Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

VW

 
 
Volkswagen měl premiéru modelu ID. Buzz v Hauchu
11.leden 2023

Pražská Hauch Gallery hostila 11. ledna národní novinářskou premiéru vozů ID. Buzz a ID. Buzz Cargo, spojenou s testovacími jízdami. Novinky předvedl šéf divize Volkswagen Užitkové vozy v Porsche ČR Jakub Šebesta.

VW ID. Buzz Cargo je „International Van of the Year 2023“
22.září 2022

ID. Buzz Cargo1 získal cenu„International Van of the Year 2023“ (IVOTY), diplom převzal Carsten Intra, předseda představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, z rukou Jarlatha Sweeneyho, předsedy poroty ankety IVOTY, na zahajovací akci „Stars of the Year“ pořádané německým sdružením automobilového průmyslu VDA.

Volkswagen Užitkové na Caravan Salonu
30.srpen 2022

Značka Volkswagen Užitkové vozy představuje na 61. veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu svou kompletní flotilu kempovacích vozů s nejnovějšími variantami výbavy – od modelu Caddy až po Grand California.

VW Užitkové s paketem Caddy Dark Label
23.srpen 2022

Volkswagen Užitkové vozy nabídl novou možnost, jak ozvláštnit model Caddy – speciální výbavový paket Caddy „Dark Label“. Zákazníci tak mají v modelové řadě Caddy na výběr další variantu, kterou lze kombinovat mimo jiné i s novým motorem TGI na stlačený zemní plyn.

MPO má plán jak přilákat Gigafactory VW
7.srpen 2022

Koncern Volkswagen si vybírá lokalitu pro svoji Gigafactory na baterie, rozhoduje se mezi Českem, Polskem nebo Maďarskem. V Česku je  ve hře areál bývalého letiště v Líních na Plzeňsku. Ministerstvo průmyslu přichází podle HN s plánem, jak investici přilákat k Plzni.

Video
Šéf VW Diess doplatil na čipy a zpoždění výroby
24.červenec 2022

Generální ředitel koncernu Volkswagen Herbert Diess, který funkci opustí k 1. září, se zapíše do dějin jako propagátor elektromobility, ale také jako manažer, za jehož vlády došlo ke zpožďování výroby elektromobilů, propadům výroby a prohrám soudů v kauze Dieselgate.

Koncern Volkswagen povede Oliver Blume
24.červenec 2022

Generální ředitel koncernu Volkswagen Herbert Diess se s dozorčí radou společnosti se dohodl na tom, že funkci opustí k 1. září. Nahradit ho má dosavadní šéf Porsche Oliver Blume. Firma tento nečekaný krok oznámila ve svém pátečním sdělení.

Volkswagen Caddy s pohonem na CNG
14.červenec 2022

Volkswagen Užitkové vozy rozšířil nabídku pohonů řady Caddy s motorem TGI o stlačený zemní plyn (CNG). Ceny na českém trhu začínají od 721 484 Kč bez DPH (užitkový Caddy Maxi Cargo), resp. od 942 825 Kč včetně DPH (osobní Caddy Maxi).

Video
Volkswagen měl světovou premiéru Amaroku
11.červenec 2022

Volkswagen Užitkové vozy ukázal 7. července ve světové premiéře novou verzi Amaroku. Výroba bude probíhat v Jižní Africe. Prémiový pick-up je určen pro Austrálii a Nový Zéland, pro bezpočet afrických zemí, Blízký východ a Evropu.

VW Užitkové vozy vozí delegáty Rady EU
6.červenec 2022

Volkswagen Užitkové vozy zajistí diplomatům mobilitu v průběhu prestižních akcí, které se budou v České republice konat ve druhé polovině letošního roku v rámci druhého českého předsednictví v Radě EU. Celkem bude v provozu 40 vozů Multivan obou aktuálních generací.

Fejtek odstartoval VW Power Days v Libni
28.duben 2022

Volkswagen, partner ankety Živnostník roku a Firma roku, startuje sérii akcí  Power Days, které budou probíhat po celé České republice. Představí zde podnikatelům své portfolio modelů a služeb pro trvale udržitelnou mobilitu včetně nejnovějšího elektrického SUV kupé ID.5. Sérii rozjel šéf značky Patrik Fejtek v pražské Libni.

Multivan „Autem roku 2022“ v kategorii MPV
26.duben 2022

Volkswagen Multivan získal v anketě Auto roku v České republice 2021/2022, vyhlašované Svazem dovozců automobilů (SDA), od české veřejnosti nejvíce hlasů mezi modely zařazenými do kategorie MPV.

Video
Volkswagen odhalil ID.Buzz v Hamburku
10.březen 2022

Značky Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen osobní vozy představily v Hamburku ve světové premiéře nové modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo1. Zahájení evropského předprodeje přijde v květnu (v České republice v červnu), uvedení na trh na podzim. 

VW Užitkové vozy startoval Jizerskou 50
11.únor 2022

Značka VW Užitkové vozy startovala v pátek 11. února v Bedřichově v Jizerských horách závod Volkswagen Bedřichovská 30 a závodní víkend završila legendární Jizerská 50. Průběh akce zajistila flotila v čele s novým Multivanem, který byl vystaven na stadionu v Bedřichově a poskytne shuttle servis pro VIP účastníky.

Volkswagen má 400 objednávek na Taigo
18.leden 2022

Manažeři českého Volkswagenu svolali 18. ledna novináře do středočeského Obříství na premiéru nového SUV kupé Taigo. Konala se v konferenčním centru penzionu Na kmíně. Městský crossover už v Česku eviduje přes 400 objednávek a bude také soutěžit v anketě Auto roku 2022.

V Americe se objevily zánovní dieselové volkswageny
18.leden 2022

Web Edmunds, který je zároveň inzercí ojetých aut, přináší zprávu o hrstce naftových Volkswagenů Touareg modelového roku 2016 na prodej u řady amerických dealerů za vysoké desítky tisíc dolarů, které mají najeto do tisíce mil (1609 km).

Fejtek spustil předprodej Volkswagenu T-Roc
28.prosinec 2021

Volkswagen spustil předprodej modernizovaného modelu T-Roc. Lákadlem pro zákazníky má být rozšířená sériová výbava včetně prodloužené záruky. V rámci předprodeje je vůz k dispozici se třemi stupni výbavy a pěti motory za ceny od 630 900 Kč.

Diess: čipová krize hrozila už před koronavirem
22.listopad 2021

Nedostatek čipů nebyl pro automobilky překvapením, jak tvrdí mnohá média. Prozradil to šéf koncernu VW, Herbert Diess. Již před koronavirem se údajně vědělo, že rostoucí poptávka po elektronice a online připojení obrovsky zvýší spotřebu polovodičů v průmyslu.

Volkswagen Service láká na zimní balíčky
11.listopad 2021

Volkswagen Service nabídl před zimou řadu výhod a balíčků zimních kompletů, příslušenství a bohatě zásobenou nabídkou kolekce Volkswagen Lifestyle, kterou lze objednávat přes nový e-shop Volkswagen.