzrostl o 0,7 % na rekordních 6 procent, nejvyšší za celou dobu působení značky v Evropě.

Toyota jediným vlastníkem závodu v Kolíně
4.leden 2021

TPCA mění vlastníka, u Kolína už se nebudou vyrábět francouzské vozy.  Za účasti prezidenta závodu Koreatsu Aokiho, ředitele importu Martina Pelešky a starosty Kolína Michaela Kašpara bylo odhaleno nové jméno automobilky Toyota Motor Manufacturing Czech Republic.

Toyota urychlí výrobu vodíkových autobusů
21.prosinec 2020

Toyota Caetano Portugal se stává přímým akcionářem portugalských společností CaetanoBus, výrobce a prodejce autobusů, a Finlog poskytující služby financování osobních automobilů. Cílem posíleného strategického spojenectví je urychlit rozvoj vodíkové mobility.

Video
Vodíková Toyota Mirai slibuje dojezd 650 km
30.listopad 2020

Toyota Mirai nové generace slibuje díky přepracovanému systému palivových článků a nové aerodynamice jízdní dosah přibližně na 650 km, přičemž vozidlo neprodukuje jiné emise než čistou vodu.

Historie: japonská Toyota slaví 83 let
27.říjen 2020

Japonská Toyota oslavila na konci léta 83 let své existence. Dala světu nejprodávanější osobní auto planety, revoluční přístup k výrobě a mnoho patentů, z nichž ty nejmodernější poskytla zdarma konkurenci, aby posunula automobilový trh dál.