Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

VW

 
 
Zaměstnanci Volkswagenu testují ID.3
24.červen 2020

Vybraní zaměstnanci Volkswagenu Sachsen jezdí po dobu několika týdnů v každodenním provozu s elektromobilem Volkswagen ID.3 – a to ještě před oficiálním zahájením dodávek prvních vozů zákazníkům na začátku září.

První vozy ID.3 1st na začátku září
15.červen 2020

Zájemci o Volkswagen ID.3 se dočkali definitivního časového plánu pro uvedení novinky na trh. Od 17. června lze závazně objednávat model 1st Edition, jehož výroba je limitována na 30 000 vozidel. První zákazníci převezmou vozy ID.3 1st na začátku září.

Volkswagen prodloužil slevy na filtry DPF
8.červen 2020

Porsche Česká republika prodlužuje nabídku cenově zvýhodněných filtrů pevných částic v rámci úsilí o ochranu životního prostředí. Akci pro majitele vozů Volkswagen, VW Užitkové a SEAT přiblížil vedoucí divize After Sales společnosti Jan Špinar.

Soud: VW musí odškodnit motoristy s upraveným softwarem
25.květen 2020

Koncern Volkswagen musí motoristům, kteří mají auto dotčené manipulací s emisemi, vyplatit za jejich vůz náhradu. Automobilka ale může výkupní částku snížit podle počtu ujetých kilometrů. Dnes o tom rozhodl německý nejvyšší soud v Karlsruhe.

Volkswagen má aplikaci EV Check v češtině
22.květen 2020

Volkswagen lokalizoval do českého jazyka aplikaci Volkswagen EV Check. Uživatelé mohou s aplikací EV Check zjistit, zda jsou připraveni na elektrickou mobilitu. Bezplatná aplikace porovná po nainstalování na chytrý telefon provozní parametry aktuálního vozu uživatele s elektromobily ID.3, e-Golf nebo e-up!.

Dodávky Golfu a Octavie zastaveny kvůli softwaru
18.květen 2020

Automobilka Volkswagen pozastavila dodávky nejnovější generace modelu Golf, protože se v některých vozech objevily problémy se softwarem. Oznámil to v pátek mluvčí firmy. Problém se údajně týká i Škody Octavia.

Volkswagen prodlužuje záruky na auta o 3 měsíce
4.květen 2020

Značka Volkswagen osobní vozy prodlužuje dobu záruky na nový vůz o tři měsíce. Nové opatření platí pro všechna vozidla, vyrobená v Evropě nebo pro evropský trh, jejichž dvouletá záruka na nový vůz nebo prodloužená záruka končí v období od 1. března 2020 do 31. května 2020.

Volkswagen obnovil výrobu ve Wolfsburgu
28.duben 2020

Závod Volkswagenu osobní vozy ve Wolfsburgu vyrábí od pondělní ranní směny zahájené v 6:30 h znovu automobily. Nejprve byla obnovena výroba modelu Golf v jednosměnném provozu se sníženou kapacitou a delší dobou výrobního taktu.

Volkswagen FS modernizovala svůj web
10.březen 2020

Portál Volkswagen Financial Services prošel modernizací, hlavní novinkou je možnost volby splátky operativního leasingu, na jejímž základě jsou zobrazeny nabídky základních modelů vozů všech značek koncernu odpovídající zvolené splátce.

GreenGo nasadila v Praze sto sdílených elektromobilů
21.únor 2020

Konkurence v pražském carsharingu přitvrdila. Do ostrého provozu pustila 20. února první stovku elektromobilů společnost GreenGo. Ještě letos chce flotilu elektrických miniaut zdvojnásobit. Kdo je bude servisovat?

Volkswagen dodá 420 e-Crafterů Chronopostu
20.únor 2020

Volkswagen Užitkové vozy dodá v průběhu příštích dvou let celkem 420 skříňových vozů e-Crafter francouzské společnosti Chronopost, která se specializuje na městskou logistiku.

Brankář Petr Čech tváří Volkswagenu
4.únor 2020

Volkswagen letos získal do své stáje zajímavé fotbalové osobnosti. Petra Čecha v pozici ambasadora značky pro blížící se evropský šampionát doplní členové fotbalové reprezentace Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí a David Pavelka, kteří se stanou tvářemi automobilky v Česku.

Volkswagen předal Caddy šéfovi Jizerské 50
30.leden 2020

Volkswagen Užitkové vozy, hlavní partner nadcházející Jizerské 50, předal Martinu Kouckému, organizátorovi běžeckého závodu, nový VW Caddy Trendline s pohonem všech kol 4Motion. 53. ročník lyžařského závodu se uskuteční ve dnech 7. až 9. února 2020.

VW má nový systém údržby pro osobní vozy
11.prosinec 2019

Značka Volkswagen zavádí s uvedením modelu Golf 8 na trh nový koncept údržby svých vozidel, který bude v průběhu příštího roku postupně rozšířen na všechny modely.

Volkswagen Užitkové: 200 000 aut z Vřesna
9.prosinec 2019

Výrobní závod značky Volkswagen Užitkové vozy v polském městě Vřesno (Września) vyrobil 200 000 vozidel za 39 měsíců. Od zahájení výroby v září 2016 vzniklo  v továrně celkem 200 000 vozidel Crafter a MAN TGE.

Designér Kabaň zpátky v koncernu Volkswagen
6.prosinec 2019

Klaus Bischoff, šéf designu osobních volkswagenů, povýší od dubna 2020 na pozici šéfdesignéra celého koncernu, kde nahradí Michaela Mauera, který se vrátí na post šéfdesignéra Porsche. Bischoffovu pozici obsadí v červenci Slovák Jozef Kabaň.