Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Volvo

 
 
Volvo uzavírá partnerství s firmou Waymo
10.červenec 2020

Volvo Car Group, zahrnující i přidružené automobilky Polestar and Lynk & Co. International, uzavírá strategické partnerství se společností Waymo, která vyvíjí technologií plně automatického řízení.

Modely Volvo s omezením rychlosti do 180 km/h
21.květen 2020

Každý nově vyrobený vůz Volvo bude nyní vybaven omezovačem rychlosti na maximálních 180 km/h. Automobilka tím chce podpořit svůj závazek ke snížení počtu vážně či smrtelně raněných osob při autonehodách na nulu.

Volvo podpořilo projekt Paměť národa
14.květen 2020

Volvo Car Czech Republic na počátku nouzového stavu nabídlo svoje předváděcí vozy těm, kdo je využijí v pomoci druhým. Jednou z takových organizací je Post Bellum a její Centrum pomoci Paměti národa. Značka podpořila i další neziskové organizace.

Volvo Cars otevřela v Gentu linku na baterie
5.březen 2020

Volvo Cars otevřela 5. března ve své továrně v belgickém Gentu novou linku na akumulátory. V závodě se začne v další části letošního roku vyrábět čistě elektrický model XC40 Recharge P8.

Volvo Cars hlásí růst globálního prodeje
18.prosinec 2019

Volvo Cars si v oblasti prodeje v listopadu udržovala rostoucí tendenci. Ve srovnání se stejným měsícem loňského roku v tomto období zvedla automobilka objem globálního prodeje o 11,6 %.

Volvo Cars zvýšilo v červenci prodej o 7,1 %
12.srpen 2019

Globální prodej Volvo Cars v červenci pokračoval v růstu, což se projevilo v jeho zvýšení o 7,1 %. Ve zmíněném měsíci se prodalo celkem 54 546 vozů, přičemž všechny velké regiony, tedy USA, Evropa a Čína, hlásily zvýšení objemu prodeje.

Volvo mělo prodejně nejúspěšnější pololetí
11.červenec 2019

Volvo Cars hlásí za první polovinu roku 2019 rekordní prodej, který dosáhl 340 826 prodaných vozů, což ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku znamená nárůst o 7,3 %. Během prvních šesti měsíců roku 2018 prodala automobilka 317 639 vozů.

Volvo a Uber: autonomní vůz pro sériovou výrobu
13.červen 2019

Volvo Cars a společnost Uber představily společně vyvinutý produkční vůz se schopností autonomního řízení. Volvo XC90 je tak prvním vozem sériové výroby, který je schopen se zcela sám řídit.

Volvo jde do projektu sdílení informací
6.červen 2019

Volvo Cars spojuje své síly s výrobci automobilů, poskytovateli dopravních informací a vládami zemí, aby v rámci všeevropského pilotního projektu sdíleli bezpečnostní informace vygenerované vozidly a infrastrukturou.

Volvo a POC testují cyklistické přilby
4.červen 2019

Automobilka Volvo Cars spojila v rámci nového výzkumného projektu, jehož smyslem je zvýšit bezpečnost cyklistů na silnicích, své síly se značkou POC, jež je předním švédským výrobcem sportovní a bezpečnostní výstroje.

Volvo Cars vyvíjí auta ve smíšené realitě
30.květen 2019

Volvo Cars a finská Varjo, zaměřující se na výrobu náhlavních souprav pro rozšířenou realitu, vytvořily koncept smíšené reality, který umožní hodnotit prototypy, designy a technologie aktivní bezpečnosti.

Modely Volva budou vzájemně komunikovat
15.duben 2019

Volvo zavádí technologii, která umožňuje vozům značky komunikovat s ostatními vozidly a upozornit jejich řidiče na to, že se blíží ke kluzkému úseku nebo k jinému nebezpečí.

Volvo: Dekom zrekonstruoval salon v Pardubicích
27.březen 2019

Dekom System zrekonstruoval autosalon Volvo v Pardubicích. Slavnostního večera k zahájení provozu se zúčastnili hosté nejenom z řad majitelů vozů či obchodních partnerů, ale také z vedení Volvo Car Czech Republic. 

Tříbodový pás Volva zachránil milion životů
21.březen 2019

Šedesátiny slaví snad nejdůležitější vynález v historii automobilové bezpečnosti. Odhaduje se, že tříbodový bezpečnostní pás, představený automobilkou Volvo Cars v roce 1959, zachránil více než jeden milion lidských životů.