Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Volvo

 
 
Volvo Cars prohlubuje spolupráci s NVIDIA
17.duben 2021

Volvo Cars rozšiřuje svou spolupráci se společností NVIDIA, aby mohla příští generaci modelů Volvo vybavit technologií čipového systému NVIDIA DRIVE Orin™.

Volvo zavádí 24týdenní rodičovskou dovolenou
6.duben 2021

Volvo Cars se rozhodla od 1. dubna 2021 poskytovat všem svým zaměstnancům, kterých je v celosvětovém měřítku ve všech jejích továrnách a kancelářích přes 40 tisíc, novou placenou rodičovskou dovolenou, která se týká obou pohlaví.

Volvo hlásí nárůst prodeje ve světě i v ČR
11.březen 2021

Volvo Cars si drží v celosvětovém měřítku i v únoru udržela růstovou prodejní tendenci a za první dva měsíce roku zaznamenala meziroční zvýšení prodeje o 29,1 %. V České republice se značka může za únor pochlubit 192 prodanými vozy (meziročně +24%).

Volvo přivezlo České lvy do Rudolfina
5.březen 2021

Letošní 28. předávání Českých lvů, výročních cen České filmové a televizní akademie se odehrálo v sobotu 6. března v téměř prázdném Rudolfinu. Vítězové kategorií byli vyhlášeni v přímém přenosu České televize pouze za přítomnosti nominovaných umělců. Hlavním dopravcem netradičně pojatého večera bylo Volvo Car Czech Republic.

Video
Volvo: od roku 2030 jen elektromobily
3.březen 2021

Volvo Cars oznámila 2. března na tiskové konferenci plán stát se do roku 2030 automobilkou zaměřující se jen na výrobu elektromobilů. Má v úmyslu prodávat výhradně elektrická vozidla a ze svého portfolia vyřadit veškeré vozy se spalovacím motorem, a to včetně hybridů. Značka na tiskovce také odhalila svůj druhý plně elektrický vůz řady 40.

Volvo Cars hlásí nejlepší výsledky ve druhém pololetí
9.únor 2021

Volvo Cars dosáhla v roce 2020 vůbec nejlepšího zisku a objemu prodeje za druhou polovinu roku, což podle automobilky dokazuje její úspěšnost ve fázi zotavování a zmírňování dopadů pandemie koronaviru v předchozí části roku.

Volvo Cars: nejlepší leden v historii díky Číně
4.únor 2021

Volvo Cars zahájila rok 2021 nejlepším prodejním lednem v historii. Zvýšenou poptávku zaznamenala v Evropě, Číně i USA. Počet a prodaných po celém světě stoupl v rámci meziročního srovnání o 30,2 % na 59 588 kusů, výsledky tlačila především Čína. 

Volvo Cars startuje portál inovací
29.leden 2021

Nabídka aplikací, snazší a pohodlnější vlastnictví vozu a ještě bezpečnější auta: to je jen několik příkladů ambicí, jejichž naplnění chce společnost Volvo Cars dosáhnout prostřednictvím svého nově uvedeného portálu inovací.

Volvo Cars měla nejsilnější 2. pololetí v historii
7.leden 2021

Volvo Cars v roce 2020 vykázala zatím nejlepší prodejní čísla pro druhou polovinu roku, za což vděčí rychle rostoucí poptávce po jejích elektrifikovaných modelech, která automobilce pomohla zotavit se z důsledků pandemie onemocnění covid-19.

Volvo: Centrum bezpečnosti slaví 20. výročí
6.prosinec 2020

Laboratoř pro nárazové testy centra Volvo Cars letos slaví 20. výročí od svého založení. V průměru nechává havarovat alespoň jeden nový vůz denně. A sehrála zásadní roli v udržení automobilky na pozicích v oblasti automobilové bezpečnosti.

Volvo XC40 Recharge míří do výroby
19.říjen 2020

Volvo plánuje do roku 2025 snížit uhlíkovou stopu výroby na jedno vozidlo o 40 % a docílit 50% podílu elektromobilů na globálním prodeji. Zbytek mají být hybridy. K dosažení mety má automobilce pomoci nový model XC40 Recharge, který má být u českých dealerů v příštím roce.

Volvo dopravcem Lednicko-valtického festivalu
5.říjen 2020

Značka Volvo byla 3. října se Volvo oficiálním dopravcem pátého ročníku Lednicko-valtického hudebního festivalu. Ten nabídl vedle „haute couture“ klasiků evropské hudby rovněž originální fúze klasické a lidové hudby.

Průhonické Volvo se stěhuje do Čestlic
25.září 2020

Auto Průhonice, autorizovaný dealer značky Volvo, se přestěhovalo do nově vybudovaných prostor v Čestlicích. Nové prostory společnosti jsou největším dealerstvím švédské automobilky v České republice.

Volvo nabídlo bezpečnostní pás před 60 lety
23.srpen 2020

Bývalá letní rezidence pražských arcibiskupů Clara Futura v Dolních Břežanech loni připomněla výročí tříbodového bezpečnostního pásu, který v roce 1959 zavedla jako první na světě značka Volvo.

Auto Palace otevřela Volvo ve Vysočanech
10.srpen 2020

Automobilová skupina Auto Palace otevřela nové prodejní a servisní centrum značky Volvo v pražských Vysočanech. Nové prodejní a servisní centrum skupiny realizované v duchu konceptu Volvo Retail Experience bylo otevřeno na území Prahy 9 – Vysočan, a to v Poděbradské ulici.

Volvo vylepšilo mobilní aplikaci On Call
30.červenec 2020

Řidiči plug-in hybridních vozů Volvo můžou získat nový pohled na své vzorce chování při využívání režimu elektrické jízdy, což jim umožní celá řada nových funkcí, které automobilka představuje pro svou aplikaci Volvo On Call pro chytré telefony. Zmíněné funkce jsou k dispozici na všech trzích, kde je služba Volvo On Call zavedena.

Volvo uzavírá partnerství s firmou Waymo
10.červenec 2020

Volvo Car Group, zahrnující i přidružené automobilky Polestar and Lynk & Co. International, uzavírá strategické partnerství se společností Waymo, která vyvíjí technologií plně automatického řízení.