Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Uniqa

 
 
UNIQA: sezóna střetů aut se zvěří je tady
30.září 2022

Během října je nebezpečí střetu vozidla se zvěří mimořádné, umocněné i obdobím říje. To snižuje její ostražitost a vede někdy k nepřirozenému chování. Podle statistik UNIQA počty případů srážek se zvířaty meziročně stoupají a činí už více než 10 % všech škod.

Na silnících zemřel rekordní počet motorkářů
4.květen 2022

Teplo a slunce láká z garáží na silnice motocykly. Motorkáři nedají na svou vášeň dopustit, ale každá jejich nehoda znamená výrazně vyšší riziko vážných zranění či smrti. Smutnou pravdou je, že loni byla každá šestá smrtelná oběť v silničním provozu motocyklista.

Uniqa: 7. duben je Světový den zdraví
6.duben 2022

Na čtvrtek 7. dubna připadá Mezinárodní den zdraví. Připomínáme si tím tento den v roce 1950, kdy byla založena Světová organizace zdraví (World Health Organisation WHO). Její aktivity jsou zaměřeny na prevenci a postupné vymýcení nebezpečných nemocí. 

Na italské sjezdovky jen s pojištěním odpovědnosti
8.prosinec 2021

Koncem listopadu bylo v Itálii schváleno nové nařízení, jež nabude účinnosti od 1. ledna 2022. Od tohoto okamžiku bude muset mít každý lyžař či snowboardista pohybující se na italských sjezdových tratích uzavřené pojištění odpovědnosti pro případ škody na majetku nebo újmy na zdraví způsobené jiným osobám.

UNIQA nabízí speciální asistenci Letíme+
21.červen 2021

Asistence pomůže klientům při problémech s lety a s uplatněním nároku na kompenzace. Před hlavní sezónou UNIQA také informuje, že kryje v základním pojištění bez přirážky nebo potřeby připojišťovat všechny komplikace v souvislosti s onemocněním covid-19 kdekoli ve světě.

UNIQA: letos už několik mrtvých motocyklistů
21.duben 2021

S prvními slunnými dny se na silnice vracejí motocykly. Také letos, zatím i přes nepříliš příznivé počasí, už nedočkaví motorkáři usedají za řídítka. A bohužel během dubna už registrují statistiky několik mrtvých, kteří se z projížďky domů nevrátili.

Logo AXA opouští český trh
19.leden 2021

Pobočky AXA v České republice, na Slovensku a v Polsku se nedávno staly součástí skupiny UNIQA Insurance Group. V polovině ledna se podařilo dokončit další etapu začleňování společností AXA do UNIQA na českém trhu.

UNIQA roste v pojištění motorových vozidel
23.listopad 2020

UNIQA posílila ve třetím kvartálu téměř o šest procent. Aktuální tržní podíl UNIQA je 5,6 %; meziročně + 0,1 %. UNIQA znovu mezi nejdynamičtějšími velkými pojišťovnami. Největší růst nadále v pojištění motorových vozidel a domácností. 

UNIQA pojistila úvěry na hyundaie
18.září 2020

Zájemci o půjčku na hyundaie mohou z důvodu obav z nemoci, ze ztráty zaměstnání nebo nutnosti péče o své blízké s nákupem váhat. UNIQA pojišťovna jim nabídla ve spolupráci se značkou Hyundai možnost pojištění schopnosti splácet úvěr k vozidlu.

Uniqa roste v pojištění motorových vozidel
20.srpen 2020

Aktuální tržní podíl UNIQA se zvýšil na 5,6 % (6. místo). Opět podstatně rychlejší dynamika než průměr trhu. UNIQA rostla znovu nejvíce v pojištění motorových vozidel a bydlení, ale dařilo se i životnímu pojištění.

Evropská komise schválila fúzi AXA do Uniqa
31.červenec 2020

UNIQA získá ve střední Evropě statisíce nových zákazníků pohlcením poboček francouzské skupiny AXA v Česku, na Slovensku a v Polsku. Evropská komise oznámila, že neshledala žádné konflikty s právem upravujícím hospodářskou soutěž na zmíněných trzích, a plánovanou integraci schválila.

UNIQA: Jak na pojištění karavanů a obytných přívěsů
20.červenec 2020

Bydlení na čtyřech kolech anebo přívěsný domeček za autem – to je varianta dovolené pro stále větší skupinu lidí. Kombinuje domácí zázemí  s možností operativní změny plánů. Navíc s běžným řidičským průkazem skupiny B lze řídit karavany do 3,5 tuny, jichž je aktuálně největší nabídka.

UNIQA: Která pojištění kryjí nákazu koronavirem
13.duben 2020

Pandemie a epidemie ve výlukách UNIQA nejsou. V souvislosti s šířením onemocnění koronavirem jsme sestavili souhrn, jak je v různých pojištěních osob pokryto riziko nákazy koronavirem. Přinášíme přehled podle jednotlivých druhů pojištění.

Perličky ze škodních hlášení UNIQA pojišťovny
19.prosinec 2019

UNIQA každoročně sbírá originální a vtipná vyjádření svých zákazníků, kterými komentují jim vzniklé škody a pojistné události. Blížící se Silvestr je ten nejvhodnější termín k publikaci některých zvláště podařených.

Jaké pojištění kryje škody s elektrokoloběžkami?
9.prosinec 2019

Provoz sdílených elektrokoloběžek je spojen s riziky, která nejsou často pojištěna na straně provozovatele. Proto je důležité vědět, jaká individuální pojištění lze v souvislosti s těmito moderními přibližovadly využít.

UNIQA slavila Světový den diabetu
14.listopad 2019

Světový den diabetu je věnován osvětě a prevenci cukrovky. Čtrnáctého listopadu 1891 se narodil Sir Frederick Banting, objevitel léčebných účinků inzulínu.

UNIQA: užitečné tipy na zimní sezónu
23.říjen 2019

V době od 1. listopadu do 31. března by měli motoristé vybavit své vozy zimními pneumatikami. I když zákon nestanoví výslovně „všeobecnou povinnost“, nikdy nelze předvídat, jaké počasí řidiče po cestě potká nebo jak se náhle změní.

Asistence UNIQA řešila v létě 1600 případů
21.říjen 2019

Od začátku června do konce září kontaktovali zákazníci UNIQA z cestovního pojištění do zahraničí v nesnázích asistenci celkem bezmála v 1 600 případech, jež si vyžádaly zásah odborníků z asistenční centrály.

UNIQA: elektromobily Čechy moc netáhnou
28.srpen 2019

UNIQA pojišťovna provedla anketu mezi zákazníky v povinném ručení zaměřenou na jejich názory na moderní trendy v motorismu. Ukázalo se, že Češi jsou zatím k novinkám zdrženliví a mají spíše konzervativní postoj.