Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

VW

 
 
DasWeltAuto letos cílí na 15 000 vozidel
26.listopad 2020

Program Das WeltAuto letos  počítá s tím, že prodá více jak 15 000 ojetin. Navzdory výraznému poklesu celkového trhu si v průběhu prvních deseti měsíců letošního roku odvezli zákazníci od prodejců Das WeltAuto 13 081 ojetých vozů. Čísla komentuje Mirka Cimrová, vedoucí divize v Porsche Česká republika.

VW Hannover se zaměří na elektromobily
19.listopad 2020

Dozorčí rada koncernu Volkswagen potvrdila na svém zasedání přidělení výroby elektromobilů v hlavním závodě automobilky ve Wolfsburgu a v továrně v Emdenu. K nim se připojí také závod na užitkové vozy v Hannoveru.

Volkswagen má ekomobilní dohodu s Řeckem
16.listopad 2020

Koncern Volkswagen uzavřel s Řeckem dohodu o výstavbě průkopnického systému mobility na středomořském ostrově Astypalaia. Současný systém dopravy na tomto ostrově přejde na elektromobily a energie z obnovitelných zdrojů.

Volkswagen startuje předprodej Golfu R
5.listopad 2020

Volkswagen spustil ve čtvrtek 5. listopadu předprodej vrcholné verze Golfu s nejvyšším výkonem 235 kW. Golf R je tradičně nejvýkonnější verzí historicky nejúspěšnější modelové řady značky.

Das WeltAuto najelo na on-line prodej
29.říjen 2020

Das WeltAuto pokračuje v prodeji ojetin i v období přísných restriktivních opatření proti šíření koronaviru. Zájemci o prověřené ojeté vozy si mohou s vybranými prodejci domluvit videoprezentaci vyhlédnutého vozu.

Nový salon VW Užitkové vozy na Strahově
23.říjen 2020

NH Car otevřela v Praze na Strahově nový autosalon značky Volkswagen Užitkové vozy. Zájemci v něm najdou kompletní produktové řady od nejmenšího modelu Caddy přes  „Téčko“ až po Crafter včetně nové obytné verze Grand California.

Volkswagen rozjel zimní servisní akci
20.říjen 2020

Volkswagen Service připravil sezonní servisní akci, která zahrnuje nabídku zimních pneumatik s bezplatnou PneuGarancí, výhodné servisní úkony s Originálními díly Volkswagen, portfolio Originálního příslušenství Volkswagen a zimní servisní prohlídku vozu. 

Centrem Prahy projelo 120 Transporterů
1.říjen 2020

Spanilá jízda 120 Transporterů všech generací na oslavu 70. výročí tohoto modelu VW projela centrem Prahy v sobotu 26. září. Mezi účastníky nechyběl lezec Adam Ondra se svým T6 California, ani Tomáš Hanousek, zakladatel Transporterclubu, který ukázal za jízdy první tři generace vozu.

Koncern VW zvažuje prodej italských značek
1.říjen 2020

Německý koncern Volkswagen může své snaze o masovou výrobu elektromobilů obětovat tři vrcholné značky, rozhodnout se chce v listopadu. Co s nimi bude, není jasné, ale přinejmenším u Bugatti se spekuluje o prodeji.

Volkswagen předvedl ID.3 v Holešovicích
10.září 2020

Elektromobil VW ID.3 měl 10. září českou novinářskou premiéru na pražském výstavišti v Holešovicích. Značka, která je partnerem festivalu Praha Září, tam má velkou expozici pro prezentaci svých modelů.

Video
Závod Cvikov zahájil sériovou výrobu ID.4
24.srpen 2020

Volkswagen spouští sériovou výrobu modelu ID.4 v Cvikově. Světová premiéra prvního elektricky poháněného SUV značky se uskuteční na konci září. Koncern za tím účelem investuje do roku 2024 celkem 33 miliard eur. Značka Volkswagen počítá s tím, že již v roce 2025 vyrobí 1,5 milionu elektromobilů.

T1 Bulli: nejstarší registrovaný VW Bus světa
7.srpen 2020

Před 70 lety sjel z linky wolfsburského závodu vůz T1 s výrobním číslem 20-1880. Skříňový Transporter v barvě „holubí modrá“ putoval za zákazníkem do Hildesheimu, kde zajišťoval přepravu zboží. Na konci těžké služby zmizel tento VW Bus na téměř dvacet let v soukromých sbírkách.

Volkswagen FS: nový Golf za 5550 Kč měsíčně
6.srpen 2020

Volkswagen Financial Services startuje akční nabídku na operativní leasing nového Golfu. Měsíční platby odpovídají sumě, za kterou bylo předloni možné pronajmout menší model Polo.

K prodejcům VW míří nový Tiguan
27.červenec 2020

Dealeři Volkswagenu očekávají první kusy nového Tiguanu. První vozy by měli zákazníci dostat v září.  Poslední verze SUV začíná cenově pod 700 000 korunami. Podrobnosti přinesl portál Autoweek.cz.

Bazar Das WeltAuto se v červnu vrátil k růstu
24.červenec 2020

Síť autobazarů Das WeltAuto se po jarním poklesu kvůli vládním nařízením proti šíření koronaviru vrátil v červnu k růstu. Od začátku ledna do konce června 2020 se v síti Das WeltAuto prodalo celkem 7327 ojetých vozů. Na dračku šly škodovky a VW Golf.

Volkswagen odpískal továrnu v Turecku
2.červenec 2020

Koncern Volkswagen zastavil svůj plán na stavbu nového závodu v Turecku. Ve středu o tom informoval server listu Handelsblatt. V továrně v Manise poblíž Izmiru se měly vyrábět modely Volkswagen Passat a Škoda Superb.

Cvikovský závod VW vyrábí už jen elektromobily
1.červenec 2020

Z montážní linky cvikovského závodu sjel poslední automobil se spalovacím motorem. Od 26. června se v Cvikově vyrábí výhradně elektromobily Volkswagen, k nimž se v budoucnosti připojí rovněž elektricky poháněné modely sesterských značek Audi a SEAT.