Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Hyundai má akci na Ioniq Electric a PHEV

Hyundai Motor Czech uvádí limitovanou nabídku Future ECO, která modely Ioniq Electric a Ioniq PHEV cenově zvýhodní ve výši 147 tisíc až 220 tisíc korun.

Zájemci mohou při pořizování ekologicky šetrných vozů Ioniq Electric a Ioniq Plug-in Hybrid využít také dotace od Ministerstva životního prostředí či Ministerstva průmyslu a obchodu, čímž se možnost čisté mobility a užívání jejich výhod otevírá pro ještě širší spektrum zákazníků.

„Pokud navíc zákazník využije státní dotace, která může být až 337 500 Kč, jedná se už o velmi příznivou koupi. Modely rovněž nabízí 5 let komplexní záruky bez omezení najetých kilometrů a 8 let či 200 tisíc km na trakční akumulátor,“ říká Jan Pohorský z Hyundai Motor Czech. Základní cena vozu Ioniq Electric bez dotací s bohatou výbavou Future je 832 990 Kč včetně DPH, s plnou výbavou Ultimate pak 883 990 Kč včetně DPH. V této výbavě lze pořídit také Ioniq Plug-in Hybrid, a to za 799 990 Kč včetně DPH.

Města, obce a jimi zřizované organizace mohou navíc využít dotaci od Ministerstva životního prostředí na Ioniq Electric ve výši až 302 500 Kč včetně DPH, na Ioniq PHEV až 242 tisíc Kč včetně DPH. Finální cena v kombinaci akční nabídky Hyundai Future ECO a státní dotace pak u čistě elektrického modelu Ioniq vychází na 530 490 Kč včetně DPH a Ioniq Plug-in Hybrid na 557 990 Kč včetně DPH.

Ve druhém případě se dotace vztahují na firmy se sídlem mimo hlavní město Prahu. Zde nabízí Ministerstvo průmyslu a obchodu dotaci na koupi vozu Ioniq Electric až 337 500 Kč, tudíž bude finální cena 495 490 Kč.

Mezi hlavní výhody elektrifikovaných vozů patří samozřejmě jejich pohon, který šetří životní prostředí, ale výrazně nižší jsou také provozní náklady. „Hyundai Ioniq Electric byl německým autoklubem ADAC vyhodnocen jako nejčistší auto vůbec a zároveň byl zvolen nejčistším elektromobilem. Každý řidič jistě ocení také velmi nízké provozní náklady – 1 km s Ioniq Electric totiž stojí zhruba 0,50 Kč. Když k tomu připočteme ještě téměř nulovou potřebu servisu, stává se elektromobil opravdu lákavou nabídkou,“ dodává Jan Pohorský. Další podstatnou výhodou pro pražské majitele elektromobilů je také skutečnost, že po registraci SPZ je parkování v Praze na modrých zónách již zcela zdarma.

Dosavadní modelová řada Ioniq se s více než 60 tisíci prodanými vozy od jejího uvedení na trh v roce 2016 stala jedním z hlavních pilířů produktové řady Hyundai reprezentující progresivní budoucí mobilitu. Společně s průkopnickým modelem Nexo s pohonem na palivový článek a novým kompaktním SUV elektromobilem Kona Electric nabízí Hyundai ekologicky zaměřeným řidičům v současnosti bezkonkurenční výběr.

Zdroj: Hyundai
17.duben 2019